Dokonalosť veští koniec! Stretnutie Vaľová, Lipšic a Daňo

GINN a Martin Daňo náhodne navštívil parlament v prvý prázdninový deň – a hneď tam natrafil na Janu Vaľovú – primátorku mesta Humenné a poslankyňu NRSR za SMER-SD. Jej protikandidát v posledných komunálnych voľbách mal byť aj Martin Daňo – avšak na podnet osoby z úradu J. Vaľovej ho z volieb na primátora a poslanca v rodnom meste Humenné bleskovo vylúčil súd. Vaľovú pred voľbami totiž náhle vystrašili vysoké preferencie Daňa – toho by v prieskume volilo až 26% obyvateľov – Vaľovej preferencie dosahovali 16%.
Ústavný súd o tri mesiace neskôr rozhodol – že jeho vylúčenie z volieb bolo nezákonné, voľby sa však opakovať nebudú. Ústavný súd priznal daňový zadosťučinenie vo výške 1000 EUR!
Takýto prapodivný a špekulatívny spôsob vylúčenia z volieb zapríčinila dômyselná diera vo volebnom zákone. Ústavný súd nemal zákonnú možnosť voľby zrušiť! Primátorka Vaľová však nebola zvolená legitímne a nečelila všetkým možným protikandidátom. Opýtali sme sa jej, či by bola ochotná sa vzdať funkcie a znova kandidovať aj za účasti Martina Daňa – v prípade, že by legitímne vyhrala – mestu by sme preplatili všetky náklady, ktoré by s usporiadaním zákonných volieb malo. Odpoveď primátorky Vaľovej bola: „NIE – prihláste sa o 4 roky do nových volieb“ – odkázala nezákonne vyradenému kandidátovi.
————
Tu je video, ako Daňa vylúčili z volieb https://www.youtube.com/watch?v=WpVwjw3q3Ew
Kľúčové dátumy:
21.9.2014 – ohlásenie kandidatúry Daňa a podanie listín
30.9.2014 – schválenie kandidatúry a registrácia kandidáta
2.10.2014 – ráno – podanie návrhu na súd na vylúčenie Daňa
2.10.2014 – poobede – súd rozhodol expresne – Daňa vylučujeme
Boli vydané dva rozsudky:
21S/1/2014 – o zrušeni kandidáta na primátora, podpísaný sudca Mgr. Peter Sivák
18S/1/2014 – o zrušeni kandidáta na poslanca, podpísaný sudca JUDr. Andrej Lukáč
Sudca: Mgr. Peter Sivák https://drive.google.com/file/d/0B4VcUE9F9KRRcXhzNGpoRGJ3RE0/view
————
Nález Ústavného súdu III. ÚS 693/2014 – M. Daňo bol z volieb vylúčený nezákonne. ÚS zrušil rozsudky Okresného súdu Humenné č. 21S/1/2014 – o zrušeni kandidáta na primátora (podpísaný sudca Mgr. Peter Sivák) a č. 18S/1/2014 – o zrušeni kandidáta na poslanca, podpísaný sudca JUDr. Andrej Lukáč. Ústavný súd priznal Martinovi Daňovi finančné zadosťučinenie vo výške 1000 EUR (za morálnu ujmu) – no voľby sa opakovať nebudú.
Celý text nálezu: https://drive.google.com/file/d/0B4VcUE9F9KRRcG1jQ05GNUtiY2s/view?hc_location=ufi
————
Nie je to moc, ktorá korumpuje – ale strach. Strach zo straty moci korumpuje tých, ktorí vládnu a obava z trestu mocných korumpuje tých, ktorí sú im podriadení.
Aung San Suu Kyi, prodemokratická aktivistka a politička, nositeľka Nobelovej ceny za mier a Sacharovovu ceny za slobodu myslenia
19.6.1945 Mjanmarsko
————
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
Účinkovali: Jana Vaľová, Ľubica Burešová, Ondrej Bartko, Gabriela Kršková, Daniel Lipšice, Martin Daňo
Miesto: Okresný súd Humenné, Mestský urad Humenné
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Canon VIXIA/LEGRIA HF-G25, komunálne voľby, volenie, hlasy, kupovanie hlasov, korupcia
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2015
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia, 2015