Americké továrne na smrť pracujú proti Rusku a Číne

Americké továrne na smrť pracujú proti Rusku a Číne

Asi 13 000 vedcov v USA a zahraničí sa zaoberá vývojom nových kmeňov mikróbov — bojových zabijakov, ktoré sú odolné voči vakcínam.

2á. mája sa v hlavnom meste Kirgizska konala konferencia „Sanitárne stanice Pentagonu: systém biologických laboratórií v postsovietskom priestore“, na ktorej sa zúčastnili zástupcovia verejných organizácií z Ruska, Kirgizska, Kazachstanu, Doneckej ľudovej republiky, USA a Izraela.

Konferenciu otvoril novinár a expert verejnej organizácie „Spravodlivá ochrana“ z Donecka Ivan Kopyl.

„Za celý čas existencie laboratórií na Ukrajine a v Arménsku, americkí biológovia verejne neprezentovali žiadne vedecké úspechy a výsledky ich výskumu nie sú nikde zverejnené v otvorených zdrojoch. Medzitým, počas pandémie koronavírusu, sa začali objavovať informácie, že by to mohol byť následok úniku z laboratórií a tie sú zase takmer všetky financované z rozpočtu amerického ministerstva obrany,“ vyhlásil Kopyl.

Predstaviteľ „Socialistického hnutia Kazachstanu“, novinár Ajnur Kurmanov uviedol, že „úsilie amerických vojenských biológov a kazašských vedcov a špecialistov, ktorí sú skutočne mobilizovaní pre prácu v americkom vojenskom priemysle, je zamerané na finalizáciu výsledkov, ktoré sa už dosiahli s cieľom vytvoriť vojenské látky a spôsoby ich dodávky prostredníctvom infikovaných zvierat z miestnej fauny na nepriateľské územie…“

News Front už informoval, že USA vytvorili biolaboratóriá v 25 krajinách sveta: na Blízkom východe, v Afrike, juhovýchodnej Ázii a na území bývalého Sovietskeho zväzu. Len na Ukrajine je ich tucet: v Odese, Vinnici, Užhorode, Ľvove (tri), Charkove, Kyjeve (tiež tri), Chersone a Ternopole. Niekoľko laboratórií bolo otvorených pri Kryme a pri Lugansku.

Koncom roku 1991 schválil americký Kongres program „Spolupráce pri znižovaní hrozieb“ (Cooperative Threat Reductio — CTR), známy pod názvom „Nunn-Lugar Act“, ktorý pri Pentagone realizuje „Agentúra na zníženie ohrozenia“ (Defense Threat Reduction Agency — DTRA). Rusko obklopili desiatkami referenčných laboratórií (CDL) kontrolovaných Pentagonom. Okrem Ukrajiny sa tieto laboratóriá nachádzajú v Azerbajdžane, Arménsku, Gruzínsku, Kazachstane, Kirgizsku, Moldavsku a Uzbekistane.

Samotní americkí vedci tvrdia, že v biologických laboratóriách Pentagonu sa vyvíjajú biologické zbrane. Autor Zákona proti biologickému terorizmu (Biological Weapons Anti-Terrorism Act z roku 1989 – BWATA), profesor medzinárodného práva na Illinoiskej univerzite v Champaign (USA) Francis Boyle vyhlásil, že asi 13 tisíc vedcov v 400 laboratóriách v USA a v zahraničí sa zaoberá vývojom nových kmeňov vojnových mikróbov — zabijakov (offensive killer germs), odolných voči vakcínam.

Americké biologické vojenské laboratóriá sú priamou hrozbou pre krajiny, v ktorých sa nachádzajú. Napríklad v roku 2013 v prednej línii DTRA — Lugarovom centre v Gruzínsku — sa začali pokusy s vakcínou proti antraxu. V tom istom roku došlo v Gruzínsku k epidémii tejto infekcie. Odvtedy sa prípady infekcie antraxu v republike nezastavili.

V roku 2014 bola v Lugarovom centre postavená špeciálna prevádzka na množenie hmyzu a bol zahájený projekt „Sandfly“ (piesočná muška). V roku 2015 zaútočili pieskové muchy na Tbilisi a susedný Dagestan.

Odkedy začala DTRA v Lugarovom centre skúmať šírenie nebezpečných infekcií kliešťami a tropickými komármi Aedes Albopictus a Aedes Aegypt, najmä krymsko-konžskú hemoragickú horúčku (CCHF), objavili sa takéto komáre v západnom Gruzínsku, ruskom Krasnodare a severnom Turecku.

