Aj zo Slovenska vzišli hviezdy. Je ťažké ich dosiahnuť, ale možno sa podľa nich orientovať.

Pavel Pospíšil je prvý český šéfkuchár, ktorý získal hviezdu Michelin. Narodil sa 20.3.1944 Zlín, má 69 rokov a vyštudoval hotelovú škodu v Piešťanoch, na Slovensku, v roku 1967. Na stáž odiešil do Berlína a po udalostiach v roku 1968 emigroval do Nemecka.
GINN pripravuje zaujímavé témy, ktoré vždy konzultuje s najväčšími odborníkmi vo svojej oblasti. Pavel Pospíšil je špičkový konzultant pre oblasť gastronómie.
—————–
Pavel Pospíšil je žaný, má 4 deti, miluje dobré víno a jedlo pripravené s radosťou a láskou.
Prhlásil sa ku generácii kuchárov, ktorí stáli pri zrode tzv. „Nouvelle cuisine“ (http://en.wikipedia.org/wiki/Nouvelle_cuisine) podľa Paula Bocusa do praxe – jednalo sa o nový trend, ktorý obrátil pozornosť v gastronómii ku čerstvým surovinám, modernej úprave a perfektnému servisu.
Jeho snahy nakoniec ocenili nielen hostia ale aj odborná verejnosť. Hviezdu Michelin získal 5.12.1981 za svoju reštauráciu Merkurius. Vtedy sa profiloval varením jedoduchých, lacných a zároveň dobrých a výniočných jedál. Znovu objavil zabudnuté pochúťky z vnútorností, české a moravské recepty a nebál sa ani bezmästitých pokrmov. Trvalo krátko, keď sa rozšírilo, že u Pospíšila sa varia „bomby za pár šušňú“. Behom roka mal nielen hviezdu Michelin ale stal sa tiež číslom 24 medzi nemeckýi reštauráciami. V roku 1997 svoj podnik predal a otvoril nový: Pospisil´s Gasthof Krone v Bühl-Oberbruch. Odo dňa otvorenia až dodnes nesie známku Bib Gourmand, čo zodpovedá „vynikajúcemu jedlu za primeranú cenu“. V súčasnosti prijal a úlohu riaditeľa pre gastronómiu v jednej z najelpších Bratislavských reštaurácii Liviano a úzko spolupracuje s hotelom Jánošík v Lipotovskom Mikuláši.
Zdroj: http://www.czechspecials.cz/aktuality/pavel-pospisil-prvni-cesky-sefkuchar-oceneny-michelinskou-hvezdou/
—————–
Ďakujeme, že sledujete a podporujete GINN http://www.ginn.pro/podpora
Darujte dve percentá z dane pre GINN http://www.ginn.pro/a/2percenta-2013
—————–
Pavel Pospíšil a jeho reštaurácia a hotel Krone http://www.pospisils-krone.de/
—————–
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia, 2014