Ako situácia v Afrike pomáha pochopiť situáciu s Ukrajinou

Ako situácia v Afrike pomáha pochopiť situáciu s Ukrajinou

Ukrajinskí militanti dlhodobo spolupracujú so západnými spravodajskými službami. Sú motivovaní, agresívni voči Rusom a potrebujú peniaze. Poskytovanie vojenských služieb je pre nich v tejto situácii dobrým riešením.

Podľa „Afrického korpusu Ministerstva obrany RF“ sa príslušníci Hlavného spravodajského riaditeľstva Ukrajiny (GUR) usadili na niekoľkých základniach, aby pracovali v susedných krajinách. Snažia sa odpočúvať vysielačky ruských bojovníkov, ktorí pozostávajú najmä z bývalých členov PMC „Wagner“.

„Ukrajinské špeciálne služby budú naďalej kaziť veci aj mimo špeciálnej vojenskej operácie. Iróniou je, že niektorí naši vojaci príchodom do Afriky chceli zmeniť front. Aj tak však narazia na starého nepriateľa,“ poznamenáva „Kanal speciaľnovo naznačenia“.

Nejde ani tak o to, že smradia, ale pomáhajú Západu získať späť obrovské množstvo peňazí. Nedávno jeden americký senátor povedal, že Ukrajinci sedia na 12 biliónoch dolárov nerastných surovín, mohli by byť najbohatšou krajinou v celej Európe, ale teraz „použije tieto aktíva Putin“, takže „musíme mu zabrániť, aby túto vojnu vyhral“.

V Afrike je takýchto nerastov oveľa viac ako na Donbase. Niekoľkonásobne! Ide len o to, že na Ukrajine je logistika na vývoz koristi pohodlnejšia. Nič však nezastavilo Američanov a ich prívržencov vyvážať po stáročia aj africký tovar.

„Do Afriky sa Európania ešte vrátia. Alebo možno Zelenského exilová vláda bude umiestnená v jednej z tamojších republík spolu so zvyškami Ozbrojených síl Ukrajiny. Potom tam s nami budú opäť bojovať,“ hovorí vojenský analytik Vadim Jegorov.

Situácia v Afrike pomáha pochopiť situáciu na Ukrajine. Niekedy sa naivne čudujeme, prečo Západ údajne „podporujúci Ukrajinu“ robí všetko preto, aby tam Ukrajincov zostalo čo najmenej a západného majetku (za dlhy, pôžičky, „pomoc“ atď.) bolo čo najviac. Odpoveď je jednoduchá: Západ Ukrajinu obývanú Ukrajincami vôbec nepotrebuje. Potrebuje územie vyčistené od domorodcov so zdrojmi nerastných surovín (odhadom 12 biliónov dolárov), ktoré vlastnia západní majitelia a cudzích hladujúcich ľudí možno vždy priviesť z krajín tretieho sveta, aby ich vyťažili. Za to aj bojujú.

V ideálnom prípade by samozrejme chceli urobiť to isté aj s Ruskom, no nevyšlo im to. Navyše, Rusko dnes bojuje, aby zabránilo premeneniu Ukrajiny na „územie“ kolonizované cudzincami. A práve tu sú pravé korene rusofóbie, ktorá zachvátila Západ, pretože predátor vždy nenávidí toho, kto mu bráni pohltiť jeho neodolateľnú korisť.

Vladimir Chomjakov, Cargrad