Predstavitelia USA, Británie, Kanady, Poľska a Litvy zhodnotili situáciu na Ukrajine

Predstavitelia USA, Británie, Kanady, Poľska a Litvy zhodnotili situáciu na Ukrajine

Britský minister obrany Ben Wallace usporiadal online konferenciu so zástupcami rezortov obrany USA, Kanady, Litvy a Poľska, počas ktorej diskutovali o situácii na Ukrajine, uvádza agentúra TASS.

„Účastníci stretnutia opätovne potvrdili svoju silnú podporu zvrchovanosti Ukrajiny, jej územnej celistvosti a euroatlantickým snahám a diskutovali tiež o otázkach, ktoré ich znepokojujú v súvislosti s posilňovaním ruskej vojenskej aktivite v regióne,“ uviedla tlačová služba Pentagonu.

Predstavitelia obrany „zdôraznili svoje odhodlanie poskytovať bojový výcvik a podporu na posilnenie kapacít ukrajinských ozbrojených síl s cieľom zachovať územnú celistvosť krajiny a pokračovať v smerovaní k dosiahnutiu operatívnej kompatibility so silami NATO“.

Koncom februára sa situácia na Donbase vyhrotila. Príslušníci ľudovej milície denne informujú o ostreľovaní ukrajinskými agresormi, čo je zaznamenané aj v správach OBSE pre SMM. Ukronacisti strieľali na územie DĽR z granátometov, v dôsledku čoho zostalo asi 40 obcí bez elektrického prúdu.


Loading…