Brífing ruského ministerstva obrany 1. októbra 2022

Brífing ruského ministerstva obrany 1. októbra 2022

Ozbrojené sily Ruskej federácie pokračujú vo vedení špeciálnej vojenskej operácie, o jej priebehu informoval generálporučík Igor Konašenkov.

Pri meste Kupjansk v Charkovskej oblasti bol raketovým útokom zničený objekt dočasného rozmiestnenia jednotky 14. mechanizovanej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny. Zlikvidovaných bolo viac ako 50 militantov a 12 jednotiek špeciálnej vojenskej techniky.

Mohutné palebné útoky na pozície 66. a 93. mechanizovanej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny v krasnolimanskom smere zničili viac ako dvesto ukrajinských vojakov, päť tankov a deväť bojových vozidiel pechoty.

Napriek utrpeným stratám, s výraznou prevahou síl a prostriedkov, nepriateľ stiahol zálohy a pokračoval v ofenzíve týmto smerom.

V súvislosti s vytvorením hrozby obkľúčenia boli spojenecké vojská stiahnuté z mesta Krasnyj Liman na výhodnejšie línie.

V smere Nikolajev-Krivoj Rog bolo v dôsledku odrazenia nepriateľského útoku ruskými jednotkami zničených viac ako 270 ukrajinských vojakov, päť tankov, šesť bojových vozidiel pechoty, 23 bojových obrnených vozidiel a 11 ostatných vozidiel.

V Novopoľskej oblasti Doneckej ľudovej republiky pri palebnom útoku na jednotky 110. brigády teritoriálnej obrany zahynulo a bolo zranených viac ako 100 nacistov a boli zničené dva tanky a šesť áut.

Vysoko presné údery ruských vzdušných a kozmických síl na body dočasného rozmiestnenia 2. práporu a raketovo-delostreleckého práporu 65. mechanizovanej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny pri meste Záporožie zničili až 60 vojakov a 10 jednotiek vojenskej techniky, ako aj dva americké raketové systémy HIMARS.

Údery operačno-taktického a armádneho letectva, raketových síl a delostrelectva zasiahli šesť veliteľských stanovíšť Ozbrojených síl Ukrajiny v oblastiach Jampoľ, Arťomovsk a Seversk v Doneckej ľudovej republike, Novoandrejevka a Guľajpole v Záporožskej oblasti, polygón v Nikolajevskej oblasti, ako aj 68 delostreleckých jednotiek, živú silu a vojenské vybavenie v 153 miestach.

Štyri sklady raketových a delostreleckých zbraní a munície boli zničené v obci Rovnopolie v Záporožskej oblasti, Kramatorsk a Družkovka v Doneckej ľudovej republike, Kalinovka v Nikolajevskej oblasti, ako aj v obci Grigorovka v Záporožskej oblasti odpaľovacie zariadenie protilietadlového raketového systému Buk-M1.

Stíhacie lietadlo ruských vzdušných síl zostrelilo MiG-29 ukrajinských vzdušných síl pri obci Pavlovka v Nikolajevskej oblasti.

Systémy protivzdušnej obrany zostrelili 14 bezpilotných lietadiel v oblastiach Zagorujkovka, Kislovka a Nikolaevka v Charkovskej oblasti, Zelenyj Gaj, Novopetrikovka, Novotroickoje, Voľnoje, Krasnyj Liman a Novoandrejevka v Doneckej ľudovej republike, Košara, Kučerskoje, Sadok a Cukury v Chersonskej oblasti a tiež Šmidtovo v Nikolajevskej oblasti.

Sedem rakiet amerických systémov HIMARS a dve protiradarové strely HARM boli zostrelené neďaleko Novej Kachovky v Chersonskej oblasti.

Okrem toho bola nad obcou Lipcy v Charkovskej oblasti zostrelená taktická raketa „Točka-U“.

Celkovo bolo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie zničených 310 lietadiel, 155 vrtuľníkov, 2126 bezpilotných lietadiel, 378 protilietadlových raketových systémov, 5203 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 858 raketometov, 3441 poľných diel a mínometov, ako aj 6025 špeciálnych vojenských vozidiel.


Loading…