Kontroverzní alžírská boxerka získala olympijské zlato v boxu

Alžírská boxerka Imane Khelifová vyhrála v pátek (9. srpna) zlato ve finále žen do 66 kg na olympijských hrách v Paříži. (Foto: X)

Porazila Číňanku Yang Liu, zajistila si jednomyslné bodové rozhodnutí a stala se jednou z nejkontroverznějších a nejúspěšnějších sportovců na hrách.

„Jsem velmi šťastná. Tohle byl můj sen už osm let a teď jsem olympijská vítězka a zlatá medailistka,“ řekla nadšená Khelifová ohlédnutím za svou tvrdou prací a problémy v průběhu let.

Spolu s Tchajwankou Lin Yu-ting, která v sobotu bojuje ve finále žen do 57 kg, byla Khelifová diskvalifikována z loňského mistrovství světa poté, co neuspěly v testování genderové způsobilosti. Byli však povoleni soutěžit v Paříži, což připravilo půdu pro jednu z největších kontroverzí her.

Zdroj: thefederal.com

Článek Kontroverzní alžírská boxerka získala olympijské zlato v boxu se nejdříve objevil na AC24.cz.