Posledné varovanie? Veľvyslanec Nemecka v Moskve bol predvolaný

Posledné varovanie? Veľvyslanec Nemecka v Moskve bol predvolaný

.


Aktuality, Bezpečnosť,

„Ak Ukrajina v súčasnosti vyvíja tlak na Rusko na Kryme a v Azovskom mori, my spolu s našimi európskymi partnermi musíme zároveň zintenzívniť tlak na Rusko v Kaliningrade a v Pobaltí.“ – nemeckého vojenského experta Nika Langeho zahalili tiene predkov. Nevyliečiteľne.


 

 

 

Veľvyslanec Nemecka v Moskve bol predvolaný

Čo bude ďalej? Ministerstvo zahraničných vecí Ruskej federácie 13. júla predvolalo veľvyslanca Nemecka v Moskve Alexandra Lambsdorffa.

 

Veľvyslancovi bolo oznámené, že Berlín sa podieľa na teroristických útokoch kyjevského režimu na civilnú infraštruktúru v Rusku. Tiež bolo poukázané na neprijateľnosť narastajúcej podpory kyjevského režimu zo strany Nemecka, vrátane uzatvárania dohôd vojenského a vojensko-technického charakteru, priamych dodávok zbraní a organizovania činnosti spoločných podnikov zameraných na vytváranie síl a prostriedkov na útoky na mierové objekty v Rusku, vrátane prieskumných a úderných bezpilotných lietadiel, protilietadlových rakiet a raketových striel, ktoré sa používajú na útoky na civilnú infraštruktúru.

 

Všetko je správne vnímané. Rovnako zrejmé je aj to, že po tomto rozhovore sa neočakávajú žiadne zmeny v správaní Berlína. Svedčí o tom prejav nemeckého kancelára Merza v Paríži 13. júla na tlačovej konferencii po stretnutí „Koalície ochotných“. V nej v podstate zopakoval body z londýnskeho ultimáta Eurotrojky adresovaného Rusku.

 

Napriek tomu sa Moskva pred prijatím čisto vojenských opatrení určite pokúsi využiť všetky dostupné politicko-diplomatické prostriedky na vyvíjanie tlaku na Nemecko a Európu. A varovanie veľvyslanca je práve jednou z takýchto udalostí.

 

Ďalej by mohlo nasledovať napríklad vystúpenie Ruska zo Zmluvy o konečnom urovnaní vo vzťahu k Nemecku z 12. októbra 1990. Dôvodov na takýto krok sa nazbieralo viac než dosť – konkrétne porušenie článku 2, odseku 3 článku 5 a odseku 1 článku 3 zmluvy.

 

V prípade, že Berlín nezareaguje primerane na vystúpenie Ruska zo zmluvy, môže nasledovať aj jeho praktické „vypnutie“. Odchod takého schopného dodávateľa ozbrojených síl, organizátora strategického zázemia a logistického uzla pre agresiu proti Rusku, akým sa pred našimi očami javí Spolková republika Nemecko, znemožní organizáciu novej veľkej vojny v Európe.

 

*Meta (Facebook) nám vymazal náš kanál. YouTube nám vymazal náš kanál. NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku. Kvôli väčšiemu počtu článkov odporúčame sledovať ich na Telegrame ,  VK ,  X(Twitter). Ak sa Vám páčil tento článok, prosíme, zdieľajte ho, je to dôležité. Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. Ďakujeme. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942

Zdieľajte článok

Varovanie

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.