ČESKÝ MINISTER HAMÁČEK JE ZA NAJVÄČŠIEHO HLUPÁKA NA CELOM SVETE! RUSKEJ ROZVIEDKE VYZRADIL UTAJOVANÉ INFORMÁCIE O ČESKÝCH AGENTOCH V RUSKU!

ČESKÝ MINISTER HAMÁČEK JE ZA NAJVÄČŠIEHO HLUPÁKA NA CELOM SVETE! RUSKEJ ROZVIEDKE VYZRADIL UTAJOVANÉ INFORMÁCIE O ČESKÝCH AGENTOCH V RUSKU!

ČESKO: Kedysi mal svojho šaša každý kráľ. Dnes má po feudálnom vzore svojho maskota, každá vláda. Na čele komických politikov dnes na Slovensku stojí bezpochyby Igor Matovič. Jeho pravidelné faux-paux pozná dnes už hádam úplne každý Európan. Dnes už nie je sám. V ČR je aktuálne za fackovacieho panáka vlastným prinčinením minister vnútra Ján Hamáček 

 

Európanom sa nadlho v živej pamäti zachovajú Matovičove anglické frázy „one time and next time“, ktorými sa preslávil v Bruseli, ale ani Parížania tak skoro nezabudnú na Matovičovu návštevu Francúzska. Frázu: „Mňa strihá moja dcéra!“, ktorou ponížil pred vlastným národom prezidenta Macrona, riešeného v tom čase domácimi, francúzskymi médiami za neobvykle vysoké výdavky na kaderníka.

V Čechách sa však aktuálne za najinfantilnejšieho fackovacieho panáka verejnosti, sám vymenoval vicepremiér a minister vnútra Jan Hamáček, ktorý vyzradil, že v Rusku nelegálnym spôsobom operovali agenti českej rozviedky. Mohli byť medzi nimi aj Slováci.

 

Český škandál ako téma pre autorov komixov

V jednom zo svojich rozhovorov pre českú televíziu Hamáček odovzdal ruským spravodajským službám celú českú spravodajskú sieť v Moskve, čím bezpochyby ohrozil životy a bezpečnosť vlastných agentov.

Dva dni pred rozhodnutím zverejniť informácie českej vlády, že sklady vo Vrběticiach údajne nechali explodovať ruskí sabotéri, teda večer 15. apríla 2021, sa v budove českého ministerstva vnútra uskutočnilo tajné stretnutie. Hamáček, je okrem iných funkcií aj úradujúcim ministrom vnútra a stretnutia s ním sa zúčastnil šéf českej spravodajskej služby, ktorého meno minister neuviedol, ale podľa všetkého ide o Mareka Szymandla.

Podľa vyhlásenia Jana Hamáčka „sedeli do noci“ a rozhodovali, ako rýchlo stiahnuť českých zamestnancov z Ruska. Z kontextu je zrejmé, že Hamáček mal na mysli českých spravodajských dôstojníkov, ktorí neboli v Rusku pod diplomatickým krytím.

„Urobili sme všetko pre to, aby ľudia, o ktorých teraz hovorím, neodišli (z Ruska-pozn. autora) ani na palube špeciálu, ani automobilmi, aby ruská strana o nich jednoducho nevedela a potichu zmizli, pretože pravdepodobne by im nehrozilo iba vylúčenie (z Ruskej federácie-pozn. autora).“

Týmito slovami komentoval bezpečnostné opatrenia českej strany, ktorými chránili agentov, ktorým podľa všetkého, po vypuknutí kauzy Vrbětice hrozilo v Rusku zatknutie za nelegálnu spravodajskú činnosť.

 Pripomeňme si, že po diplomatickej kríze medzi Moskvou a Prahou boli hromadne vykázaní z Moskvy takmer všetci zamestnanci českého veľvyslanectva. Na ich evakuáciu do vlasti z Prahy priletelo špeciálne lietadlo patriace českému ministerstvu obrany. Toto boli však ľudia pod diplomatickým krytím a Hamáček ich pri rozhovore s českými  médiami, pri ktorom prezradil tajné informácie pomenoval „špeciálna rada“.

Skúsme si najzávažnejšie fakty plynúce z Hamáčkových slov analyticky zhrnúť:
  1. Podpredseda vlády Českej republiky Jan Hamáček šmahom ruky vyzradil, že Praha mala (má?) aktívnych spravodajských dôstojníkov pracujúcich v utajení v Rusku. Mohli v Rusku pracovať pod akýmkoľvek krytím: mohli to byť podnikatelia, novinári, vedci alebo učitelia.

