Matovič bol v minulosti veľký bojovník proti povinnému očkovaniu. Ako sa zbláznil, všetko je naopak

Matovič bol v minulosti veľký bojovník proti povinnému očkovaniu. Ako sa zbláznil, všetko je naopak

Progresívna svorka z Denníka N a epidemiológovia, tlačia premiéra Matoviča ísť do povinného očkovania a korona pandémii obetovať všetko – občianske slobody, ľudskú dôstojnosť, základné práva, osobné svedomie. Tieto veci napokon nehovoria radikálnej ľavici veľa. Nahradili si ich už dávno svojou znôžkou pofiderných práv – jedným z nich je právo mať celé okolie zaočkované bez ohľadu na súhlas osôb, ich zdravotný stav a dokonca aj vek.

V USA to viedlo ešte pred epidémiou k návrhom zaočkovať deti od 11 rokov bez súhlasu ich rodičov. Tento návrh prijatý tieto dni v Washingtone, D.C. podporuje aj Bill Gates. Vakcinačná lobby GAVI, ktorú založil a financuje Gates, bola posledné roky veľmi aktívna v Západnom svete. Viaceré štáty viedli politickú diskusiu o podmieňovaní návštevu školy očkovaním. Len v najľavicovejších štátoch USA to bolo aj zavedené. V mnohých amerických aj európskych štátoch boli tieto návrhy zamietnuté. Extrémom je ľavicová Argentína, kde je očkovanie proti najrôznejším chorobám podmienkou získania vodičského preukazu aj cestovného pasu. Tento ideál by Big Pharma rada rozšírila do celého sveta cez tzv. vakcinačné pasy, čo je už v plánoch EÚ.

Igor Matovič v minulosti odvážne hlasoval za dobrovoľnosť očkovania, hoci vtedy to ako opozičný návrh neprešlo. Keď smerácka ministerka Kaľavská predložila svoj návrh na zrušenie povinného očkovania, ale s tým, že očkovanie sa stane podmienkou pre nástup do škôlky, OĽANO to nepodporilo. Zdržalo sa v hlasovaní, čím pomohlo potopiť kontroverzný zákon, ktorý by v oveľa vyššej miere trestal rodičov ako súčasná kumulatívna pokuta 331 Eur pre odmietnutie všetkých očkovaní. Prekvapením bolo, že návrh odmietol aj Smer, pričom Róbert Fico hlasovaním za pozmeňovací návrh ĽSNS avizoval podporu úplnému zdobrovoľneniu očkovania. Ak by teda bol Smer pri moci, asi by sme mohli tiež čakať dobrovoľné očkovanie, no nie od progresivistického Hlasu. SaS by sa tiež ako strana za slobodu mala postaviť za dobrovoľnosť, ktorou často argumentuje pri všetkom inom.

Progresívne média už pár rokov, intenzívne masírujú verejnú mienku štvaním proti nezaočkovaným. Osobne atakovali pred rokom aj poslanca Mareka Krajčího za postoj OĽANO. Ten im napokon na svojom Trend blogu vysvetľoval konkrétne medicínske kontraindikácie, v prípade jeho detských srdcových pacientov. Súčasný minister zdravotníctva pred rokom predložil pozmeňovací návrh, ktorý podporilo 17 poslancov z vtedajšej opozície mimo ĽSNS, aby pacient podpisom potvrdil, že ho lekár vopred informoval o nežiaducich účinkoch očkovania. Je možné, aby súčasná pandémia radikálne zmenila ich uvažovanie o nedotknuteľnosti ľudskej dôstojnosti? Azda len pod tlakom médií a epidemiológov. Prepojenia epidemiológa Jarčuška na Big Pharmu sú už medializované, prof. Krčméry je tiež v konflikte záujmov, keďže jeho vysoká škola poberá príspevky od výrobcov vakcíny proti COVID-19.

Premiér v relácii na rádiu Express v utorok vyhlásil, že očkovanie proti korone bude dobrovoľné a dúfa, že sa dá zaočkovať 60% populácie, aby to malo zmysel. Progresivisti sa hneď doňho obuli, že si netrúfa na povinné očkovanie. Čakajú, že keď podmienil prístup do práce testovaní, urobí tak azda aj v prípade očkovania. Na druhej strane, medzi ľuďmi narastajú obavy práve z takého scenára. Treba len dúfať, že náš premiér si uvedomuje diametrálny rozdiel medzi výterom z nosa a vpichnutím látky do krvného riečištia osoby. Za svojim slovom by si tentokrát mal stáť a nepodľahnúť strachu z médií. Vyrušujúco však pôsobí informácia, že Slovensko si objednalo 2,4 mil vakcín s možnosťou objednať ďalších 17 miliónov.

Hlavným argumentom pre prípad očkovania proti COVID-19 stále ostáva, že vakcína je úplne nová a až časom sa ukážu všetky jej účinky, či už žiaduce alebo nežiaduce. Tie nežiaduce sa v klinických testoch nesledujú dlhodobo a už vopred sa vylučuje ich súvislosť s očkovaním. Niektoré príbalové letáky súčasných vakcín uvádzajú medzi nežiaducimi účinkami, aby sa tak výrobcovia chránili, aj úmrtie aj postihnutie, poruchy nervovej či krvnej sústavy a pod., len vždy s poznámkou, že sa ich príčinná súvislosť nepotvrdila. Ľudia chcú byť zdraví a ak sú vakcíny takým prínosom pre zdravie, dokonca by si ich sami kupovali ako napr. teraz vitamíny. Nestačí, že sú preplácané zo zdravotného zdravotníctva, treba ich nanútiť pod hrozbou pokuty či diskriminácie? To smrdí korupciou!

Autor:

Zdroj: https://zemavek.sk/
Loading…