Exekútori už unášajú dlžníkov či mafiánske praktiky michalovskej exekútorky?!

Dňa 4. a 5. Júna 2014 GINN asistoval pri pokuse dlžníka uhradiť dlh z exekúcie v Michalovciach. Udalosti však nabrali nečakaný spád… Exekútorku GINN s dlžníkom navštívil prvý raz 4. Júna. Len pár metrov od jej dverí nás úmyselne zdržal nezmyselnou konverzáciou bývalý policajt Peter Veligdan (mimochodom druh jej sestry) – ktorý ju predtým zrejme aj stihol upozorniť, že sme v jej blízkosti aj s kamerou. Medzitým uzamkla úrad a znemožnila prístup verejnosti. Privovali sme aj políciu ale ani tak exekútorka neotvorila. Dlžník nemohol dlh uhradiť.
Rozhodli sme sa ju znova navštíviť nasledujúci deň a to 5. Júna 2014. Exekútorku sme čakali v aute už hodinu pred otvorením úradu. Dlžník nakoniec na úrad prišiel 9:01 hod a po niekoľkých minútach váhania ho pustili do vnútra. Ešte stihol odoslať SMS, že je vo vnútri no následne sa jeho telefón vypol, zatiahli sa žalúzie úradu a prístup na neho bol znemožnený.
—————————–
Zastavme mafiánske praktiky exekútorov!
Ďakujeme, že podporujete GINN www.ginn.pro/podpora
—————-
Martin Daňo: „Najprv vošiel dlžník, ktorý mal dať pokyn či je všetko v poriadku a či je v bezpečí – ja som dozeral na jeho bezpečnosť z vonku. Potom ako vošiel, zatiahli sa žalúzie, zamklo sa, a jeho telefón zostal hluchý – stratil som s ním akýkoľvek kontakt. Okamžite som zalarmoval políciu. Po ťažkej komunikácii s operátorom som kontaktoval Ministerstvo vnútra – nakoniec prišlo komando až z Košíc, ktoré bolo práve v Michalovciach. Pár minút na to prišla ďalšia hliadka z Michaloviec. Exekútorka úrad hermeticky uzatvorila a nebolo sa možné dostať dnu ani von a ani policajti si nevedeli dať rady čo robiť. Nebol žiadny kontakt s dlžníkom, exekútorkou ani jej pracovníkmi – nikto netušil, čo sa deje vo vnútri za zamknutými dverami. Dráma sa stupňovala…. Nakoniec som situáciu vzal do svojich rúk a vypáčil zámky na dverách brány – hneď na to sme sa dostali sa až k dverám do domu, ktoré z vnútra vlastným telom blokovala pracovníčka úradu – po počiatočnom odpore na opakovanú výzvu polície otvorila. Nakoniec bol dlžník zachránený – no trauma z udalostí počas dlhých chvíľ čakania na pomoc ho bude ešte sprevádzať dlho…. Ďalšie info skúsim zverejniť už o pár hodín. Verím, že Minister spravodlivosti Borec a orgány činné v trestnom konaní nenechajú na seba dlho čakať a s mafiánskymi praktikami exekútorov začnú robiť poriadky! Košickým policajtom vyjadrujem poďakovanie – ako uvidíte na videu práve takých treba, lebo nie sú degradovaní lokálnymi vzťahmi domáceho prostredia (policajti z MI, ktorí prišli – exekútorku a ľudí, ktorí pre nu pracujú a jej rodinu poznali a snažili sa obrátiť situáciu proti nám).“
—————-
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia, 2013, 2014
Produkcia: GINN, Martin Daňo