„Doktor Zlo“ Fauci  sa cíti konečne slobodný pod novou Bidenovou administratívou

„Doktor Zlo“ Fauci sa cíti konečne slobodný pod novou Bidenovou administratívou

USA: Dr. Anthony Fauci riaditeľ Národného ústavu pre alergie a infekčné choroby sa objavil v štvrtok na tlačovom brífingu v Bielom dome, kde sa vyjadril, že teraz sa cíti omnoho slobodnejší vo vyjadrovaní o koronavíruse, ako tomu bolo za predchádzajúceho prezidenta Donalda Trumpa, píše portál Breitbart

Reportér New York Times Michael Scheer ho požiadal, aby sa podelil so svojimi emóciami po zmene administratívy v Bielom dome a porozprával čo nás čaká v súvislosti s vírusom.

„Skutočnosť že sa tu môžem postaviť a hovoriť čo viem, o čom sú dôkazy a nechať hovoriť vedu, je oslobodzujúci pocit.“

Na otázku reportéra, či predsa len nežartuje, ho Fauci ubezpečil, že to myslí úplne vážne. Fauci odpovedal, že ho „nepotešilo“ protirečiť Trumpovi, ale uviedol, že zažil úľavu v tom, že môže hovoriť ako vedec.

Uviedol tiež, že ho teší, že už nemusí prezidentovi odporovať v otázkach vedy. „Bolo úplne jasné, že sa vtedy hovorilo o veciach, ako je napríklad hydroxychlorochín a podobné veci, čo bolo skutočne nepríjemné, pretože sa nezakladali na vedeckých faktoch.“

Anthony Stephen Fauci je americký lekár a imunológ, ktorý od roku 1984 zastáva funkciu riaditeľa Národného ústavu pre alergie a infekčné choroby (NIAID). Od januára 2020 je jedným z čelných členov pracovnej skupiny White House Coronavirus Task Force amerického ministerstva zahraničia.
Loading…