GINN má zákaz informovať, že korupcii odzvonilo?! Ebay pána Kaliňáka a Fica.

Dňa 3.11.2014 sa konala tlačová konferencia. Premiér Robert Fico a min. vnútra Robert Kaliňák prezentovali „skvelý“ systém na verejné obstarávanie do hodnoty. 134tis. EUR – vraj korupcii odzvonilo. Na tlačovú konferenciu znova nevpustili Martina Daňa z GINN.
GINN podporujú občania http://www.ginn.pro/podpora
—————————-
Informačný systém na verejné obstarávanie, čosi ako internetová stránka, kde dodávatelia tovarov a služieb pre štát súťažia o to, kto ponúkne najnižšiu cenu, sa zaplatil z daní občanov. Zaplatíme/tili sme viac ako 20miliónov EUR. Nie je zrejmé akú reálnu úsporu prinesie, zatiaĺ sú to údajne tisíce EUR 🙂
GINN sa chcel na tento systém pozrieť a premiérovi Ficovi, či ministrovi Kaliňákovi položiť pár otázok – nedalo sa. Pod rúškou klamstva a pretvárky a za pomoci lsti nás kontrolujúci policajt najprv odsadil do čakárne, kde postupne odkláňal aj ďalších noviárov a pred tlačovkou všetkých (okrem GINN) zobral na údajnú ďalšiu prehliadku – pričom ich pustil na tlačovú konferenciu a Martina Daňa nechal v čakárni. Vraj to boli verejnoprávne média, ktoré múžu vstúpiť (pritom sa jednalo o súkromné média).
Keď policajtovi došli argumenty, prišiel s novou verziou – vraj je Martin Daňo výnimočná osobnosť, ktorá si vyžaduje špeciálnu starostlivosť a majú mu byť pridelní orchrankári z Úradu pre ochranu ústavných činiteľov, ktorí ho budú na tlačovku doprevádzať. Aj keď je tento postup neštandardný – čakali sme. Nikto však neprišiel. Overovali sme to aj u zástupcu riaditeľa ÚOÚČ – ten povedal, že o ničom nevie a že ani osoba Martina Daňa nie je nijak závadná, nemá žiadne bezpečnostné riziká a že je čistý a môže vstúpiť.
Policajt celú dobu odmietal priznať, kto mu vydal rozkaz nepustiť GINN. Musíme sa teda obrátiť na súd, prípadne vykonať ďalšie právne kroky, aby sa to neopakovalo.
Akreditácia nebola potrebná.
Tlačovka však skončila. Je zrejmé že Fico a Kaliňák sa boja priamych otázok, lebo by sa mohlo stať, že by nevedeli obhájiť tento obludný a predražený systém, na ktorom zrejme profituje úzka skupina ľudí zo softwarovej lobby tak ako to bolo v prípade bločkovej lotérie.
————————-
GINN podporujú občania http://www.ginn.pro/podpora
————————-
Účinkovali: Beatrice Szabóová, Robert Fico, Robert Kaliňák, Erik Tomáš, policajt 303480 Otto Mravec, Vladimír Vrabec (zástupca riaditeľa ÚOÚC), Eugen Korda (magazín Týždeň), Andrea Dobiášová (tlačové MINV), politická strana SMER-SD Martin Daňo
Miesto: MInisterstvo vnútra SR
Ďalšie kľúčové slová: Ebay, Elektronický kontraktačný systém EKS, politika, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Canon VIXIA/LEGRIA HF-G25, elektronické trhovisko, trh, burza
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2014,
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia, 2013, 2014