Developeri a (ne)legálne skládky! Končí toxický odpad pri našich domovoch?

Developeri a (ne)legálne skládky! Končí toxický odpad pri našich domovoch?

V poslednej dobe sa čoraz častejšie objavujú správy o nelegálnych skládkach. Tie sa neraz nachádzajú pri našich domovoch a neraz ich prehlidame, lebo pôsobia veľmi nenápadne. Vybrali sme sa pozrieť na niekoľko z nich
Podporte GINN v jeho aktivitách http://www.ginn.press/podpora
Zistili sme, že státisíce ton odpadu končí na ornej pôde pri našich domovoch a neraz v chránenej oblasti Malých Karpát a Podunajskej nížiny. Mnoho pochádza z najväčších developerských projektov. Vznikajú kopy odpadov, ktoré sa neraz miešajú s komunálnym odpadom a buď sa zakopávajú do ornej pôdy alebo sa používajú ako podklad do dialničných projektov. Jedná sa však často o nebezpečný odpad, ktorý by sa mal starostlivo ošetriť. Zdá sa však, že sa s ním narába úplne inak.
V stredu 19. apríla sme navštívili niekoľko podozrivých skládok v okolí Bratislavy. Tri z nich boli v Podunajských biskupiciach, ostatné v obci Studené, IVanka pri Duanji a v Bratislavskej rači pri viniciach a nakoniec sme skončili na uzatvorenej sklátke v Bratislavskej Petržalke na Einstenovej a Kopčianskej ulici. Čo sme videli nás šokovalo a zisťujeme ďalšie informácie o tom odkiaľ podivný odpad pochádza.
—–
Predchodcom dnešného Slovnaftu bola rafinéria minerálnych olejov Apollo (Apolka), ktorá vznikla v roku 1895. Vyrábali sa tu oleje pre autá a motory, lietadlové oleje, benzín, petrolej, parafín a asfalt. Ročne spracúvala 5000 vagónov surovej nafty. Apolka stála práve na mieste, kde dnes vznikajú najmpompéznejšie developerské projekty ako Eurovea, Eurovea 2 a kde bude stáť tzv. Bratislavský Manhatan. Kde skončí výkopový odpad z týchto projektov?
—–
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
aj spoločnosť Regiojet / Student Agency
——
Miesto: Bratislava a okolie
Osoby: Martin Daňo
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Panasonic HC-WX979, vessel, ancheta, odpad, smetisko, nelegálna skládka, stavvet
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2017
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia