Bolí chrbát? Kúpte si malé topánky! Imreczeho prehlušenie?!

Dňa 29. Apríla 2016 sa konala tlačová konferenica o daňových podvodoch DPH. Aký je však pravý účel týchto tlačoviek, ktoré prichádzajú v čase, keď samotný František Imrecze čelí najväčším škandálom v histórii Finančnej správy a trasie sa mu stolička? Komu vyplácal sám Imrecze nadmerné odpočty a ktoré prípady neoprávnených vratiek ututlával? Prečo sa odrazu dajú vyšetriť všetky iné kauzy, ktoré v zásuvkách polície a daňových úradníkov ležia roky? NIe ale pravým účelom týchto zmatočných tlačoviek len prekrytie obrovských škandálov Františka Imrecze a nominantov strany SMER, ktorí roky rozkrádajú štátny rozpočet? Veď tieto kauzy sa vyťahujú vždy len preto, aby zatienili ich vlastné kauzy, teda iná kauza prehlušujú tú, ktorú by bolo treba riešiť, presne v zmysle hesla, že keď vás bolí chrbáť – kúpte si malé topánky.
Prečo na tlačovú konferenciu nevpustili GINN, ktorý bol na mieste prvý? Kto sa bojí otázok, ktoré by sme tam položili? Prečo sa bráni verejnosti prístupu k informáciám? Podáme znova Ústavnú sťažnosť, pretože účelové vyberanie novinárov na tlačové konferencie štátu považujeme za hrubé porušenie zákona a nezákonný zásah.
—-
O čom bola tlačovka:
V prípade Čičikov sa doteraz na dani z pridanej hodnoty (DPH) podarilo pre štát zachrániť asi 8,3 milióna eur. Informoval o tom dnes na pôde Prezídia Policajného zboru (PPZ) o činnosti tzv. daňovej kobry v posledných dňoch prezident Finančnej správy (FS) SR František Imrecze spolu s prezidentom PPZ Tiborom Gašparom.
“Prípad Čičikov je z pohľadu celkovej dosiahnutej škody druhým najväčším prípadom DPH v histórii SR. Celková škoda je 76 miliónov eur a je to pokračovanie prípadu Kameň, o ktorom bolo informované v roku 2012,” priblížil Imrecze.
Organizovaná skupina v tomto prípade podľa neho koordinovala svoje aktivity na území SR, ČR, Maďarska a Srbska. Čerpali neoprávnené nadmerné odpočty DPH a takisto si znižovali vlastnú daňovú povinnosť. “Robili to spôsobom, že realizovali buď úplne, alebo čiastočne fiktívne operácie. Na to, aby zdokladovali svoju trestnú daňovú činnosť, vystavovali fiktívne doklady, ktoré boli zdokumentované a aj na ich základe bola ich podvodná činnosť odhalená. Išlo o komoditu dlažba a pomníky,” informoval.
Celá tlačová beseda je tu: http://www.ta3.com/clanok/1082818/tb-prezidia-policajneho-zboru-o-pripade-danovej-kobry.html
——
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
aj spoločnosť Regiojet / Student Agency
——
Miesto: Prezídium PZ, Bratislava, Račianska ul.
Hudba: Jaromir Nohavica – Některá zvířata
Osoby: Tibor Gašpar, František Imrecze, policajtka 308272 Monika Hennel, Policajt 295030 Ján Kerekanič, Martin Daňo,
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Panasonic HC-WX979
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2016
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia