Disciplinárny proces 2 Ds 6/2015 z 3.4.2017 – Harabin a Policajná inšpekcia (full)

Disciplinárny proces 2 Ds 6/2015 z 3.4.2017 – Harabin a Policajná inšpekcia (full)

Celý priebeh rekordného zo zasadania Disciplinárneho senátu Najvyššieho súdu, ktorý 3.4.2017 prejednal podnet proti sudcovi Najvyššieho súdu Štefanovi Harabinovi v kauze Inšpekcie PZ. Podporte GINN v produkcii videí: http://www.ginn.press/podpora
Podnet na Harabina podala politicky poslušná predsedníčka NS Daniela Švecová za to, že údajne nezvolal trestnoprávne kolégium NS o tom, či je alebo nie je policajná inšpekcia zákonná, keď sa vyskytli dva rozličné rozsudky o tejto veci.

Je ale možné zjednocovať rozhodnutie 3-členného odvolacieho senátu s rozhodnutím 5-členného senátu a boli splnené aj iné zákonné podmienky na jeho zvolanie? Porušil Harabin zákon alebo odstránil nedostatky, ktorých sa dopustila samotná Daniela Švecová? Vo videu uvidíte kompletnú zvukovú nahrávku ako aj to, čo sa dialo na chodbe súdu počas prestávok.
Taký je scénar / chronológia:
0:0 – 0:21 – Príchod na súd
2:20:00 – 2:24:00m – Zo súdu odchádza Daniela Švecová (vraj má iné povinnosti)
3:47:00 – 4:05:00 – Prvá prestávka
5:15:00 – 5:21:00 – Druhá prestávka
6:37:00 – 7:09:00 – Tretia prestávka (po záverečných rečiach)
7:25:00 – Vyhlásenie rozhodnutia a záver a odchod zo súdu
—–
V pondelok zasadol disciplinárny senát aby rozhodol v kauze č. 2 Ds 6/2015 o návrhu predseníčky Najvyššieho súdu D. Švecovej proti sudcovi Štefanovi Harabinovi. Po viac ako 7 hodín súd rozhodol o oslobedení Harabina. Celý súd sprevádzalo napätie a predsedníčka NS pred verdiktom súdu utiekla a počas cesty k autu sa podivne správala aj chodila, ako keby bola pod liekmi alebo vplyvom omamných a psychotropných látok.. Jej právny zástupca odmeny, ktoré inkasuje od štátu vrátiť odmieta.
Tentoraz za to, že pred dvomi rokmi nezvolal ako predseda trestnoprávneho kolégia jeho zasadnutie, aby zjednotil názor sudcov na fungovanie policajnej inšpekcie. Bol to totiž práve Harabinov senát, ktorý sa v roku 2015 odklonil od doterajšej rozhodovacej praxe a povedal, že je nezákonná.
Predsedníčka Najvyššieho súdu Daniela Švecová ho chcela za zanedbanie tejto povinnosti potrestať znížením platu o polovicu na pol roka a preložením na súd nižšieho stupňa. Rovnako ako v polovici marca neuspela. Senát Erika Uhlára rozhodol, že Harabin sa previnenia nedopustil.
„Rozhodnutie považujeme za nesprávne,“ reagoval právny zástupca Švecovej Marek Benedik. Vysvetlil, že to bol Harabin, kto dlhodobo rozhodoval, že inšpekcia je zákonná, no potom zmenil názor a keď mal zvolať kolégium, tak to odmietol. Dôkazom je aj zápisnica z pracovného stretnutia trestných sudcov z júla 2015.
Disciplinárny senát však dnes rozhodol, že za nezvolanie kolégia Harabin nie je disciplinárne zodpovedný. „S tým sa nemôžeme stotožniť. Odvoláme sa,“ reagoval Benedik. Švecová do záveru zhruba osemhodinového pojednávania nevydržala. Z pracovných dôvodov sa ospravedlnila už po zhruba dvoch hodinách
Celý článok je tu: https://dennikn.sk/723560/harabin-je-opat-nevinny-ani-tah-s-porusenim-povinnosti-sefa-kolegia-nevysiel/
Zažili sme aj drobný incident keď ochrankár Švecovej začal agresívne útočiť na M. Daňa keď predsedníčku NS snímal ako nastupuje do auta.
To je už 2. súd, kde bol umožnený zvukový prenos. Techhnické zabezpečenie nahrávky celého procesu novým záznamníkom Nagra Mezzo, ktorý nám darovala fanúšička Eva zo Švajčiarska ako ja prenos zvuku na chodbu súdu a občerstvenie na nekončiaci súdny proces pre verejnosť, sudcov a advokátov – ba dokonca aj novinárov – zabezpečil Martin Daňo a GINN!
——
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
aj spoločnosť Regiojet / Student Agency
——
Vec: 2 Ds 6/2015
Miesto: Najvyšší súd Disciplinárny senát, Nám. SNP 28, Bratislava
Osoby: Daniela Švecová, Štefan Harabin, Marek Benedik, Boris Urbančík, Michal Mandzák, Rudolf Vaský, Martin Daňo
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Panasonic HC-WX979, perly, prada, náhrdelník, náušnice, BMW, nagramezzo, Nagra Mezzo, Nagra audio
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2017
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia