Pozor na Trudeauovo vyhlásenie, že "má v úmysle odstúpiť

Pozor na Trudeauovo vyhlásenie, že "má v úmysle odstúpiť

Väčšina ľudí reagovala na oznámenie kanadského premiéra Justina Trudeaua o jeho rezignácii nadšene a s veľkou úľavou, ako ukazuje jeden z nasledujúcich príkladov.

Ak však upozorňujú páter Anthony Hannon, kanadský novinár David Krayden a ďalší bystrí pozorovatelia, Kanaďania by mali byť opatrní, čo chronický klamár Trudeau a jeho Liberálna strana skutočne zamýšľajú.

Otec Hannan vo svojom najnovšom príspevku na svojom kanáli na YouTube Prepare His Way napísal nasledovné,

Nechajte sa oklamať! Pri výpovediach záleží na konkrétnych slovách. Je mi ľúto, že musím byť poslom zlých správ, ale VŠETKO toto len slúži Liberálnej strane Kanady a globalistickej agende v technokratickom komunistickom štýle. A každý, kto si myslí, že Konzervatívna strana Kanady má v najbližších kanadských federálnych voľbách šancu získať drvivú väčšinu, veľmi podceňuje prefíkanosť stratégov Liberálnej strany.

Väčšina Kanaďanov nie je politicky prebudená. A väčšina Kanaďanov stále nasáva propagandu. Predtým, ako si pozriete toto prepojené video (pozri nižšie), ponúkam túto možnosť: Justin Trudeau je síce určite mazaný bojovník, ktorý svoj zámer odstúpiť nemusí myslieť úprimne, ale ak si Liberálna strana zvolí nového lídra, tento nový líder bude pravdepodobne všetko, čo bude potrebovať, aby mnohí Kanaďania opäť volili liberálov. Kanaďania totiž vo voľbách celkovo hlasujú skôr kvôli zmene než kvôli princípom a mnohí Kanaďania budú nového lídra strany považovať za zmenu.

Väčšina si neuvedomuje, že líder liberálnej strany nie je hlavným vodcom. Trudeau v skutočnosti nie je hlavným problémom. Bol len osobou, o ktorej stratégovia liberálov na základe prieskumov verejnej mienky vedeli, že by ich mohla dostať k moci. Teraz sa zdá, že Trudeau je pre nich príťažou pre opätovné zvolenie, takže si nájdu nového figuranta.

A posledná otázka, ktorú tu predkladám, aby som vyprovokoval zamyslenie sa nad touto a ďalšími vecami, ktoré by mohli mať podobný charakter: Keďže JT povedal, že má v úmysle odstúpiť po zvolení nového lídra, čo ak sa po zvolení nového lídra rozhodne neodstúpiť? Môže byť zvolený nový líder, kým je súčasný líder stále lídrom, ktorý ním prestane byť až po tom, ako legitímne odstúpi? Mohla by sa Liberálna strana Kanady a Kanada ako celok jedného dňa ocitnúť v situácii, keď bude existovať údajný nový predseda vlády, ale legálne bude predsedom vlády stále ten predchádzajúci? To by bola poriadna kaša, nie?

Pre našich mnohých čitateľov, ktorí nie sú Kanaďanmi, páter Hannon pridáva dôležité informácie o kanadskom’procese určovania toho, kto sa stane ich diktátorom, ehm, premiérom, ale ja pridám svoje vlastné zhrnutie tohto procesu.

V Kanade autorita premiéra’nad národom výrazne prevyšuje autoritu amerického prezidenta nad jeho národom. V britskom westminsterskom systéme, ktorý má Kanada, má premiér na všetky praktické účely možnosť vládnuť diktátorsky, aspoň v porovnaní s právomocami, ktoré má americký prezident. V autoritatívnejšom, dôverčivejšom kanadskom systéme je v podstate len veľmi málo kontrolných mechanizmov a protiváh.

Trudeau sa stal premiérom, pričom jeho strana získala najnižší podiel hlasov voličov pre menšinovú vládu v kanadskej histórii – 32,6 %. Čo znamená, že v posledných dvoch kanadských federálnych voľbách veľká väčšina Kanaďanov nechcela, aby sa Justin Trudeau stal ich premiérom, ale dostali ho bez ohľadu na to.

