Finančná správa nekomunikuje! Strach im zviera hrdlá!

Kauza Biele kone! Najvyšší sud ju zamietol pod koberec – oživil ju nakoniec až Ustavný sud na základe podnetu osôb, ktore sa ocitli na zozname bielych koní, ktore zverejnil GINN. Už je tomu takmer dva roky, čo GINN zverejnil zoznamy bielych koní na internete. Tie získal z prostredia Finančnej správy. Podla názoru právnych expertov však tento zoznam nemá zákonne opodstatnenie. Prihlásili sa nám ludia, ktorí sa na týchto zoznamoch ocitli nevedno prečo. Nespáchali žiadny danový ani colný delikt a je podozrenie, že umiestnovanie osôb na zoznamy bielych koní je využívane pre politicke alebo obchodne záujmy. Kto sa raz na tento zoznam dostane, je mu znemožnene podnikať alebo viesť riadny spoločenský život.
Štát môže svojvoľne nazvať kohokoľvek Bielym koňom. Štát môže bez vysvetlenia a opory v Zákone viesť evidenciu s dehonestujúcim názvom, s ktorou pracujú daňoví úradníci. Štátni úradníci – na čele s prezidentom Finančnej správy F. Imreczem – nezabezpečia ani interný charakter takýchto pofidérnych Zoznamov a ocitnú sa na verejnosti. Štát v tomto škandalóznom precedense nevidí problém. Najvyšší súd súhlasí so štátom a ich prístupom, odignoruje judikatúru Štrasburgu a jediné previnenie vidí u tých, čo na to poukázali – teda GINN. Jeden z postihnutých občanov – vzdelaním právnik Ladislav Klein – sa však nevzdáva. Vďaka nemu sa prípad neututláva – prijal ho na ďalšie riešenie Ústavný súd. Detaily v reportáži L. Dale.
Celý článok: http://www.ginn.press/news/biele-kone-sud
Video a činnosť GINN porporil aj RegioJet / Student Agency
———–
Ako biely kôň sa slangovo označuje osoba, ktorá je nastrčená k páchaniu trestnej činnosti, aby zakryla osobu páchateľa, ktorá má z tejto činnosti prospech. V niektorých prípadoch bývajú biele kone zlikvidované, aby sa znížilo riziko ich vyzradenia. Medzi najznámejšie formy využívania bielych koní patrí ich registrácia ako podnikateľov a následné odoberanie tovarov a služieb s cieľom ich nezplatiť alebo na vystavovanie faktúr, tvorbu fiktívnych plnení, pranie špinavých peňazí alebo zneužívanie dotácií.
———–
Žeby najväčší únik dát v histórii Slovenska?! V decembri 2013 prenikli na verejnosť citlivé osobné údaje daňových subjektov, vrátane dokumentu o tzv. bielych koňoch. Existuje podozrenie, že s údajmi daňových subjektov sa „obchoduje“ a stopy vedú k najvyšším
predstaviteľom Finančnej správy. Údaje získal GINN aj s pomocou odvážnych občanov a pripravuje ich zverejnenie.
Oproti zoznamu Finančnej správy
———–
GINN zostavil vlastný zoznam bielych koní SMERu! Biele kone strany SMER-SD (výber):
Branislav Kušík • účtovník zo spisu Gorila, kamarát Počiatka
František Imrecze • prezident FS, ex-riaditeľ SAP
Tibor Gašpar • prezdient PZ SR • z rodiny Bődőr / firma BONUL
Tomáš Borec • minister spravodlivosti
Ivan Trhlík • riaditeľ Letisko Bratislava BTS
Ľuboš Sadovský • predseda Okresný súd Bratislava I
Ľudovít Makó • riaditeľ Krim. úradu FS, nominant od Bödőr / BONUL
Daniel Čech • gen. riaditeľ sekcie Daňovej a colnej FS
Dušan Pátek • riaditeľ Daňový úrad Bratislava
Ondrej Jendroľ • šéf boja proti Daňovým podvodom
Bratnislav Schröner • riaditeľ KÚFS pre Bratislavu
a ďalší….
——-
Výberové konanie na viceprezidenta Finančnej správy – Dana Meager https://www.youtube.com/watch?v=u4wOQ37n4_s
——-
GINN podporuju občania http://www.ginn.press/podpora
——–
Miesto: Najvyšší sud Slovenskej republiky, Finančná správa, Danove riaditelstvo
Učinkovali: František Imrecze, Daniel Cech, Miroslav Kriak, Peter Zemaník, Lenka Dale, Michal Mandzák, Martin Dano
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Canon VIXIA/LEGRIA HF-G25
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2015
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia, 2015