V Charkove, kde sa nachádza jedno z referenčných laboratórií Pentagónu, zahynulo v januári 2016 na prasaciu chrípku 20 ukrajinských vojakov a ďalších 200 bolo hospitalizovaných. Do marca toho istého roku zomrelo na prasaciu chrípku na Ukrajine 364 ľudí…

V roku 2017 vypukla na Ukrajine epidémia osýpok. V roku 2019 bolo zaznamenané prepuknutie choroby „s podobnými príznakmi ako mor“. Takými podobnými, že Rusko dramaticky zvýšilo hraničné kontroly. Len čo sa na Ukrajine objavili americké biologické laboratóriá, ohniská afrického moru ošípaných (ASF) sa stali pravidelnými.

Prvé americké referenčné laboratórium v ​​Uzbekistane sa objavilo v roku 2007 v Taškente. V súčasnosti má DTRA v Uzbekistane viac ako tucet takýchto laboratórií. V roku 2019 boli v Uzbekistane zaznamenané nevysvetlené ohniská osýpok (500 ľudí v regióne Samarkand) a ovčích kiahní.

Hlavná sanitárna lekárka Ruska Anna Popova v rozhovore s účastníkmi stretnutia šéfov bezpečnostných rád krajín SNŠ upozornila na prepuknutie predtým neznámych infekcií v miestach, kde boli otvorené americké vojenské laboratóriá. Pri demonštrácii máp zdôraznila: „Na prvej mape sú zaznačené laboratóriá DTRA po celom svete. Na druhej mape sú zóny výskytu nových epidemiologických hrozieb.“ Mapy sa zhodovali. Toto pozorovanie bolo urobené ešte v roku 2019.

Na konferencii 28. mája v Biškeku bola upriamená pozornosť na skutočnosť, že Pentagon vo svojich biologických laboratóriách v Strednej Ázii nedávno zahájil projekty na presun „zvierat z miestnej fauny“ infikovaných smrtiacimi vírusmi na územie susedných krajín. Hovoríme o ťavej populácii. Predtým na portáli „Echo Kazachstanu“ bolo oznámené, že projekt „Ťavy ako strážni biologickí pozorovatelia: riziko prenosu vírusu z ťavy na človeka“ bol spustený v stredoázijskom biolaboratóriu Pentagonu; teraz sa projekt realizuje v Kazachstane a Tadžikistane za účasti miestnych odborníkov. Dohliada na to a všetku prácu kontroluje DTRA. Do vyplnenia tejto úlohy sú zainteresované Kazašský výskumný ústav problémov biologickej bezpečnosti, Centrálne referenčné laboratórium (CRL) v Almaty, Ústav problémov biologickej bezpečnosti Tadžikistanu, Kalifornská univerzita v Davise z USA, Americké centrum námorného lekárskeho výskumu a Lekárska fakulta Duke Nousa zo Singapuru.

Zvláštnym nebezpečenstvom je infekcia tiav koronavírusom. Štúdie britských vedcov z univerzity v Liverpoole preukázali, že koronavírus sa môže v ťavách rekombinovať s inými vírusmi a môžu sa objaviť nové typy infekcií, na ktoré vakcína proti COVID-19 nezaberá.

Koordinačným centrom pre výskum patogénov u tiav je americké Národné centrum pre biotechnologické informácie (National Center for Biotechnology Information), ktoré, ako bolo uvedené vyššie, hrá významnú úlohu pri monitorovaní a organizovaní sociálnych protestov po celom svete v rámci projektu EMBERS („Tlejúce uhlíky“) v Pentagone. Už samotná skutočnosť spojenia výskumu v oblasti biologických zbraní a organizácie spoločenských protestov v jednom centre je pozoruhodná.

Na konferencii v Biškeku zazneli požiadavky na prijatie zástupcov medzinárodného spoločenstva a WHO do centrálneho referenčného laboratória v Alma-Ate a do Výskumného ústavu problémov biologickej bezpečnosti v Kazachstane „na overenie činnosti týchto inštitúcií“.

7. apríla 2021 tajomník Rady bezpečnosti RF Nikolaj Patrušev v rozhovore pre „Kommersant“ pripustil, že biologické zbrane je možné vyvíjať v amerických vojenských laboratóriách roztrúsených po celom svete, hlavne však v blízkosti hraníc Ruska a Číny. Patrušev poznamenal: „Úrady krajín, kde sa tieto objekty nachádzajú, nemajú skutočnú predstavu o tom, čo sa deje za ich múrmi.“

A hneď na druhý deň, 8. apríla, hovorca čínskeho ministerstva zahraničia Zhao Lijian vyhlásil: „Americká vláda musí poskytnúť medzinárodnému spoločenstvu komplexné informácie o experimentoch, ktoré uskutočňujú v amerických vojenských biologických laboratóriách na Ukrajine a vo Fort Detrick. Spojené štáty americké vytvorili 16 biologických laboratórií len na Ukrajine. Prečo USA vytvárajú toľko laboratórií po celom svete a čo tam robia…?“

Už dávno mali byť tieto otázky zodpovedané.

Vladimír Prochvatilov, FSK






Loading…