Liberáli totiž získali najviac volebných obvodov, čo je potrebné na to, aby sa stali vládnou stranou a ich líder premiérom.

Hlasy liberálov boli sústredené v konkrétnych ridingoch (okresoch), čo im prinieslo viac víťazstiev, zatiaľ čo hlasy konzervatívcov boli viac rozptýlené medzi väčší počet ridingov, čo im nedalo dostatok hlasov na získanie kresiel potrebných na reprezentáciu celkových preferencií Kanaďanov’.

Hlavní opoziční konzervatívci vyhrali v roku 2019 aj 2021 ľudové hlasovanie, ale neboli schopní zostaviť vládu kvôli tomu, kde boli tieto hlasy odovzdané.

V súčasnosti historicky nepopulárnym liberálom a Trudeauovi sa podarilo tak dlho prežiť z hlasovania o nedôvere, ktoré vyvolalo voľby, len vďaka stálej podpore, ktorú im poskytovali poslanci socialistickej Novej demokratickej strany pod vedením sikhsko-kanadského Jagmeeta Singha. V kanadskej histórii sa len zriedkavo stalo, aby sa taká opovrhovaná menšinová vláda udržala pri moci tak dlho.

David Kraydon, na ktorého sa O. Hannon odvoláva na konci svojej úplnej poznámky, má podnetné myšlienky o tom, prečo by Kanaďania ešte nemali oslavovať Trudeauovo’vyhlásenie.

Kroydon zdôrazňuje, že liberálov pravdepodobne čakajú veľké triky a my sa musíme už teraz zaoberať dôležitou otázkou: “ako rýchlo sa môžeme dostať k federálnym voľbám, ktoré zbavia Kanadu skorumpovanej, neschopnej a dravej vlády, na čele ktorej stojí Trudeau?“”

Kraydona som počul mnohokrát v americkom internetovom programe Redacted, ktorý poskytuje správy o situácii v Kanade. Je to bystrý a zásadový, politicky konzervatívny kanadský komentátor. Odporúčam vám pozrieť si video alebo si aspoň prečítať niektoré úryvky jeho najdôležitejších komentárov pod videom.

Podľa môjho názoru Krayon oprávnene neverí zámerom Trudeaua a jeho Liberálnej strany. V reakcii na Trudeauove’vyhlásenia Kraydon upozorňuje: “To je neuveriteľné. Ale v mnohých ohľadoch to’nie je také, ako sa zdá…”

Potrebujeme politickú zmenu. Musíme sa však tiež odhodlať k odporu. Musíme pokračovať v odpore.

Všetci’hovoria, že Justin Trudeau práve odstúpil z funkcie lídra liberálov. Možno nie ako predseda vlády. To’je dosť nejasné. Vypočujte si, čo vlastne povedal.

Vidím všelijaké titulky od amatérov, ktorí tam píšu: ‘Justin Trudeau odstúpil z funkcie premiéra.’ Nie, neodstúpil.

Všetkým zrejme uniká, že je stále premiérom a stále môže národu spôsobiť ďalšie nevyčísliteľné škody, kým a AK budú vynútené alebo vypísané voľby s novým lídrom.

Kraydon pokračuje,

Povedal, že má v úmysle odstúpiť z funkcie lídra Liberálnej strany a z funkcie predsedu vlády po tom, ako Liberálna strana zvolí nového lídra. Vypočujte si, čo vlastne povedal na tlačovej konferencii…

Vtedy Kraydon rozpráva históriu, ako Justinov’otec, premiér Pierre Elliot Trudeau, prehral voľby v máji 1979 s lídrom progresívnych konzervatívcov Joeom Clarkom. Pokúsil sa byť opozičným lídrom, vyhlásil, že odstupuje, pretože nezniesol predsedanie menšinovej vláde, a “jednoducho to nevydržal’a po mesiaci a pol a oznámil, že odstúpi.”

Novinové titulky hovorili, že “to bol koniec jednej éry” po jedenástich rokoch vlády liberálov pod vedením premiéra Pierra Trudeaua, obdivovateľa komunistickej Číny a Sovietskeho zväzu.

