AG Merrick Garland nie je stíhaný za ignorovanie predvolania, pretože Steve Bannon bol odsúdený na trest odňatia slobody

AG Merrick Garland nie je stíhaný za ignorovanie predvolania, pretože Steve Bannon bol odsúdený na trest odňatia slobody

  • Ministerstvo spravodlivosti nechce stíhať Merricka Garlanda za pohŕdanie Kongresom.
  • Generálny prokurátor Garland sa odvolal na výkonné privilégium voči predvolaným informáciám.
  • Ministerstvo spravodlivosti nepovažuje odpovede Garlanda na predvolania za trestný čin.
  • Demokrati sú efektívnejší v tvrdej hre ako republikáni, tí sa často nechávajú poraziť.

CBS News v piatok informovala: “Ministerstvo spravodlivosti tvrdí, že po hlasovaní o pohŕdaní Kongresom nebude&nbsppostihovať Merricka Garlanda.”

Washington – Ministerstvo spravodlivosti v piatok uviedlo, že nebude stíhať generálneho prokurátora Merricka Garlanda po tom, ako Snemovňa hlasovala za jeho pohŕdanie Kongresom za to, že sa vzoprel predvolaniu na audionahrávky z&nbsprozhovoru prezidenta Bidena so špeciálnym poradcom Robertom Hurom.
Carlos Uriarte, asistent generálneho prokurátora, v liste oznámil predsedovi Snemovne reprezentantov Mikeovi Johnsonovi, že je dlhodobou politikou ministerstva spravodlivosti’nevzniesť obvinenie z pohŕdania voči úradníkovi, ktorý odmietol odovzdať predvolané informácie podliehajúce prezidentovmu’tvrdeniu o výkonnej výsade.
Pán Biden sa odvolal na výkonné privilégium v súvislosti s audionahrávkami rozhovorov s Hur, ako aj s rozhovorom jeho ghostwritera, a nariadil Garlandovi, aby nevydával materiály, ktoré požadovali výbory Snemovne reprezentantov pre súdnictvo a pre dohľad a zodpovednosť. Republikáni v tomto výbore si nahrávky vyžiadali v rámci vyšetrovania impeachmentu prezidenta.
“V súlade s týmto dlhodobým stanoviskom a jednotnou praxou ministerstvo rozhodlo, že odpovede generálneho prokurátora Garlanda na predvolania vydané výbormi nepredstavovali trestný čin, a preto ministerstvo nepredloží oznámenie o pohŕdaní Kongresom veľkej porote ani nepodnikne žiadne iné kroky na stíhanie generálneho prokurátora, ” napísal Uriarte, ktorý vedie Úrad pre legislatívne záležitosti ministerstva spravodlivosti’.

Čítajte: Steve Bannon povedal Tuckerovi, že sa bude modliť Duchovné cvičenia sv. Ignáca z Loyoly, ak pôjde do väzenia

Toto je v kontraste so Stevom Bannonom a Petrom Navarrom, ktorým sa nedostalo rovnakého privilégia výkonnej moci.

Hlavnou otázkou, ktorá sa v posledných rokoch vynára, je, prečo sú demokrati oveľa lepší v tvrdej hre ako republikáni.

Kým demokrati sú smrteľne efektívni v likvidácii svojich protivníkov, republikáni akoby vždy bezradne mávali rukami a nechávali sa jeden po druhom vyraďovať ako neskúsení mladí vojaci skúseným ostreľovačom.

Na minuloročnom vianočnom večierku som narazil na Sidneyho Powella a spýtal som sa ho, prečo je Republikánska strana úplne nanič v ochrane mužov a žien vo svojich radoch, ktorí sa postavia proti demokratom. Priznala sa, že aj ju to mätie a znechucuje.

Pretlačené so súhlasom z Podnetnej diskusie.