BREAKING: Pro-lifer John Hinshaw odsúdený na jeden rok väzenia v prípade DC FACE Act

BREAKING: Pro-lifer John Hinshaw odsúdený na jeden rok väzenia v prípade DC FACE Act

  • Pro-liferi odsúdení za blokovanie prístupu klinikám na umelé prerušenie tehotenstva.
  • Lauren Handy odsúdená na 4 roky väzenia a pokutu za porušenie zákona FACE.
  • Ministerstvo spravodlivosti využíva trestné súdnictvo na potlačenie politických nepriateľov.
  • Pro-liferi čelia obvineniam a väzeniu za svoje presvedčenia a ochranu života.

Zástancu ochrany života Johna Hinshawa odsúdili v utorok na 21 mesiacov väzenia a pokutu 125 dolárov v druhom z utorkových pojednávaní o treste pre prvú skupinu zástancov života, ktorí boli minulý rok odsúdení za blokovanie prístupu do zariadenia na vykonávanie umelého prerušenia tehotenstva v hlavnom meste krajiny.

Dňa 29. augusta 2023 porota vo Washingtone uznala Hinshawovú, Lauren Handyovú, Willa Goodmana, Heather Idoniovú a Rosemary “Herb” Geraghawovú vinnými z porušenia zákona o slobodnom prístupe ku klinikám (FACE) a “konšpirácie proti právam.Nasledujúci mesiac boli za to isté odsúdení Joan Andrews Bellová, Jonathan Darnel a Jean Marshallová; Paulette Harlowová’bola odsúdená v novembri.

Utorňajšie pojednávania pred okresnou sudkyňou USA pre okres Columbia Colleen Kollar-Kotellyovou sa začali o 9.00 hod. ráno, Handyová začala pojednávanie o 10.30 hod. Vypočutie Goodmana je naplánované na 15:00.

Handy bol v utorok odsúdenýna štyri roky a pokutu 125 dolárov.

ZÁVAŽNÉ: Uväznená pro-liferka z DC Lauren Handyová odsúdená pro-potratovým sudcom na 4 roky väzenia

Ako LifeSiteNews už podrobne informoval, pro-liferi stáli pred súdom za blocking access k Washington Surgi-Clinic v centre Washingtonu, D.C, v rámci “tradičnej záchrannej akcie” v októbri 2020. Pro-life “záchranné akcie,” ktorých bolo v začiatkoch pro-life hnutia pred tým, ako sa zákon FACE stal federálnym zákonom, veľa, spočívajú vo fyzickom vstupe do potratových centier a odmietnutí ich opustiť v snahe presvedčiť ženy, aby si pre svoje deti vybrali život (Washington Surgi-Clinic je tiež miestom, kde bolo odhalené, ktoré mohli byť buď usmrtené pri nelegálnych postupoch čiastočného potratu, alebo po živom pôrode).

Po odsúdení boli Handy a väčšina spoluobžalovaných odmietnutí prepustiť na slobodu, pričom čakali na rozsudok. Minulý mesiac americké ministerstvo spravodlivosti podalo správu o vynesení rozsudku, v ktorej žiada, aby si Handy odsedel 5,25 až 6,5 roka vo väzení a ostatní obžalovaní minimálne dva roky. V pondelok Kollar-Kotellyová rozhodla v prospech viacerých rozšírení trestu vrátane marenia spravodlivosti za údajné krivé svedectvo ana súdnom procese a pre ich “obete” (t. j, Klientky potratových zariadení), ktoré boli “zraniteľné.

Hinshaw si účinne odsedí 12 mesiacov, keďže vo väzení už strávil deväť mesiacov.

Čítajte: Väznenej pro-liferke odmietli po mŕtvici základné lieky na srdce

Prípady sú najnovším z toho, čo pro-liferi odsudzujú ako vzor pro-potratového Bidenovho ministerstva spravodlivosti (DOJ), ktoré využíva zbrane trestného súdnictva na potlačenie svojich politických nepriateľov.

Od mája 2022, keď sa po prvýkrát objavil zámer Najvyššieho súdu USA’zrušiť rozsudok vo veci Roe v. Wade únik, “došlo k najmenej 236 útokom na katolícke kostoly a najmenej 90 útokom na pro-life tehotenské centrá,” Daily Signal informoval. Napriek tomu ministerstvo spravodlivosti “v roku 2022 obvinilo len pro-life aktivistov z porušenia zákona FACE a odvtedy obvinilo len päť osôb z porušenia zákona FACE tým, že sa zamerali na tehotenské centrá.” Zároveň horlivo stíhalo incidenty, do ktorých boli zapletení pro-liferi, od obvinených z D.C. až po filadelfského chodníkového poradcu a katolíckeho otca siedmich detí Marka Houcka.

PREČÍTAJTE SI: Starší uväznený pro-lifer smel navštíviť lekára, po správe LifeSite ho prepustili z 20-hodinovej väzby

Niekoľko z deviatich obvinených z D.C. vydržalo zlé zaobchádzanie počas väzby nad rámec samotných obvinení a rozsudkov. Päťdesiatdeväťročná Heather Idoniová bola 22 dní dlhodobo umiestnená na samotke a zbavená spánku, pričom v jej cele bolo neustále zapnuté svetlo. Jean Marshallovej, 74 rokov, bolo počas extrémne mrazivej zimy odopreté dostatočné oblečenie a teplo, čo jej spôsobilo zápal pľúc, ktorý sa neliečil tri týždne, a bola jej odmietnutá urgentná operácia bedrového kĺbu. Paulette Harlowovej, 75-ročnej, bolo počas domáceho väzenia odmietnuté povolenie zúčastniť sa na omši.

Tento príbeh sa vyvíja a ďalšie reakcie budú pridávané v priebehu dňa. LifeSiteNews’ rozsiahle spravodajstvo o súdnych procesoch v rámci zákona FACE v D.C. nájdete na stránke tu.

PREČÍTAJTE SI: Záchranári, ktorí zachraňujú životy, sú napriek riziku väzenia veľmi efektívni: tu’je dôvod, prečo