Hrozné odhalenie: mastný chleba s cibuľou.Akcia : Brloh zlodejov 2013.

Epický cyklus z 1.9.2013 Brloh zlodejov 2

Čo odhalí o obyčajných ľuďoch obyčajná cibuľa na obyčajnom mastnom chlebe.
Aha čo som dostal od Alenky ! Je to celkom dobre, nie ?
____________________________________

Rudko posielam fejtónik ktorý sa mi podarilo dostať do regionálnych internetových novín na Gemery. Občianske Impresie z Dňa otvorených dverí NR SR
….. Na druhej strane treba oceniť snahu niektorých duchom aj telom prítomných poslancov, ktorí nielen diskutovali s občanmi, ale si ich zrejme chceli uctiť (alebo získať) ako svojich potenciálnych budúcich voličov cibuľovým chlebíkom.

Ale aj v tomto prípade bohužiaľ platí, že dvakrát meraj a raz rež, alebo, a to podľa môjho názoru platí pre celú kultúru prezentácie inštitúcie, ktorá by m a l a byť vrcholným symbolom a spolu s poslancami reprezentovať demokratickú formu vlády vychádzajúcu z Ústavy Slovenskej republiky zaručujúcej slobodný život a rozvoj duchovnej kultúry a hospodárskej prosperity aj, menej je niekedy viac.

Hojný bol aj počet ochrancov zákona, ktorí monitorovali bezpečnosť celej akcie. Vďaka nim sa plachí a všetko znášajúci Slováci (alebo prítomní odvážni poslanci) mohli cítiť bezpečne. Pokojný priebeh akcie totiž začali narúšať samozvaní narušitelia.

Hlavným protagonistom prvého incidentu sa stal už spomenutý cibuľový chlebík. Nespokojný občan pri ochutnávke vyčítal pripravovateľom chybu v technologickom postupe pridaného cibuľového dodatku. Všetci vieme, že cibuľa sa na omastený chlebík krája na kolieska, aby nám pri našich hrách, či iných formách pohybu z neho nepadala a nie na kocky, ktoré nám z neho negustiózne padajú pri každom zahryznutí, čo sa aj dialo a s čím sa nespokojný občan nemohol za žiadnu cenu stotožniť.

Škoda len, že nedokázal ovládnuť svoje vzrušenie a voči presile ohlušujúcich decibelov plynúcich z ľudovej hudby ako aj protiargumentov zo strany zástancov kockovanej cibule stratil nervy a slovne urazil oponujúcu občianku.

A tak, hoci v tejto verbálnej potýčke mal pravdu, ale následkom nevhodného slovného ataku na príslušníčku nežného pohlavia bol ochrankou vyvedený z parlamentu aj napriek ospravedlneniu adresovanému dotknutej dáme čím mu bolo mu zabránené vysloviť pointu celej polemiky.

Tú medzičasom uverejnil na sociálnej sieti a stojí za voľné pretlmočenie. Takže. Pán poslanec ktorý ponúka občanovi chleba s cibuľou nakrájanou na kocky nepriamo priznáva, že on zrejme na takejto strave odchovaný nebol a predstierať že bol, aby si ho získal, je nepoctivé, zavádzajúce a povýšenecké……