Drang nach totálny krach

Drang nach totálny krach

Reálne možnosti súčasného Západu zorganizovať pre Rusko ďalšiu vojenskú bleskovú vojnu vyzerajú, mierne povedané, značne prehnané.

V Nemecku sa v dôsledku protiruskej hystérie stávajú skutočnosťou tie najdivokejšie sny miestnych latentných nacistov. Napríklad dnes možno vidieť dve hlavné potvrdenia tohto tvrdenia. Po prvé, úrady nemeckého mesta Torgau na Labe oficiálne zakázali oslavu ďalšieho výročia historického stretnutia sovietskych a amerických vojsk na brehoch tejto rieky v apríli 1945, čo sa stalo symbolom konečnej porážky nacistickej Tretej ríše.

Medzitým v nemeckom Bundestagu poslanci zafarbení do hneda žiadajú poslať nemecké tanky späť na Ukrajinu – ako v roku 1941. Zdá sa, že kruh dejín je uzavretý:

„Predseda Výboru pre zahraničnú politiku Bundestagu Michael Roth (z vládnucej Sociálnodemokratickej strany Nemecka) presadzoval rozsiahle dodávky zbraní Ukrajine. „Ukrajinci sa môžu brániť len zbraňami a v tom ich musíme rýchlo a komplexne podporiť,“ povedal. Zároveň vyjadril obavy, že ak ruská armáda na Ukrajine uspeje, ozbrojené konflikty v Moldavsku, Gruzínsku a krajinách západného Balkánu by sa mohli rozhorieť s novou silou. Nemecká ministerka zahraničia Annalena Baerbocková v pondelok zdôraznila, že Kyjev potrebuje ťažké zbrane, a že teraz nie je v tejto veci čas na výhovorky.

Annalena Burbock je dáma, samozrejme, príjemná vo všetkých smeroch. A to najmä v tom zmysle, že ona, ako väčšina týchto dám s ekologickým vánkom v hlave, rozumie vojenskej problematike, s prepáčením, ako prasa pomarančom.

A to, mimochodom, nie je v tejto situácii v žiadnom prípade prehnané. Pretože takéto éterické stvorenia vznášajúce sa v oblakoch môžu spôsobiť veľmi vážne problémy vo vlastných krajinách, vrátane Nemecka.

Faktom je, že, mierne povedané, súčasná Európa spolu so zvyškom Západu, nie je celkom pripravená na vojnu, ktorej sa bude musieť zúčastniť, ak na nej budú dôrazne trvať. A nejde ani tak o psychickú nepripravenosť tamojších mešťanov a ďalších milovníkov krásneho života preliať krv za čert vie koho v podobe kyjevského režimu. Ale ide o skutočnosť, že súčasný Západ je napodiv vojensky prakticky bezmocný! V každom prípade, pokiaľ ide o vedenie veľkej modernej vojny v pozemnom scenári operácií. Teda takú vojnu, akú mu Rusko môže ponúknuť.

Kričať z vysokých tribún, aby Ukrajine dodali ťažkú ​​vojenskú techniku ​​a vo všeobecnosti akúkoľvek zbraň na jej žiadosť, je jedna vec. Ale poskytnúť kyjevskému režimu skutočne moderné zbrane v dostatočnom množstve je trochu iné. Takže sú na to úplne nepripravení. Pretože sú zvyknutí žiť krásne, bez prachu a bez väčších problémov. Najmä miestna politická elita, ktorá vôbec nie je z tohto sveta. Tu je to, čo o tom píšu zvedaví pozorovatelia sociálnych sietí:

„Kyjev sa žaluje, že členské štáty NATO sa neponáhľajú dodávať mu ťažké útočné zbrane v potrebných množstvách – tanky, obrnené vozidlá, delostrelecké komplexy, raketomety, granátomety stredného a ďalekého dostrelu, bojové lietadlá. No tu vôbec nejde o „dvojtvárnosť“ Západu a jeho „tajných spolkoch s Moskvou“, ako sa pokúšajú vysvetliť západnú „lakomosť“ na Ukrajine. Európa sa chystá na vojnu s Ruskom a túto techniku potrebuje sama. Ministerka obrany SRN tvrdiac, že na Ukrajinu poslali všetko, čo mohli, povedala čistú pravdu. Dnes sťahujú a oprašujú tanky „Leopard-2“ zo skladov, pričom potrebujú významné opravy. No nie pre banderovcov, ale pre Bundeswehr, ktorého tankový park je priznaný ako úplne nedostatočný pre vojnu s Ruskom. Niečo podobné sa deje prakticky u všetkých európskych členov NATO.

