Celú krajinu sme sústredili len na koronavírus a v rámci neho zasa len na rúška. MUDr. Bukovský prišiel so šokujúcimi zisteniami o RNA testoch

Celú krajinu sme sústredili len na koronavírus a v rámci neho zasa len na rúška. MUDr. Bukovský prišiel so šokujúcimi zisteniami o RNA testoch

Lekár Igor Bukovský sa stal v poslednom období stredobodom pozornosti, po tom, čo vyjadril svoje názory ohľadom koronavírusu, ktoré sú v rozpore s oficiálnou líniou. Lekár si však za svojimi tvrdeniami stále stojí a najnovšie pridal ďalšie zaujímavé fakty ohľadom koronavírusu a vzal vietor z plachiet odporcom

Igor Bukovský prednedávnom napríklad vyhlásil, že koronavírus je z medicínskeho hľadiska banálna záležitosť a spochybnil druhú vlnu koronavírusu.

Bukovský: Nie som popierač ani dietológ

V úvode relácie sa najskôr vyjadril ohľadom toho, že ho istý denník nazval „popieračom.“ Bukovský takéto označenie odmieta:

„Nie som popierač, pretože nepopieram existenciu vírusu, nepopieram existenciu ochorenia Covid-19, nepopieram, že potrebujeme posilniť svoju imunitu, že sa potrebujeme chrániť, že potrebujeme konať zodpovedne, naopak ja to už 30 rokov robím, ja sa usilujem o to, aby sme mali lepšiu imunitu, aby sme mali menej obéznych ľudí, menej hypertonikov, menej diabetikov, to znamená, aby bolo v našej populácii menej rizikových ľudí s ťažkým priebehom Covid-19 a s väčším rizikom úmrtí na toto ochorenie.“

Doktor taktiež vyvrátil tvrdenia, že je dietológ, čím jeho odporcovia chceli umenšiť zmysel jeho tvrdení. Vysvetľuje, že z tohto odboru nemá atestáciu. Jeho odborom je „normálna a patologická fyziológia a tento titul ho oprávňuje porozumieť ako funguje ľudský organizmus, keď sme zdraví a čo sa deje v organizme, keď sme chorí a naštudovať si akúkoľvek tému a vedecky ju spracovať a komunikovať.“

Bukovský ďalej tvrdí, že pri svojich názoroch na koronavírus berie okrem svojich poznatkov aj názory rôznych odborníkov, ktorí sú od neho v tejto téme ešte viac rozhľadenejší.

Sústreďujeme sa len na koronavírus, ako keby iné ochorenia neexistovali

Podľa Bukovského by sme sa pri koronavíruse mali správať zodpovedne a uvedomelo, no odmieta celú tú hystériu, ktorá zapríčiňuje oveľa viac iných problémov:

„Ja mám pocit, že v našej krajine sa stala taká zvláštna vec, že sme celú spoločnosť zorientovali na jednu jedinú tému ako keby neexistovalo nič iné, ako keby neexistovali iné ochorenia, iné problémy nášho života.“

Nosenie rúšok v obchodoch a nákupných centrách nemá opodstatnenie

Okrem toho, že sa všetko zorientovalo na Covid-19, vrámci toho sme to ešte zredukovali na nosenie rúška. Podľa Bukovského je to obrovská chyba, pretože tým sa vytvára dojem, akoby nič iné nebolo potrebné.

Bukovský sa odvoláva aj na oficiálne vyhlásenia WHO, ktoré tvrdia, že v prípade komunitného šírenia koronavírusu, odporúča nosenie rúšok, keď nie je možné zabezpečiť minimálne jedno-metrový odstup medzi ľuďmi.

Podľa Bukovského rú< /strong>ško nemá opodstatnenie, keď idú ľudia do potravín, alebo do nákupného centra. Ľudom odporučil najmä dodržiavať hygienu, prijímať dostatočný počet dôležitých látok, ktoré majú priaznivý vplyv pri vírusových ochoreniach, ako zinok, selén, viramín D, vitamín C, vykonávať fyzickú aktivitu, pohybovať sa na čerstvom vzduchu, atď.

