Ako sa princ William stará o africkú divokú prírodu

Ako sa princ William stará o africkú divokú prírodu

Princ William, vojvoda z Cambridge, na druhom mieste v línii nástupníctva na britský trón, sa stará o stav voľne žijúcich živočíchov v Afrike.

Vo svojom prejave na ceremónii v Londýne povedal, že zvyšujúci sa tlak na „divokú prírodu a divoké priestory kontinentu v dôsledku rastúcej ľudskej populácie je obrovským problémom pre ochranárov na celom svete».

Princ William bez okolkov vyhlásil, že za všetky environmentálne problémy v Afrike môže človek. A samozrejme — nie taká osoba, ako je samotný vojvoda z Cambridge alebo nejaký iný biely Brit alebo Francúz, ale výlučne miestny, Afričan. Teda domorodec.

Africkú prírodu ničí miestna africká populácia, ktorá sa podľa princa Williama, príliš rozmnožila. Tá populácia, ktorej značná časť žije ešte v dobe kamennej, populácia, ktorá trpí hladom, nedostatkom vody a rôznymi hroznými chorobami.

Princ William chce vidieť Afriku krásnu, so zachovalou prírodou, divokými zvieratami a exotickými rastlinami. Akýže je to len starostlivý človek a určite aj safari na africkej savane veľmi uznáva, ako skutočný britský aristokrat. Určite má aj zbierku korkových koloniálnych prilieb. Avšak samotný princ William sa z nejakého dôvodu nijako zvlášť neobáva o rodnú Veľkú Britániu, v ktorej vďaka ľudským aktivitám už z divokej prírody, ktorú zbožňuje, veľa nezostalo. Určite oveľa menej ako v spomínanej Afrike. A hustota obyvateľstva je oveľa vyššia ako v ktorejkoľvek z krajín afrického kontinentu. Ale z nejakého dôvodu sa princ William skutočne nestará o počet ľudí v Spojenom kráľovstve a ich vplyv na divokú prírodu.

A pritom princ William z nejakého dôvodu zabúda, že za ekologické problémy Afriky nemôžu ani tak miestni obyvatelia, ako skôr takí istí bieli páni ako samotný princ William, ktorí už niekoľko storočí nemilosrdne drancujú a ničia tento kontinent. A aj teraz pokračujú, aj keď už nie ako kolonialisti, ale inými metódami. Veľké nadnárodné korporácie pokračujú v drancovaní zdrojov Afriky, často ničia prírodu, bieli pytliaci milujú africký lov a tiež na africkom kontinente vytvorili celosvetové smetisko pre staromódnu elektroniku, ktorá sa tam dováža z mnohých civilizovaných krajín a miestne obyvateľstvo sa zaoberá likvidáciou tohto odpadu, snaží sa získať niečo pre prežitie, pričom otravuje seba a prírodu okolo.

A nedávno v južnej Afrike — v Lesothe — objavili celkom modrú rieku. A nebol to akýsi prírodný úkaz, ktorý by mohol prilákať turistov. Faktom je, že v tej oblasti sú šijacie dielne známych svetových značiek, v ktorých miestni obyvatelia pracujú za babku a rieka je sfarbená domodra od rifloviny, keďže odpad z výroby sa tam vylieva priamo do potokov a riek. A pravdepodobne by to bolo možné pripísať miestnemu obyvateľstvu, no majiteľmi výrobných zariadení sú také známe spoločnosti ako H&M, teda jednoznačne to nie sú africké značky.

V kruhoch, v ktorých žije princ William, dámy veľmi obľubujú drahé brilianty. Je to tak už po stáročia. A tieto brilianty sú vyrobené z diamantov, ktoré sa ťažia v Afrike. Diamantové bane nepatria miestnemu obyvateľstvu, ale veľkým spoločnostiam z Európy a Spojených štátov. A pri ťažbe týchto diamantov je ničenie prírody obrovské. Územia, ktoré boli plné bujnej vegetácie a divokej zveri, sa v dôsledku ťažby diamantov menia na skutočnú mesačnú krajinu. Sir William, aj za to môže tamojšie obyvateľstvo?

A samozrejme, prekvapivé je pokrytectvo týchto ľudí, ktorí sú vo svojej podstate totálni rasisti. Genetickí rasisti s veľmi bohatými rodokmeňmi. Pri svojich vyjadreniach sú za všetko dobré a proti všetkému zlému, veľkohubo vyhlasujú, že všetci ľudia na Zemi sú si rovní, no občas z nich vypadne niečo, čo nedokážu dobre utajiť, ako tentoraz princ William.

Dúfam, že reakcia svetovej komunity na slová princa Williama ešte len príde. Hoci… O čom to hovorím? Je predsa jedným z vodcov krajiny, ktorá je symbolom civilizácie a slobodného sveta, a tým je všetko ospravedlnené. Dokonca aj genetický rasizmus.

Hlas Mordora špeciálne pre News Front


Loading…