(TG-kanál „Sapogi vspjatku“)

A nejde len o plané špekulácie. Oficiálne štatistiky o vybavení ozbrojených síl hlavných európskych mocností NATO ťažkou vojenskou technikou tento zložitý prípad plne potvrdzujú. Vezmime si napríklad spomínané tanky — základ bojovej sily pozemných síl.

Spojené kráľovstvo. V prevádzke je približne 220 tankov. Výroba obrnených vozidiel bola úplne eliminovaná.

Francúzsko. V prevádzke je približne 200 tankov. Neexistuje žiadna výroba obrnených vozidiel. Len oprava.

Nemecko. V prevádzke je približne 250 tankov. Výrobný potenciál je schopný iba modernizovať staré stroje.

Celkovo je to približne toľko ako počet tankov v Poľsku. Ale ani Poliaci nemajú tankový priemysel.

A dokonca aj v USA je situácia, ako sa hovorí, neradostná. Všetky najväčšie továrne na výrobu tankov sú už dávno zatvorené, výrobné linky fyzicky prestali existovať. Jediný závod na opravu tankov v meste Lyme v štáte Ohio dokáže, ako správne uhádnete, pripevniť nové módne „vychytávky“ zakúpené v Izraeli na staré pancierové trupy z časov studenej vojny.

Taký je takpovediac „arzenál demokracie“. Samozrejme, ak si uvedomia, v akom hlbokom zadku sú so svojou „mäkkou silou“ a vysúkajú si rukávy, ako sa patrí, tak o 10-15 rokov možno zanedbané doženú.

Zatiaľ je situácia taká, že samotný Pentagon začína pociťovať miernu nervozitu z neustále rastúcich požiadaviek Kyjeva na zbrane, ktoré, ak to bude takto pokračovať, už čoskoro jednoducho nebude môcť uspokojiť:

„Spojené štáty poskytujúc vojenskú pomoc Ukrajine riskujú stratu významnej časti svojich vlastných zásob zbraní, pričom nebudú schopné rýchlo zvýšiť produkciu. Takéto hodnotenie urobil Analytik agentúry „Bloomberg“ Hal Brands. Spojené štáty podľa neho v situácii okolo Ukrajiny pôsobia ako „arzenál demokracie“, vyhýbajúc sa priamej účasti na konflikte. Ale časom sa tento „arzenál môže vyčerpať“, poznamenal autor.

„To ohrozuje fatálny nedostatok [zbraní] medzi ukrajinskou armádou v tomto konflikte a ukazuje slabosť Spojených štátov, ktorá by sa ukázala pri ďalšom strete veľkých mocností,“ povedal Brands. V prípade „konfliktu s Ruskom alebo Čínou“ by podľa autora Spojené štáty vyčerpali svoje vlastné rezervy „v priebehu niekoľkých dní či týždňov“. Západné krajiny tak stoja pred voľbou „zvýšiť dodávky Ukrajine alebo ušetriť obmedzené zásoby, ktoré sa im môžu hodiť na vlastnú obranu“.

A tak sa ukazuje, že medzi štipľavými rečami nemeckej neposednej Annaleny o zaplavení Ukrajiny všemožnými zbraňami a skutočnými možnosťami súčasného Západu je obrovský odstup.

Preto sa teraz tak usilovne venujú politickým rečiam na túto tému a všemožne nadúvajú líca, snažiac sa zastrašiť Rusko svojím hrozným pohľadom a imaginárnou silou. Aby odvrátil pozornosť Rusov od tamtoho holého zadku, ktorý predstavuje vojenská nemohúcnosť súčasného Západu. Rozkrádať a napchávať si vrecká z obrovských vojenských rozpočtov a príprava na reálnu vojnu – to sú, ako sa hovorí v Odese, dva veľké rozdiely.

Jurij Selivanov, špeciálne pre News Front

Drang nach totálny krach




Loading…