Exekútori odkazujú: Chyťte sa lopaty a pracujte!

Slovenská komora exekútorov spustila bezplatnú poradňu pre exekuovaných. Navštívili sme ju a položili otázky.
Ďakujeme, že podporujete GINN www.ginn.press/podpora
————–
Na Slovensku je údajne exekuovaná každá druhá domácnosť a je vedených viac ako 2 milióny exekučných konaní. Centrálny register exekúcii ani štatistika neexistuje. Podĺa vyjadrenia prezidenta komory Miroslava Pallera, exekútori a komora nemajú peniaze, aby štatistiky viedli. O pomoc žiadajú novinárov. Kto však pomôže občanom, ktorí nemajú peniaze? Vedenie prezídia komory exekútorov hovorí, že dlžník si má nájsť prácu a chytiť sa lopaty, roboty je viac než dosť, len ju treba hľadať. Opýtali sme sa ich teda, či sa oni, exekútori, stali milionármi potom, ako sa stali exekútormi. Neodpovedali. Prečo by príjem z exekučných konaní nemal byť príjmom štátu, ale súkromných osôb? Kto to umožnil? Štát chudobneje, exekútori bohatnú? GINN pripravuje projekt na zrušenie exekútorského stavu a bude sa zasadať za to, aby exekúcie vykonával priamo štát.
——————-
Keď každý deň posunieme naše hranice, krok po kroku, prekonáme strach, ktorý nám v tom bráni alebo obmedzuje: zmocniť sa svojho vlastného života. Angelo d’Arrigo, taliansky orintológ, športový pilot, * 1961 – † 2006
——————-
Účinkovali: JUDr. Ing. Miroslav Paller (prezident SKE), JUDr. Branislav Plško (viceprezident SKE), Martin Daňo (zakladateľ GINN)
——————-
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia, 2014, exekúcie, exekútori
Produkcia: GINN, Martin Daňo, Kamera: Ivan Brada
Kamera: Panasonic XH-A100, Canon VIXIA HF100