Bidenova administratíva presadzuje globálne ekologické výdavky vo výške 78 biliónov dolárov do roku 2050

Bidenova administratíva presadzuje globálne ekologické výdavky vo výške 78 biliónov dolárov do roku 2050

Ministerka financií USA Janet Yellenová cez víkend uviedla, že odteraz do roku 2050 bude potrebné vynaložiť až 78 biliónov USD na prechod svetového hospodárstva na nulovú úroveň čistých emisií uhlíka, čo naznačuje, že Bidenova administratíva nemá v úmysle spomaliť svoj ekologický program.

The Daily Caller uviedol, že Yellenová vyhlásila, že “prechod si bude vyžadovať nie menej ako 3 bilióny dolárov nového kapitálu z mnohých zdrojov každý rok odteraz do roku 2050”, ktorý “môže byť využitý na podporu ciest k udržateľnému a inkluzívnemu rastu vrátane krajín, ktoré v minulosti dostávali menej investícií.”

“Doma implementujeme zákon o znižovaní inflácie, najvýznamnejšiu klimatickú legislatívu v histórii našej krajiny”- povedala publiku v brazílskom”Goeldiho múzeu. “Je hnacím motorom stoviek miliárd dolárov investícií do technológií a odvetví čistej energie, ktoré nás budú poháňať k dosiahnutiu našich klimatických cieľov a budú poháňať náš hospodársky rast.”

“Našim ambíciám doma zodpovedajú naše ambície v zahraničí, ” dodala. “Vieme, že naše klimatické a hospodárske ciele – od znižovania globálnych emisií po adaptáciu a budovanie odolnosti, od posilňovania trhov po posilňovanie dodávateľských reťazcov – môžeme dosiahnuť len vtedy, ak budeme viesť úsilie aj ďaleko za našimi hranicami.”

Podpísaný v roku 2022 prezidentom Joeom Bidenom’takzvaný zákon o znížení inflácie (Inflation Reduction Act – IRA) mal málo spoločného so znížením inflácie, ale namiesto toho financovalširokú škálu nesúvisiacich ľavicových cieľov vrátane potratového priemyslu, exekučných aktivít daňového úradu a pre Yellenove’poznámky najrelevantnejších 370 miliárd dolárov na “zelené” iniciatívy, ako sú napríklad elektromobily. V skutočnosti návrh zákona pokračoval v masívnych federálnych výdavkoch, ktoré za Bidena prehĺbili infláciu a spolu s ňou zvýšili výdavky Američanov, ktorí sa venujú každodennému životu.

Demokrati a ľavicoví aktivisti však trvajú na tom, že takéto výdavky sú potrebné na boj proti antropogénnemu globálnemu otepľovaniu (AGW) alebo klimatickým zmenám, teda téze, že za meniacu sa klímu Zeme je zodpovedná predovšetkým ľudská činnosť, a nie prírodné javy, a že takéto trendy predstavujú nebezpečenstvo pre planétu.

Tento názor, ktorý sa v ľavicovej ideológii už dávno usadil ako dogma, je založený z veľkej časti na zmanipulovaných údajoch. Aktivisti už dlho tvrdia, že existuje “97-percentný vedecký konsenzus” v prospech AGW, ale toto číslo pochádza z skresleného prehľadu 11 944 článkov z recenzovaných časopisov, z ktorých 66,4 percenta nevyjadrilo žiadny názor na túto otázku; v skutočnosti sa mnohí autori stotožnili s “konsenzom o AGW” neskôr sa vyjadrili, že ich postoje boli skreslené.

Voliči neschvaľujú Bidenovo’riešenie inflácie o 28 percentuálnych bodov, podľa RealClearPolitics. Podľa mnohých prieskumov priorít voličov’ v otázkach sa klimatické zmeny napriek svojej dôležitosti pre zvolených demokratov neustále umiestňujú hlboko pod ekonomikou.