Boží zákon nad volebný… Pochybné komunálne voľby?!

Dňa 15.11.2014 sa uskutočnili komunálne voľby – občania vyberali poslancov a primátorov a starostov miest a obcí. GINN navštívil Humenné, kde prostredníctvom súdu zakázali kandidovať Martinovi Daňovi. Prešli sme všetkých 28 volebných miestností a zistili šokujúce informácie. Podali sme aj trestné oznámenie.
GINN podporujú občania http://www.ginn.pro/podpora
————————-
Jedná sa zrejme o najdrahšie voľby tohto druhu v meste. V každej okrskovej volebnej komisii bolo umiestnených od 25 do 30 členov (v priemere 28 ľudí za každú politickú stranu). Celkovo na voľby dohliadalo takmer 800 okrskárov. Stali sa voľby predmetom zárobkovej činnosti, alebo tam boli okrskári z citu pre lepšiu občiansku spoločnosť?
Svedok hovorí: „keď som volil, prišlo mi nevoľno, nedalo sa tam dýchať, bol tam hluk, nikto nevedel, kto je volič a kto člen komisie. Každý bol bez označenia….“
————————-
Za 12 hodín nakrúcania sme získali cez 40GB cenných dát o pochybných volebných praktikák v meste. Zásadné pochybnosti nastali hlavne pri určovaní predsedov okrskových volebných komisií (ktorí boli záhadným spôsobom vybraný hlavne z radov najsilnejšej politickej strany, alebo jej koaličných partnerov)
————————-
Len málokto z okrskárov (sú platení z daní občanov) chcel povedať svoje meno alebo príslušnosť k strane, ktorá ho do komisie dosadila. Verejnosti sa tajili sa aj ďalšie kľúčové informácie čo vrhá len temný tieň na regulérny priebeh volieb v tomto meste. Je možné že sa budú voľby opakovať?
————————-
Anonym nikdy za nič nestojí, lebo sám svoje meno nepokladá za nič. William Shakespeare, anglický spisovateľ a dramatik,
* 1564 – † 1616
————————-
GINN podporujú občania http://www.ginn.pro/podpora
————————-
Účinkovali: občania, členovia okrskových volebných komisií, Ondrej Bartko (prednosta MÚ Humenné), Martin Daňo
Miesto: Humenné
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Canon VIXIA/LEGRIA HF-G25
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2014
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia, 2013, 2014