Divadlo na odvolávanie Kaliňáka? Kotleba pochopil hru OĽaNO a SAS

V utorok 7.6.2016 čelil Minister vnútra Robert Kaliňák pokusu o svoje odvolanie z funkcie. Návrh inicializovala opozičná rada, ktorú založili strany OĽaNO a SaS. Len nedávno ju predstavil Igor Matovič a Richard Sulík – chceli spojenie, cez ktoré by mohli mať podpisy na podávanie návrhov – nemajú však dostatok hlasov, aby niečo presadili. Kaliňáka navrhli odvolať pre kauzu Bašternák. Ale je možné odvolať človeka, na ktorom stojí celá vláda a chod strany SMER-SD? Nie je to iba trápne divadlo, z ktorého chcú vytĺcť politický a reklamný kapitál tí, ktorí túto frašku zorganizovali?
GINN sa išiel pozrieť, ako o otázke odvolania ministra rozhodoval parlamentný výbor pre Obranu a bezpečnosť, kde má – tak ako aj v ostatných výboroch – väčšinu vládna koalícia SMER-SD, MOST-HID, SNS a SIEŤ. Výbor bol proti odvolaniu Kaliňáka z funkcie.
Porozprávali sme sa s niektorými členmi a nakoniec aj s Marianom Kotlebom, ktorý ako jeden z mála pochopil, že je to len falošná hra opozičnej rady, aby nazbierali politické body a aj tak sa nič nestane. Tu treba zmeniť celý systém – tak ako to hlása aj Martin Daňo z GINN.
——
Členovia výboru: Anton Hrnko (SNS), Peter Šuca (SMER – SD), Jaroslav Baška (SMER – SD), Gábor Gál (MOST – HÍD), Ľubomír Galko (SaS), Andrej Hrnčiar (SIEŤ), Marian Kotleba (ĽS Naše Slovensko), Milan Krajniak, Richard Vašečka (OĽANO), Jozef Buček (SMER – SD), Milan Laurenčík (SaS)
——
Život je ako hra: nezáleží na tom, ako dlho trvalo predstavenie, ale
na tom ako dobre bolo zahrané.
Lucius Annaeus Seneca, starorímsky filozof, politik, * 4 / 3 pred Kr. – † 65
——
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
aj spoločnosť Regiojet / Student Agency
——
Miesto: Národná rada SR / Parlament
Dátum: 7.6.2016 o 9:30h
Osoby: Martin Daňo
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Panasonic HC-WX979
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2016
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia