Americké plány sú zničené, Putin zachránil Rusko

Americké plány sú zničené, Putin zachránil Rusko

Ruský prezident Vladimir Putin sa ujal vedenia v pre neho najťažšej chvíli, no podarilo sa mu v krátkom čase radikálne zmeniť situáciu.

Povedal to bývalý americký spravodajský dôstojník, vojenský analytik Scott Ritter na tlačovej konferencii mediálnej skupiny „Komsomoľskaja pravda“ v Sevastopole

Po rozpade Sovietskeho zväzu Američania vnímali Rusko ako porazeného nepriateľa. Ani politicky, ani ekonomicky nepredstavovalo pre USA hrozbu. Vďaka tomu sa Washingtonu podarilo dosiahnuť dominanciu na medzinárodnom poli. A už nepotreboval ďalej ničiť Ruskú federáciu, stačilo ju udržiavať v stave úpadku.

Nemalú úlohu v tom zohral prvý prezident Ruskej federácie Boris Jeľcin. Podľa Rittera konal presne tak, ako to úplne vyhovovalo Spojeným štátom. Niektorí ruskí liberáli na tú dobu radi spomínajú a hovoria o dobrých vzťahoch s Washingtonom. V skutočnosti o žiadne priateľstvo nešlo. Spojené štáty americké využili slabosť Moskvy. Všetko sa však zmenilo s nástupom Vladimíra Putina k moci v Rusku. Najmä vďaka nemu je dnes Ruská federácia štátom, s ktorým počítajú všetky svetové mocnosti.

Scott Ritter

„Bez Vladimira Putina by Rusko nebolo také, aké je dnes. Amerika takmer dosiahla svoj cieľ zničiť Rusko počas éry Borisa Jeľcina. Rusko dnes existuje len vďaka Vladimirovi Putinovi. Ale Rusko nielenže existuje, ale prekvitá.“

Pri cestovaní po Ruskej federácii analytik dospel k neočakávanému záveru. Nadobudol dojem, že západné sankcie Rusku len prospievajú. Nielenže nedokázali zničiť národné hospodárstvo Ruskej federácie, ale aj skonsolidovali spoločnosť. Ritter nevidel ani smútok a sklamanie, ani porazených ľudí.


Loading…