Ako sa zneužíva moc! Šéf colníkov nie je colník, šéf daniarov je biely kôň?!

Začali sme preverovať majetkové pomery vedúcich predstaviteľov finančnej správy. Ako prvého sme skúmali Daniela Čecha – ten sa vo veku 34 rokov stal plukovníkom a šéfom všetkých colníkov a daňovákov, no nevedel nám odpovedať na otázky o svojom kariérnom postupe. Preto k nám nasledujúci deň poslal daňovú kontrolu! GINN mal zrejme pochopiť, že nepríjemné otázky sa nekladú…. Tu je celý príbeh a nahrávka, ktorá sa nemala dostať na verejnosť (toto je remake udalostí z roku 2012/2014)
————-
Nahrávky GINN vznikajú aj vďaka podpore občanov. Podporte GINN www.ginn.press/podpora
————-
GINN získal závažné informácie, že Finančnú správu po voľbách 2012 ovládli záujmové skupiny, ktoré navonok reprezentujú aj:
František IMRECZE / prezident, plukovník Daniel ČECH, Branislav Kušík / priateľ Jána Počiatka, Miroslav Kriak / agent z odboru sledovania ŠTB, Dana Meager, Andrea Stoklasová, Ondrej Jendroľ a ďalší… Novinári GINN kontaktovali ako prvého Daniela Čecha – generálneho riaditeľa pre sekciu daní a ciel s cielom položiť mu otázky k jeho menovaniu do funkcie. Ing. Daniel Čech prišiel na Finančnu správu pracovať z „ulice“ (bol radovým podnikateľom). Prijali ho a 7 dní bol aj daňovým kontrolorom – následne sa stal generálny riaditeľ pre všetkých colníkov a daňovákov – NEUVERITEĽNá a ÚCHVATNÁ KARIEŔA.
Len 1 deň potom, ako ho telefonicky kontaktovala reportérka Lenka Dale z GINN – ozvala sa Martinovi Daňovi colnica. Vraj chcú vykonať daňovú kontrolu na tzv. „tiché víno“, ktoré martin daňo nikdy nedovážal – hoc mal na neho licenciu, ktorú v roku 2010 odovzdal späť colnici.
Poverenie na vykonanie kontroly dostali úradníci len dnes, t.j. 16.5.2013, jeden deň potom, ako GINN začal overovať informácie o pôsobení Ing. Daniela Čecha. To, že úradníci chcú vykonať kontrolu okamžie a hneď sa doteraz nestalo!
Bežne sa kontrola oznamuje listom a subjekt má čas na jej prípravu, môže požiadať o jej odklad a pobobne – predovšetkým každá kontrola musí mať dôvod – nesmie byť predmetom svojvôle úradníka. Nezákonné, najmä námatkové, daňové kontroly sú nezákonné – nie je totiž možné daňovú kontrolu vykonať svojvoľne – vždy musí existovať určité podozrenie, ktoré dá podnet na vykonanie kontroly. Predovšetkým však každému subjektu, u ktorého sa kontrola ide vykonávať, musia byť známe skutočnosti prečo sa ide vykonávať a aj to čo konkrétne sa ide preverovať. O tom existujú už desiatky rozhodnutí prevažne vo vyspelých a kultúrnych krajinách. Na Slovensku tomu tak nie je! viac info tuto: www.ginn.press/news/danova-kontrola-likvidacia
Colný úrad chce kontrolu vykonať za komoditu, ktorú subjekt nikdy neobchodval, nedoviezol a a ni nepredával – prečo teda daňová kontrola? Máme za to, že je účelova s cieľom opätovne zastrašiť.
Prinášame exkluzívnu nahrávku Martina Daňa a jeho reakcie na oznámenie, že sa daňová kontrola začína.
GINN pripravilo aj novú službu – natočí, prípadne aj zverejní akékoľvek konanie http://www.ginn.press/cam
Telefonuje: Vladimír Ambrusová (Colný úrad), Martin Daňo (GINN)
Dotknuté osoby: František Imrecze – http://www.ginn.press/news/frantisek-imrecze ,
Daniel Čech – http://www.ginn.press/news/daniel-cech , Ing. Vladimíra Ambrusová, Kurucová, Ing. Ondrej Jendroľ, Fekiačová, Čurilla, Branislav Schroner.
Daniel Čech a František Imrecze nás možno chceli postrašiť!
Majú totiž moc…
————————-
Nijaká moc nesmie platiť viac ako zákony.
Marcus Tullius Cicero, starorímsky filozof, politik, * 106 pred Kr. – † 43 pred Kr.
————————-
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
————————-
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Canon VIXIA/LEGRIA HF-G25
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2015
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia, 2013, 2014