Ako sa Radoslav Procházka európsky sudca stal?! Ivan Rumana neprešiel (full video)

Celé video s kandiátmi na post sudcu všeobecného súdu Európskej únie. Na pôde Súdnej rady SR v Miestodržiteľskom paláci na Hlavnom námestí v Bratislave sa stretli Radoslav Procházka a Ivan Rumana. Súdna rada zasadala prvý raz po prázdninách na svojom 44. zasadnutí a prebehla voľba kandidáta na sudcu všeobecného súdu Európskej únie. Kandidatúru Procházku schválila a doporučila Slovenská advokátska komora, ktorej niekedy predsedal aj právny amatér Tomáš Borec. Druhý kandidát – Ivan Rumana – je dlhoročný sudca správneho oddelenia Najvyššieho súdu.
Nakoniec bol v tajnej voľbe členov Súdnej rady zvolený Radoslav Procházka a to počtom hlasov 10 ZA, 2 PROTI, 5 ZDRŽALO SA.. Kandidát Ivan Rumana neprešiel – za boli iba 4 členovia súdnej rady.
Udiali sa ale zaujímavé veci. Radoslav Procházka sa pred novinármi skrýval na dámskej toaele so svojim polaneckým asistenom. Nakoniec sme ho upokojili a odprevadili k vozidlu. Cestou sme mu darovali aj tričko Takže tak! a vysvetlili, že by mal robiť pre ľudí, lebo tí sú už tak nespokojní, že volajú pro krvi a zabíjaní politikov.
S otázkou, čo si o zvolení Procházku do funkcie oslovili aj Štefana Harabina (bývalého predsedu Najvyššieho súdu a exministra spravodlivosti): Luxemburg je úložiste pre skrachovaných politikov. Ani nie Luxembourg, ale slovenské miesto sudcu všeobecného súdu Európskej únie. Členovia súdnej rady zrejme hlasovali na pokyn politikov. Je to trápne!
—-
Členovia súdnej rady (III. funkčné obdobie)
1) JUDr. Jana Bajánková, predsedníčka
2) JUDr. Elena Berthotyová, PhD
3) JUDr. Igor Burger
4) JUDr. Dana Bystrianská
5) Mgr. Dušan Čimo
6) JUDr. Rudolf Čirč
7) Doc. JUDr. Milan Ďurica, PhD.
8) JUDr. Eva Fulcová
9) JUDr. Ján Havlát
10) Prof. JUDr. Ján Klučka, CSc.
11) JUDr. Jozef Maruščák
12) JUDr. Ľuboš Sádovský
13) JUDr. Ján Slovinský
14) JUDr. Peter Straka
15) JUDr. Alena Šišková
16) JUDr. Ján Vanko
17) JUDr. Imrich Volkai
18) Doc. JUDr. Jozef Vozár, CSc.
——
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
aj spoločnosť Regiojet / Student Agency
——
Osoby: Radoslav Procházka (SIET), Ivan Rumana, Štefan Harabin, Jana Bajánková, Jozef Vozár, Martin Daňo
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Panasonic HC-WX979
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2016
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia