Aj Slovensko má Hlavu 22: Protestná hladovka!

Aj na Slovensku máme bludný príbeh ako z diela Hlava 22: „Čakanie na bezvedomie“. Ak totiž držíte hladovku vo väzení – máte na ňu právo tak ako aj odmietnuť zdravotnú pomoc – avšak keď jej následkom upadnete do bezvedomia – musia vás zachrániť (vás nadopujú vás infúziami a životabudičmi) a príbeh sa opakuje: 1) Každý väzeň má právo vyhlásiť hladovku. Lekári mu nemôžu brániť ani ho násilím kŕmiť. 2) Ak je zdravotný stav vážny, ústav privolá rýchlu záchrannú službu GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora – Upozornenie! Zábery vo videu nie sú vhodné pre osoby mladšie ako 18 rokov a citlivé povahy.
—-
Protestná hladovka: Je to spôsob nenásilného protestu proti nejakej skutočnosti, príp. rozhodnutiu vyššej autority, na dosiahnutie presadenia svojich požiadaviek (napr. väzni u dozorcov) . Je to forma civilnej neposlušnosti a tiež nenásilného
odporu, spôsobujúceho psychologický tlak na osoby zodpovedné za rozhodnutie, ktoré je predmetom hladovky.
Čo je Hlava XXII – je protivojnový román amerického spisovateľa Josepha Hellera.
——
A tak je tu začarovaný kruh zomierania a oživovania. A ak väzeň zomrie v sanitke, väzenské štatistiky úmrtie neevidujú.
Neraz tak robia väzni, lebo sa cítia byť nespravodlivo odsúdení. Ako sa hovorí: Väznice sú plné „nevinných“ a cintoríny plné „nenahraditeľných“ ľudí. Tí ktorí nepripúštajú, že sa do basy môžu dostať, sa tam často dostávajú ako prví. A tí, ktorí pripúšťajú, že sa tam môžu dostať, sa tam dostávajú len veľmi zriedkavo.
——–
Nutená výživa je zakázaná!
Tokijský dohovor, r. 1975: Svetový lekársky zväz (SLZ) jasne stanovil, že lekár sa nesmie podieľať na opatreniach k nútenej výžive.
Maltská deklarácia r. 1992 znova obnovila zásady zákazu nútenej / násilnej výživy.
Declaration on Hunger Strikers V americkej väznici na Guantanéme sa začali množiť prípady nútenej výživy.
V rokoch 1996 a 2006 bola deklarácia znova prepracovaná a sprísnená. Pre lekárov krajín, ktoré ju prijali, sa deklarácia stala záväzná.
Existuje iba málo prípadov, kedy sa vlastné telo stalo zbraňou… Najnámejší hladovkári:
Mahátmá Gándhí • indický mysliteľ a politik
Bhagat Singh • indický revolucionár, rekord v hladovke 116 dní
Potti Sriramulu • indický revolucionár, zomrel po 58 dňoch hladovky
Marion Dunlop • britská väzenkyňa, dala základy metóde nútenej výživy
Bobby Sands • prvý zo skupiny írskych zajatcov. zomrel po 66 dňoch
Pedro Luis Boitel • kubánsky disident, zomrel po 53 dňoch hladovky
Guillermo Fariñas • kubánsky disident proti cenzúre
Orlando Zapata Tamayo • kubánsky disident zomrel po 83 dňoch hladovky
Ahmed Zaid Salim Zuhair • saudsko-arabský zajatec na Guantanáme, ktorý prežil 1450 dní násilnej a drastickej injekčnej výživy
a ďašlí….

Indukovaná / bludová psychóza:
Je to ťažká psychická porucha s bludmi, ktorú zaraďujeme k psychogénnym poruchám. Prítomný je blud, ktorému je podriadené správanie. Primárne chorý je induktor (napr. pán Klányi, Laurinec alebo Chlebík) a daľšie osoby sú indukované – teda nasiaknuté týmto bludom. V prípade organizácie Občiansky tribnunál je bludom presvedčenie, že Slovensko ako právny štát neexistuje.
Induktor niektoré bludy v dôsledku spolužitia „nanúti“ indukovanému. Nebezpečné je hlavne prebranie bludných preesvedčení chorého zdravou alebo viacerými zdravými osobami. Pri rozšírení vo väčšej skupine osôb hovorí o psychickej epidémii, ktorá sa dá prirovnať k infekčnej chorobe. Po odlúčení sa psychotické symptómy u indukovaného rýchlejšie strácajú!

Život je krásny a čokoľvek ti prinesie osud, nezabudni žiť.
Thomas Carlyle, škótsky filozof a historik, * 1795 – † 1881

Protestná hladovka je nezmysel! Mnohé zdravotné poškodenia sú nezvratné. Katabolizmus spôsobí úbytok tkanív, svalov, odvápnenie kostí a poškodenie mozgu a srdca. Vždy existujú aj iné riešenia… Život je dar – nehazardujte! Žiť sa oplatí!

GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora

Osoby: Jozef Klányi, Milan Laurinec, Juraj Chlebík, Rudolf Vaský, Martin Urminský, Leopold Štiffel (Leo Štiffel), Ján Počiatek, Robert Kaliňák, Robert Fico, Martin Daňo
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Canon VIXIA/LEGRIA HF-G25, hunger, prison, starvation, starved, hladovka, hladovanie, hlad
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2015
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia, 2015