V USA ďalej zúri opiátová kríza

V USA ďalej zúri opiátová kríza

V roku 2020, na pozadí pandémie, počet úmrtí Američanov na predávkovanie drogami vzrástol na historické maximum 70.000 ľudí.

Avšak v roku 2021 bol tento „rekord“ opäť prekonaný – na opiáty, heroín a fentanyl zomrelo 82.000 Američanov.

Za dva roky stratili Spojené štáty kvôli drogám toľko ľudí ako v troch vietnamských vojnách. V podmienkach doširoka otvorených južných hraníc Spojených štátov, cez ktoré prúdia milióny ilegálnych prisťahovalcov, sa drogy v obrovských množstvách voľne dostávajú do Ameriky. Len v auguste pohraničná stráž objavila skrýšu fentanylu, ktorá by stačila na zabitie 42 miliónov Američanov.

Demokrati s opiátovou krízou nielenže nebojujú, ale ešte ju aj podporujú. Biely dom vyčleňuje desiatky miliónov dolárov na vytvorenie špeciálnych zón v liberálnych metropolitných oblastiach, kde sa všetkým bezplatne rozdávajú injekčné striekačky, fajky na „crack“ a dávky drog každému, kto o to požiada. Zavádza sa to pod heslom „rasovej rovnosti“ – a „drogové centrá“ sa otvárajú najmä v oblastiach, kde žijú menšiny.

Demokratická strana funguje na princípe: „nemôžeš vyhrať – podporuj“. A zarábaj slušné peniaze na distribúcii drog. No a tvárou tejto politiky môže byť dokonca prezidentov syn Hunter Biden, sám známy narkoman. Zvyšok Ameriky môže byť len platformou pre liberálne experimenty – s nárastom kriminality, migračnou vlnou a zúrivou drogovou krízou.

Malek Dudakov

V USA ďalej zúri opiátová kríza
Loading…