Harabin: Prečo oslobodený Salmanov? Podviedla ich daňová úradníčka!

V piatok 3. Februára 2017 sme navštívili bývalého predsedu Najvyššieho súdu a exministra spravodlivosti Štefana Harabina, ktorý nedávno potvrdil verdikt špecializovaného súdu o oslobodení Sergeja Salmanova a Alexandra Salmanova spod obžaloby z prečinu podplácania spáchaného formou spolupáchateľstva. Vysvetlil, prečo bol verdikt oslobodenia správny a čiastočne odôvodnil aj svoje rozhodnutie. Uvidíte na tomto videu.
Z medializovaných informácií z 29.11.2016 stoji: Najvyšší súd (NS) SR dnes potvrdil rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) z júla minulého roka, ktorý oslobodil Sergeja Salmanova a Alexandra Salmanova spod obžaloby z prečinu podplácania spáchaného formou spolupáchateľstva.
Rozhodnutie je právoplatné a nie je proti nemu prípustný riadny opravný prostriedok.
Obžaloba vinila otca so synom, že si v apríli a máji 2010 zabezpečili neoprávnené vyplatenie nadmerných odpočtov DPH vo výške 443 310,94 eura.
O to sa podľa prokuratúry za desaťpercentnú províziu mal postarať bývalý riaditeľ Daňového úradu v Dunajskej Strede Dušan K. Za to mal prijať úplatok vo výške najmenej 40 000 eur.
Iný senát NS SR však v minulosti potvrdil trest odňatia slobody v dĺžke trvania sedem rokov práve pre Dušana K. za prijatie úplatku, ktorý mu mali Sergej a Alexander Salmanovci poskytnúť. Oni samotní však boli teraz oslobodení.
Celý článok: https://www.aktuality.sk/clanok/394799/najvyssi-sud-rozhodol-o-salmanovcoch/
—–
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
aj spoločnosť Regiojet / Student Agency
——
Osoby: Martin Daňo
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Panasonic HC-WX979, DPH, podvod, korupcia, podplácianie, úplatok, daň z pridanej hodnoty
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2017
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia