Policajti na Floride pri hľadaní kradnutého auta zastrelili dvoch mladých černochov. Úrady zverejnili video

Policajti na Floride pri hľadaní kradnutého auta zastrelili dvoch mladých černochov. Úrady zverejnili video

Policajti v americkom štáte Florida zastrelili dvoch černochov vo veku 16 a 18 rokov, ktorí po opakovanej výzve odmietli zastaviť auto. Úrady teraz zverejnili zábery z policajného auta potom, čo rodina zabitých mladíkov a miestni Afroameričania požadovali vysvetlenie celého incidentu.

Policajti minulý piatok v okrsku Brevard na Floride pátrali po ukradnutom aute. Ako uvádza server New York Post, mladíci mohli byť z krádeže podozriví, preto ich strážnici na čele so zástupkyňou šerifa Jafet Santiago-Mirandaovou chceli zastaviť.

Video z palubnej dosky jedného z policajných vozov ukazuje volkswagen, v ktorom sedia dvaja mladí ľudia, vychádzajúci z príjazdovej cesty. Santiago-Mirandaová okamžite vystupuje z auta a opakovane mladíkov vyzýva, aby zastavili. Tí ale nereagovali a začali prchať, policajti následne začali strieľať.

Zabitými boli šestnásťročný zlodej Angelo Crooms a osemnásťročný Sincere Pierce, uviedol šerif Wayne Ivey. Ivey uviedol, že Crooms po niekoľkonásobnej výzve odmietol zastaviť a naopak zrýchlil a rozbehol sa proti jednému zo strážnikov. „Policajt bol nútený vystreliť zo svojej služobnej zbrane v snahe zastaviť činnosť, ktorá ho mohla ohroziť na živote,“ zastala sa Ivey svojich podriadených.

Podľa šerifa nemali policajti žiadnu inú možnosť. Ivey zároveň požiadal občanov, aby vo svojich myšlienkach podporili nielen rodiny zabitých mladíkov, ale aj policajtov, ktorí sú s incidentom spojení, pretože „takáto udalosť zanechá na každom následky.“

 Stačilo aby zlodeji ostali  stáť 

Teta jedného z mladíkov, Cynthia Greenová, pre server Florida Today uviedla, že ju celá udalosť veľmi frustruje a nie je vôbec spokojná s tým, ako sa miestne policajné oddelenie so situáciou popasovalo. Podľa Greenovej boli mladíci zastrelení, pretože si policajti pomýlili identitu.

Pierce mal podľa Greenovej vyzdvihnúť jeho kamarát okolo pol jedenástej v piatok dopoludnia miestneho času. Ako je na videu vidieť, sotva mladíci vycúvali z príjazdovej cesty, už ich policajti chceli zastaviť.

„Hovorila som, Nie, prosím, nestrieľajte po nich. Prosím, nestrieľajte. Moje dieťa je v tom aute, sotva si doň sadol. ‘Môj synovec nebol v tom aute ani dve minúty,“ uviedla Greenová podľa New York Post.

Rodina, známi a susedia usporiadali na stredu pietne stretnutie, ktorého sa zúčastnili stovky ľudí. Pieta podľa amerických médií prilákala pozornosť verejnosti k piatkovej streľbe. Právny zástupca Benjamin Crump, ktorý sa špecializuje na ľudské práva a je známy vďaka svojim procesom spojeným s údajnou policajnou brutalitou, oznámil, že bude rodiny zabitých mladíkov zastupovať.

 Za peniaze aj diabla  obháji 

„Rodičia oboch mladíkov sú zničení,“ uviedol v oficiálnom stanovisku Crump. „Zaslúži si úplnú transparentnosť celého procesu spojeného s tým, kto je vinný smrťou dvoch mladých ľudí a za akých okolností k streľbe došlo,“ dodal právny zástupca oboch rodín. Policajti Santiago-Mirandaová a jej kolega Carson Hendren boli zatiaľ postavení mimo službu na platenú dovolenku.

zdroj: stcity.sk

The post Policajti na Floride pri hľadaní kradnutého auta zastrelili dvoch mladých černochov. Úrady zverejnili video appeared first on MegaZprávy.cz.
Loading…