Diverzia v zóne kontroly americkej rozviedky

Diverzia v zóne kontroly americkej rozviedky

Zatiaľ čo sa svet spamätáva z diverzie na plynovodoch „Nord Stream“ a „Nord Stream 2“, Švédsko objavilo na ruskom plynovode ďalší únik.

Dve diery sa teda nachádzajú vo výlučnej ekonomickej zóne Švédska, ďalšie sú v Dánsku, presnejšie na území krajín kontrolovaných USA, o čom dnes informovalo ruské ministerstvo zahraničia.

„Toto sú práve krajiny orientované na NATO, ktoré sú preplnené americkými zbraňami, sú to práve tie krajiny, ktoré sú úplne kontrolované americkými špeciálnymi službami. Sú absolútne a určite pod kontrolou amerických spravodajských služieb, ktoré tam úplne kontrolujú situáciu,“ oznámila Maria Zacharova, oficiálna predstaviteľka ruského ministerstva zahraničných vecí na kanáli „Solovjev Live“.

V tejto situácii podľa nej všetky pokusy tlačovej tajomníčky Bieleho domu Karine Jean-Pierre vysvetliť zmysel februárového vyhlásenia prezidenta Joea Bidena, že „Nord Stream 2“ bude zrušený, sú vyslovene žalostné. A snahy ministra zahraničných vecí Antonyho Blinkena uistiť svet, že útoky na plynovody nie sú pre nikoho prospešné, je vyslovená lož.

Niet divu, že šéf amerického ministerstva zahraničných vecí už pripomenul pripravenosť Washingtonu zásobovať Európsku úniu svojim LNG, pričom ubezpečil, že nenechajú Európanov v problémoch a vždy zachovajú stabilitu ich energetickej bezpečnosti. Ak sú však výhody, ktoré Spojené štáty získali z poškodenia „Nord Streamu“ nespochybniteľné, potom sú nepopierateľné aj problémy európskych krajín, v prvom rade ekonomickej lokomotívy EÚ – Nemecka. V tejto súvislosti svet dokonca uzatvára stávky: prežije Európska únia do zimy a kedy sa začne boj pavúkov v európskej fľaši o životne dôležitý zdroj?

Časy sú to skutočne historické. A sledovanie pohybu tektonických platní je vzrušujúca činnosť, no nie pre tých, ktorí sú v epicentre potenciálneho zemetrasenia. Nemci, z ktorých je napríklad väčšina za odkúpenie „Nord Streamu“, sú na kolenách, čo však nie je prekvapujúce. Opravné práce na „Nord Streame“ môžu podľa odborníkov trvať najmenej rok a budú si vyžadovať buď vytvorenie komplexnej inžinierskej podvodnej stavby, alebo sa budú musieť poškodené úseky zdvihnúť na povrch pomocou výkonných a drahých zariadení, čo je zoči-voči protiruským obmedzeniam nad rámec možností.

Zapnutím reverzného chodu ani zrušením sankcií už teda nebude možné plyn dodávať. Tieto myšlienky už došli aj Nemcom.

„Teraz je celková nemecká nálada pološoková, v takomto stave človek tára hlúposti. Mal by dostať facku, aby sa spamätal. Neviem, kto dá našim politikom takú facku, aby začali hovoriť o účasti USA na poškodzovaní ropovodov,“ tvrdí bývalý poslanec Bundestagu z pravicovej strany „Alternatíva pre Nemecko“ Waldemar Gerdt.

Možno takouto fackou budú masové nepokoje Európanov (prvé náznaky už zaznamenali v Nemecku, Rakúsku, Česku a Francúzsku), inak sa globalistov Scholza, Macrona a ďalších lídrov EÚ priviesť k rozumu nepodarí. Za týchto podmienok by Rusko malo čo najaktívnejšie upriamiť pozornosť sveta na otázku, kto skutočne profituje z teroristických útokov na plynovod a vyvrátiť všetky lži o „špinavých hrách Kremľa“, ktoré dnes západní politici a tlač aktívne šíria. Navyše, Washington sa prezradil a zle skrýva svoju účasť na diverzii. Americká beztrestnosť nie je večná, ale aby sa to v praxi dokázalo, je potrebná cieľavedomá práca na diskreditácii USA.

V súčasnosti Generálna prokuratúra Ruskej federácie začala konanie vo veci medzinárodného terorizmu, v dôsledku čoho naša krajina utrpela značné ekonomické škody. To zjavne nestačí, a tak sa z iniciatívy Moskvy zvoláva mimoriadne zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN. Rusko čaká na adekvátnu odpoveď svetového spoločenstva, ktoré vo väčšine v žiadnom prípade nepredstavujú západné krajiny. Voda, ako je známe, brúsi kameň. Aj napriek rozsiahlej križiackej výprave proti ruskému svetu je Moskva schopná zasiahnuť, o čom svedčí zlyhanie izolačnej politiky voči Rusku, zvyšujúca sa spolupráca s krajinami Latinskej Ameriky, Afriky a Ázie, ako aj rozšírenie Šanghajskej organizácie spolupráce.

Anna Ponomareva, Analytická služba Donbasu






Loading…