Gordický uzol: Daňo je novinár či politik? A čo krčmár Kaliňák?

V poslednom čase sme získali množstvo materiálu, kde politici, prevažne z vládnej strany SMER-SD, pri styku s novinárom Martinom Daňom neodpovedajú – no otázky odvracajú späť tvrdením, že Daňo nie je novinár ale politik! – a to je dôvod, prečo nemusia odpovedať. Daňo totiž kandidoval v Eurovoľbách 2014 (pričom získal impozantné čísla vzľadom k tomu, že nemal žiadnu kampaň) a druhý raz keď kandidoval v komunálnych voľbách v Humennom (2014), kde ho z volieb vylúčili pre údajne jeho falošný podpis, čo neskôr Ústavný súd uznal ako nezákonné vylúčenie z volieb, no pre medzeru v zákone sa voľby opakovať nemohli.
—–
Kto sú však súčasní politici v strane SMER-SD? Robert Kaliňák je bývalý krčmár. Ján Richter má ukončenú učňovku a jeho práca na vysokej škole bola zrejme sfalšovaná, Jana Vaľová je bývalá veštica a Braňo Ondruš, Erik Tomáš, či Beatrice Szabóová sú bývalí novinári, ktorý dnes skôr slobodu zabíjajú a novinárov utláčajú. Sloboda sa tak zo Slovenskej spoločnosti absolútne vytráca.
—–
Váž si slobodu lebo ju stratíš – učí nás história. „Neotravuj nás s politikou“ – hovoria tí, čo sa nechcú poučiť.
Richard Stallman, americký programátor a zakladateľ Hnutia slobodného softvéru a projektu GNU, * 16. marec 1953
—–
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
—–
Miesto: Radošinské naivné divadlo (19.10.2015), Akadémia Policajného zboru (20.10.2015), Mestské kultúrne stredisko Humenné (4.9.2015)
Osoby: Robert Fico, Robert Kaliňák, Ján Počiatek, Jana Vaľová, Daniel Lipšic, Ján Richter, Tibor Gašpar, Martin Daňo, Lenka Dale
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Canon VIXIA/LEGRIA HF-G25
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2015
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia, 2015