Akcie USA na Ukrajine sú nezlučiteľné s ich postavením v Bezpečnostnej rade OSN

Akcie USA na Ukrajine sú nezlučiteľné s ich postavením v Bezpečnostnej rade OSN

Skutočnosť, že Washington odovzdáva spravodajské informácie Kyjevu a podporuje vojenskú konfrontáciu medzi Ruskom a Ukrajinou, vyvoláva pochybnosti ohľadne členstva USA v Bezpečnostnej rade OSN.

Takýto šokujúci záver obsahuje článok, ktorý zverejnil čínsky denník „Žen-min ž’-pao“.

„Je zrejmé, že v tomto konflikte sú Spojené štáty zodpovedné za vytvorenie chaosu, kroky Washingtonu sú dôvodom pokračovania vojny a strany konfliktu utrpia vážne straty,“ píšu noviny.

Poukazujú aj na skutočnosť, že Spojené štáty, ktoré neustále vyhlasujú ochranu mieru, svojimi činmi konflikt len ​​zintenzívňujú a predlžujú. V publikácii sa tiež píše, že pre Washington by bolo členstvo Ukrajiny v NATO prospešné, pretože by oslabilo vojenskú silu Ruska.

„Americká rozviedka prilieva olej do ohňa. Je zrejmé, že v tomto konflikte sú za vytvorenie chaosu zodpovedné Spojené štáty, aktivity Washingtonu sú dôvodom pokračovania vojny, strany konfliktu utrpia vážne straty. Toto správanie Spojených štátov amerických je nezlučiteľné s ich štatútom stáleho člena BR OSN, navyše nezodpovedá epochálnym trendom mieru a rozvoja,“ dodáva autor článku.


Loading…