BBC
ocitla sa v centre škandálu kvôli
vysielaniu relácie Panorama rovnako ako Ukrajina v korupčnom megaškandále.
Rozvrat pojmu sloboda a demokracia v EÚ a na Slovensku sa vážne dotýka najmä
“liberálno-demokratických“ médií v nadužívaní a redundancii pojmu
sloboda, demokracia a “slobodné/liberálne, nezvislé médiá“ nad rámec
štandardného výkladu sloboda a demokracia tobôž že Slovensko nie je svojou
ústavou definované ako liberálna ale štandardná parlamentná demokracia. Ich
„sloboda a nezávislosť“ siaha za hranu akceptovateľnosti v časti
novinársky kódex a etika žurnalistiky. Čo sa udialo v BBC vs. Trump je na Slovensku na dennom novinárskom
poriadku denníkov Nenávisť, pedofilné SME a Kuciakove aktuality. Týka sa aj aktuálnych spravodajstiev z bratislavo-centristického Majdanu a kriedovej študentskej revolúcie. Pravda. Nevedia nič, vôbec nič, lebo ontogenéza ľudskej psychiky, mentálna ne-zrelosť (jej vek udáva sa na 25 rokov) osobná a sprostredkovaná minimálna zážitková skúsenosť. Sú použití a zneužití ako vždy pri farebných revolúciách! Táto je riadená Londýnom a Bruselom. A vy, slovenská papalášska obec, za všetko, čo nám londýnske kancelárie našich „spojencov“ Domu Sion od vzniku I. ČSR urobili, aj s našim zlatom, choďte sa hádzať k nohám britskému kráľovskému rodu… alebo Múru nárekov…
Osobná poznámka. Nebol, nie som člen, prívrženec, priaznivec žiadneho politického subjektu mimo systémovú bublinu ako všeobecný nevolič. Sledujem čo sa deje a „iba si tak píšem“. Sedemnásty november neoslavujem. Je hanbou Slovenska. T.G.Masaryk: „Demokraciu by sme mali. Ešte by to chcelo demokratov.“
Základ spravodajstva. Udalosť miesto, čas. Skutočnosť. Prototext splýva s metatextom (text o texte) s okamžitým výkladom a návodom na použitie. Trumpov prejav bol „dokumente“ upravený tak, aby naznačoval, že v roku 2021 vyzýva na násilie voči Kapitolu USA, čo je verejnú mienku manipulujúca lož. Sledoval a nič také som nezaznamenal. Trump bol spod obvinení oslobodený. Škandál viedol k rezignácii vedenia BBC.
Trumpovi právnici požadovali, aby BBC do 14. novembra odstránila vysielanie, a hrozia žalobou vo výške 1 miliardy dolárov. Vydesená BBC pred Trumpom a svetom “padla na kolená“ ľutuje, vysvetľuje a ospravedlňuje sa, aby sa vyhla finančnému trestu.
Šiesteho januára 2021 po víťazstve Bidena vtrhli podporovatelia vtedajšieho prezidenta Trumpa do budovy Kapitolu USA. Počas nepokojov v budove polícia zastrelila protestujúceho. Zaznamenaných bolo aj niekoľko nesúvisiacich úmrtí, klasifikovaných ako náhle úmrtia. Po stretoch zomrel policajt Kapitolu.
Trump vyhral prezidentské voľby v USA v roku 2024 a 20. januára tohto roku zložil prísahu ako prezident. S odstupom času pochybnosti o správnosti sčítania volebných výsledkov v niektorých pro-bidenovských štátoch neboli potvrdené ani vyvrátené. Svet si myslí svoje.
Od preverovania dal preč ruky Najvyšší súd USA, ktorý sa preverovaním „v záujme americkej demokracie“ odmietol zaoberať. Z chodby bol spoza čalúnených dverí zriadencom súdu „počuť krik“ a hádka predsedu súdu so sudcami, a odznelo aj predsedovo “…to si nemôžeme dovoliť!“
Trump nevyzýval na násilie ale demokraciu. Na prenosy spred Kapitolu, prelomenie ochrannej bariéry, na jeho streche a v jeho vnútri sa cez jeho ego díval so sebauspokojením. To je celé.
Editor. K technikáliám volieb. Elektronické hlasovanie s okamžitou spätnou kontrolou správneho započítania hlasu. Pripravené. Korešpondenčné je ich najslabší článok, preto „pseudo demokrati“ oň tak usilujú (…). Za daných systémových okolností zabudnite.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias slobodný Človák
Režonoviny Dobrovoľné príspevky na moju činnosť pre
vás na číslo účtu SK3009000000000028574014; uveďte ako dar.








