Ako vládna koalícia “naoko” bojuje proti mafii

Ako vládna koalícia “naoko” bojuje proti mafii

Bolo že to rečí pred poslednými voľbami. Predstavitelia všetkých súčasných koaličných politických strán sa predbiehali, že kto z nich bude viac “bojovať proti mafii”. Najviac mi tieto reči nesedeli na milovníka netradičných sexuálnych zážitkov Borisa Kollára (mimochodom predsedu slovenského parlamentu), veď ako by mohol bojovať proti samému sebe? O tom, či pán Kollár fungoval v rámci mafiánskych štruktúr teraz polemizovať nebudeme, je to jasne preukázané v našom článku, takže kto chce, nech si osvieži pamäť. Nesedelo mi to ani na OĽaNO, na ktorého kandidátke figurovalo niekoľko veľmi špecifických osôb, ktoré momentálne menovať nebudeme (v ďalších článkoch). Veľmi nemilo nás v kontexte “boja proti mafii” prekvapila strana Sloboda a solidarita (SaS). Takže poďme k realite.

Centrálny register zmlúv a mafiánska firma v službách vládnej koalície

Pri vyhľadávaní v centrálnom registri zmlúv odporúčam zadať do vyhľadávania IČO 446 26 975 – ide o firmu SPB Security s.r.o. . Zoznam výsledkov za necelý rok pôsobenia tejto vlády je skutočne slušný.

 

1.) Dňa 29. mája 2020 bola zverejnená Zmluva č. 75/102/2020 (pre zobrazenie zmluvy kliknite na text) na poskytnutie služieb informátora vo výške 17 121 EUR. Ako objednávateľ vystúpilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny, ktoré spadá pod Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny, ktoré riadi politický nominant SME RODINA minister Milan Krajniak.

 

2.) Dňa 22. júna 2020 boli zverejnené Zmluvy č. Z-18/2020 a Z-19/2020. Prvá zmluva sa týka poskytovania strážnej služby a druhá spracovania osobných údajov spracovateľov. Plnenie zmluvy je vo výške 140 627,23 EUR. Objednávateľom je Štátny ústav pre kontrolu liečiv, ktorý organizačne spadá pod Ministerstvo zdravotníctva SR, kde šéfuje politický nominant OĽaNO Marek Krajčí.

 

3.) 7. júla 2020 bola zverejnená Rámcová dohoda č. Z202014695_Z vo výške 437 310,72 EUR na výkon strážnej služby, kde ako objednávateľ vystupuje Ministerstvo kultúry SR, ktoré riadi ďalšia politická nominantka OĽaNO Natália Milanová.

 

4.) 27. novembra 2020 bola zverejnená Zmluva o poskytovaní služieb (výkon strážnej služby) č. 265/2020 vo výške 248 932,80 EUR. Objednávateľom je Úrad pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR. Na čele úradu stojí Katarína Surmíková Tatranská, ktorá je politickým nominantom strany Sloboda a solidarita.

 

5.) Ďalšia zmluva bola zverejnená 15. decembra 2020. Ide o Zmluvu č. Z202032930_Z o poskytovaní služieb vo výške 58 867,20 EUR. Objednávateľom je Správa štátnych hmotných rezerv SR, ktorú riadi Ján Rudolf, nominant politickej strany Sloboda a solidarita.

 

6.) 16. decembra 2020 došlo k zverejneniu ďalšej Zmluvy o poskytovaní služieb (č. Z202033183) vo výške 25 800 EUR. Objednávateľom je Národná diaľničná spoločnosť, ktorá organizačne spadá pod Ministerstvo dopravy a výstavby SR, ktoré riadi politický nominant SME RODINA Andrej Doležal.

 

O súkromnej bezpečnostnej službe SPB Security

SPB Security s.r.o. bola do obchodného registra zapísaná v marci 2009 pod pôvodným názvom DKFB PLUS s. r. o. . Pre tých, kto nepozná skratku DKFB, rozpíšem – Detektívna kancelária Františka Borbélyho. František Borbély bol dlhodobo jedným z najvyššie postavených bossov v zločineckej skupine známej ako “Sýkorovci”. V roku 2020 bol prepustený z väzenia, kde si odpykával trest. Pre verejnosť je viac známa jeho spoločnosť DKFB s.r.o. (IČO: 35 707 313), ktorá sa podieľala na obsadení TV Markíza v roku 1998.

František Borbély

 

V období 2009 – 2011 bola jedinou spoločníčkou tejto firmy Ingrid Čechová (v súčasnosti už má iné priezvisko). Táto osoba figurovala spoločne s Františkom Borbélym vo viacerých spoločnostiach. Napríklad išlo o tieto spoločnosti: B-FELL, s.r.o.; GOLD EDEN spol. s r.o.; Mil – Mil, s.r.o.; MILENIUM PLUS SLOVAKIA, s.r.o. . O blízkosti Ingrid Čechovej k jednému z popredných predstaviteľov “sýkorovcov” nie je možné pochybovať.

Konateľom firmy sa v roku 2009 stal (a je ním dodnes) Slavomír Bubanec. Táto osoba figuruje na “mafiánskych zoznamoch”, ktoré svojho času unikli z polície. Je zaradená medzi “sýkorovcov”. Zaujímavá je aj ďalšia firma, kde Bubanec pôsobil. Ide o firmu FBIS, s.r.o. . V tejto spoločnosti sa Slavomír Bubanec “stretol” aj s ďalším predstaviteľom skupiny “sýkorovci” – Róbertom Baumanom – v júli 2020 bol podmienečne odsúdený. Zaujímavé je aj to, že v súčasnosti figuruje Róbert Bauman v dozornej rade spoločnosti TRANZ-TEL a.s., pričom predsedom predstavenstva tejto firmy je Marián Kočner.

Róbert Bauman

 

O pánovi Slavomírovi Bubancovi, ktorý v roku 2011 nahradil vlastníčku Ingrid Čechovú, si nemusíme robiť žiadne ilúzie a okrem toho, že figuruje na “mafiánskych zoznamoch”, sa aj pohyboval v okruhu “zaujímavých” osôb. Pritom “jeho” (ak je vôbec de facto jeho) firma SPB Security získava štátne zákazky aj za tejto “protimafiánskej” vlády. A naprieč celou koalíciou (ZATIAĽ s výnimkou strany “Za ľudí).

Slavomír Bubanec

 

A nám neostáva nič iné, len sa spýtať pána Igora Matoviča, ako aj ďalších koaličných “bojovníkov” proti mafii, ako to s tým bojom vlastne myslia???

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Loading…