  2. Z Hamáčkových slov je dnes úplne zrejmé, že „českou poviedkou“ o ruských agentoch, ktorí mali údajne umiestniť bombu v muničnom sklade vo Vrběticiach, českí politici presne vedeli k akej reakcii to na ruskej strane povedie. Všetky následné, začudované reakcie českej strany nad konaním Ruskej federácie, sú dnes teda deravejšie ako ementál, lebo už dva dni pred začiatkom škandálu si Česi uvedomovali následky. Preto vydali rozkaz, dostať z Ruska všetkých svojich utajovaných agentov ešte pred vypuknutím škandálu.

  3. Nepriamo z jeho slov vyplýva aj fakt, že Česi pred vypuknutím kauzy kalkulovali s tým, že Rusi môžu mať českú agentskú sieť v Rusku zmapovanú a po českom podraze sa budú chcieť Rusi bleskovo pomstiť.

  4. Hamáček sa nemýlil ani vtedy keď povedal, že českí spravodajskí dôstojníci, ktorí nemali diplomatickú imunitu a boli by Rusmi zadržaní, by boli bezpochyby súdení a hrozili im dlhoročné tresty v ruských väzniciach. Rusi by si po syntetickej kauze „Vrbětice“ nenechali ujsť príležitosť na to, aby svetu ukázali, že zadržali českých agentov pri práci.

  5. Každá krajina sa snaží o spravodajskú činnosť a každý politik o tom na verejnosti samozrejme klame. Ako však správne upozorňujú české médiá, žiadny zodpovedný politik a vodca v ktorejkoľvek krajine sveta to nikdy nepovie v otvorenom mediálnom priestore. Špión je pomenovanie čohosi, čo v politickej rétorike jednoducho neexistuje. O čo teda Hamáčkovi jeho komediálnym – „neúmyselným“ vyzradením existencie českých agentov v Rusku, pred médiami presne ide, sa dá dnes iba polemizovať.

  6. Je viac ako predpokladateľné, že Česi špehovali v Moskve a Rusi v Prahe, ale verejné priznanie tejto skutočnosti, navyše od podpredsedu vlády je uznaním zasahovania do vnútorných záležitostí Ruska a nezákonných aktivít na území Ruskej federácie. Za to sa vo svete vyhlasujú vojny a žiadny príčetný politik to iba tak neurobí. Iba ak by aj on bol agentom cudzej moci a hral by v českej politike vyššiu, ako iba domácu, českú ligu. Ale najkomiksovitejší rukopis z tohto českého spravodajského komixu je metóda, ktorá, ako vyplynulo z Hamáčkových slov, bola na tomto stretnutí „vynájdená“ s cieľom vyviesť legendárnych českých spravodajských dôstojníkov z Ruska. V Prahe  vymysleli a rozhodli, že ich spravodajskí agenti by mali opustiť Ruskú federáciu pomocou pravidelných aeroliniek smerujúcich do Európy. Na druhej strane je pravda, že to bolo rozhodne nenápadnejšie, ako keby Česi rozhodli, že ich agenti opustia Rusko vlakom, prezlečení za klaunov s oranžovými, chemlónovými vlasmi, červenými nosmi a nápismi na chrbte: I don’t like the CIA .

  7. S myšlienkou „evakuácie“ v pravidelných lietadlách prišli českí novinári a miestni „odborníci“, ktorí českých agentov v Rusku podporovali, vrátane bývalého šéfa spravodajstva Karla Randaka. Ten je zároveň veľmi rozhorčený a priamo obviňuje podpredsedu vlády Hamáčka z toho, že ohrozil českých spravodajských dôstojníkov a vo všeobecnosti prakticky zničil celú sieť agentov v Moskve.

  8. Randak sa nemýli. Po analýze Hamáčkovej reči, je dnes ktorýkoľvek dôstojník českej kontrarozviedky Rusmi identifikovateľný, tým najjednoduchším spôsobom. Ruská rozviedka jednoducho preverí všetky letové zoznamy českých a slovenských cestujúcich, ktorí náhle odleteli v tom čase z Moskvy. Dlhý zoznam ľudí to rozhodne nebude. Stačí, ak sa Rusi zamerajú viac na tých Čechov a Slovákov, ktorí sa 16. a 17. apríla 2021 náhle vzdialili zo svojho rezidenčného miesta pobytu v Rusku a viac sa nevrátili. Inými slovami, Hamáček dal z nejakého dôvodu Rusom presný návod na to, aby agentov odhalili alebo presnejšie: z nejakého dôvodu chce, aby si Rusi o tomto zozname ľudí mysleli, že to boli agenti. O tom, kto to bol, koľko Slovákov sa na ňom bude nachádzať a o presných dôvodoch, prečo to urobil, sa dá zatiaľ iba špekulovať. Verím však, že budúce udalosti to zakrátko odhalia.

 

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk




Loading…