Vtedy, “vláda Joea Clarka padla v decembri, tesne pred Vianocami, kvôli dani z plynu. Stratili podporu, v tých dňoch bola v Quebecu strana sociálneho kreditu, Creditiste. A tí podporovali menšinovú vládu Joea Clarka.”

“Potreboval tých šesť. Šesť hlasov. V roku 1979 mu chýbalo šesť hlasov, aby získal väčšinovú vládu,” sprostredkoval Kraydon.

“A oni hlasovali proti rozpočtu… Vláda padla. Len po siedmich mesiacoch pri moci.

Kraydon pokračuje vo svojom varovnom príbehu pre Kanaďanov,

Liberálna strana bola v chaose. Trudeau práve odstúpil. Alebo povedal, že sa to chystá urobiť, keď si vyberú nového lídra. Vo februári sa blížili voľby, 28. februára 1980. Liberáli nevedeli, čo majú robiť. Tak prosili Trudeaua, aby sa vrátil.

Bolo tu hnutie, ktoré navrhovalo Trudeaua. ‘Prosím, vráťte sa a veďte stranu, pretože nikto iný to nedokáže urobiť tak dobre ako vy. Nie je nikto iný, kto by o túto prácu skutočne stál. A okrem toho niekoho potrebujeme práve teraz.’

No a ako sa to podobá tomu, čo sa práve teraz deje v Dolnej snemovni?

Trudeau’tu má odkladnú lehotu koľko? Takmer dva a pol mesiaca. Dvadsiateho štvrtého marca sa snemovňa vráti po prorogu. Kedykoľvek po 24. marci môže vláda padnúť. A my ani nevieme, či si Liberálna strana dovtedy vyberie nového lídra.

A Trudeau hovoril o robustnom procese, nie mesačnom, nie dvojmesačnom, pravdepodobne štvormesačnom, ktorý zahŕňa všetky druhy kandidátov.

Ale čo ak vláda padne 25. marca? … Čo sa stane? No, Liberálna strana sa poobzerá okolo seba a povie si: ‘hej, potrebujeme niekoho hneď teraz. A dobre, stále máme lídra. A Justin Trudeau je stále premiérom. Poďme s Justinom.

To sa môže stať znova.

Trošku iné okolnosti. Pierre Trudeau bol v roku 1979 oficiálnym opozičným lídrom, nie premiérom. Vo februári však vyhral tieto voľby a zostal v nich ďalšie štyri roky ako premiér.

Myslíte si, že Justin Trudeau uvažoval o rovnakom pláne hry? Nepredpokladajte, že by to bol on.

Pravidelne to hovorím. Nemyslite si, že preto, lebo on’sľubuje, že odíde. A myslím si, že to’je to, čo si z toho dnes musíme vziať, že Justin Trudeau je klzká povaha a mohol by urobiť to isté.

No, ak veríte Pierrovi Trudeauovi, bol jeho pop. Mohol by urobiť to isté, čo Pierre Trudeau v roku 1979. Pred štyridsiatimi piatimi rokmi.

A teraz, prečo Justin urobil veci takýmto spôsobom, že neodstúpil, ale zostal vo funkcii premiéra a zároveň prorogoval parlament, aby sa v prechodnom období, kým údajne čaká na zvolenie nového lídra Liberálnej strany, nemohli konať žiadne vládne záležitosti?

Kraydon má presvedčivú odpoveď na otázku, prečo sa tento muž, ktorý tvrdí, že miluje Kanadu, a pritom ju ničí, chce ešte niekoľko mesiacov zdržiavať, kým všetci ostatní v parlamente nemajú čo robiť.

Kraydon predpovedá,

Justin Trudeau sa chce zúčastniť na zasadnutí G7. Liberáli tak získajú pozíciu, aby mohli Kanaďanom povedať, že sa musíme spojiť v boji proti Trumpovej administratíve, ktorá už bude mať zavedené clá. Všeobecné voľby sú teda o ochrane Kanady pred Trumpom. Toto je plán liberálov na udržanie moci.