Pozitívny „prípad“ neznamená, že je človek chorý

Bukovský kritizuje aj informovanie médií o pozitívnych prípadoch:

„Pozitívny výsledok PCR testu … my nevieme, čo to v skutočnosti znamená. Pozitívny prípad, spojenie, ktoré sa komunikuje na tlačovkách, v médiách a pripomína sa koľko pozitívnych prípadov… Slovo prípad vyvoláva vo verejnosti automaticky predstavu chorého človeka … a to nie je pravda, väčšina tých ľudí, ktorých označujeme ako pozitívny prípad, o tom ale vôbec nevedia, alebo nemajú žiadne príznaky…“

RNA testy nemusia zachytiť vírus schopný vyvolať infekciu

Lekár upozorňuje aj na nové poznatky odborníkov, ktoré ukazujú to, že testovanie na koronavírus nemusí byť presné:

„My z toho testovania vieme len to, že vo vyšetrenej vzorke, po mnohonásobnom zväčšení v slovenských laboratóriách, zväčšujú primárnu informáciu tej RNA častice vírusu, ktorého prítomnosť tam chceme zistiť, alebo vyvrátiť, 34 miliárd-krát. …ale ukazuje sa, že čím väčší počet tých multiplikácii tejto základnej informácie, čím väčší „zoom“ urobíme, čím zväčšenie toho obrázku, tým väčšie riziko, že zachytíme aj fragm entovanú RNA teda takú, ktorá nedokazuje prítomnosť vírusu schopného vyvolať infekciu a to zásadne mení celú situáciu.“

Bukovský si stále stojí aj za svojím nedávnym vyhlásením, že Covid-19 je banálne ochorenie:

„Je to môj názor, ktorý vyplýva zo súhlasu a analýzy dát, ktoré ja mám k dispozícií a zo súhlasu odborníkov, ktorí sú oveľa múdrejší a ktorí toto tvrdia. To isté povedal napríklad český minister zdravotníctva, to isté povedal aj pán profesor Dušek, prestaňme stigmatizovať toto ochorenie, prestaňme verejnosť stigmatizovať tým, že toto je nejaká dramatická historická udalosť. Z medicínskeho hľadiska je to banálne ochorenie.“

Počty zomrelých na Covid-19 sa v niektorých krajinách nezapočítavajú správne

Lekár spochybňuje aj počty mŕtvych, ktorých je vo svete oficiálne až vyše 900 000. Tvrdí, že evidovanie zomrelých na Covid-19 je je mnohých krajinách chaotické a nesprávne vyhodnotené, pretože často sú doň započítavané aj prípady, keď človek zomrie na iné ochorenie, no stačí, aby bol popritom aj pozitívne testovaný na koronavírus. Zároveň tvrdí, že na Slovensku sú počty mŕtvych na Covid-19 započítavané správne.

Švédsko je už na tom skvele

Bukovský sa pozastavil aj nad situáciou vo Švédsku, ktoré bolo dlhodobo kritizované za to, že neprijímalo takmer žiadne opatrenia proti koronavírusu. Podľa Bukovského je však Švédsko dnes z pohľadu infikovaných na koronavírus a úmrtí oveľa lepšie než iné krajiny, ktoré zaviedli reštriktívne opatrenia. Svedčí o tom aj fakt, že Slovensko zaradilo Švédsko na zoznam zelených krajín, teda krajín, kde nie je veľké riziko nákazy.

Doktor Bukovský to odôvodňuje tým, že podľa nových poznatkov stačí na kolektívnu imunitu nie 50 až 70% ako sa doteraz predpokladalo, ale oveľa menej, dokonca len 20%, čo môže byť práve prípad Švédska.




Loading…