Myslí si, že veci sa môžu zmeniť naozaj rýchlo. Áno, veci sa môžu zmeniť naozaj rýchlo. V priebehu asi troch týždňov sa ocitneme uprostred depresie, ekonomickej katastrofy.…proroguing Parliament, pretože to nemá nič spoločné s národnými záujmami Kanady’a všetko súvisí so záujmami Justina Trudeau’a Liberálnej strany’

…proroguing je strašná, ťažká chyba. V najbližších mesiacoch sa budeme z boku pozerať na to, ako sa krajina prepadá do priepasti. A keď sa Kanaďanom’ vryje do hlavy, čo znamená prorogácia…

Keď to znamená pozastavenie činnosti parlamentu, zatvorenie parlamentu. A v’tom čase nemôžeme urobiť prakticky nič, aby sme túto vládu zvrhli. Nie, nemôžeme urobiť nič.

Myslím si, že dôjde k takému odporu, k takému hnevu zo strany Kanaďanov, aký sme ešte nikdy predtým nevideli. Myslím si, že sa to prejaví v uliciach. Prejaví sa to na rohoch. Prejaví sa to na verejných budovách. Ľudia budú kvôli tomu veľmi nahnevaní. Toto bolo veľmi hlúpe rozhodnutie Justina Trudeaua.

Po tomto Kraydon pokračuje o rôznych potenciálnych kandidátoch, ktorí sa budú uchádzať o post lídra, pričom ani jeden z nich sa nakoniec neukáže ako schopný poraziť konzervatívcov a zachrániť Kanadu pred Američanmi. Nakoniec naznačí, že všetky krištáľové gule ukážu, že Trudeau, magické, sexy meno Trudeau, pravdepodobne opäť oklame dostatok vždy ľahko oklamaných, poddajných, “milých” Kanaďanov, aby volili liberálov pod vedením Justina Trudeaua späť k moci, aby mohol dokončiť prácu na premene Kanady na otrokársky štát Nového svetového poriadku. Vety v tomto odseku sú moje slová, nie Kraydonove, ale predpokladám, že by súhlasil.

Kanada je stále v nebezpečenstve zo strany Trudeaua, liberálov a ich pánov zo Svetového ekonomického fóra a Číny. Kanaďania budú musieť konečne dospieť a bojovať ako nikdy predtým, aby zachránili svoje slobody a ochránili svoje rodiny a svoj národ pred dravými jednosvetovými elitami.

Dúfajme a modlime sa, že to urobia bez toho, aby ustúpili Trumpovej’arogantnej ponuke stať sa 51.štátom USA. Medzi históriou, kultúrou a náboženským dedičstvom Spojených štátov a Kanady je obrovský rozdiel, čo si návštevníci Kanady vždy všimli a ocenili  aspoň v nie príliš vzdialenej minulosti.

Nanešťastie, od vlády Pierra Trudeaua krajinu zdevastovali marxisti, iní  ľavičiari a globalisti, ktorí prenikli do väčšiny kanadských&nbspinštitúcií. V skutočnosti to všetko začal premiér Lester Pearson, ktorý zámerne vytvoril cestu pre staršieho Trudeaua, aby sa stal premiérom. To je však už iný príbeh.

Dá sa Kanada spamätať z tých, ktorí ju v posledných desaťročiach ovládli? Bude si to vyžadovať obrovské odhodlanie, odvahu, bojového ducha a veľa modlitieb. Až do Trudeauovcov patrila Kanada medzi najobdivovanejšie a najprosperujúcejšie krajiny na svete v prepočte na obyvateľa. Bola tiež veľmi kresťanským, prevažne katolíckym národom. Marxisti sa zamerali na infiltráciu Kanady a masívne ľavicové kultúrne zmeny – pravdepodobne preto, aby si pozdĺž najväčšej hranice Ameriky’vybudovali veľkú základňu, z ktorej by postupne oslabovali Spojené štáty.

Vývoj v USA by mohol vyvolať odvahu a inšpiráciu potrebnú na to, aby Kanaďania konečne urobili to, čo treba, a prestali sa nechať oblbovať úlisnými politikmi, ktorí zneužívajú ich dobrú vôľu. Uvidíme.