ICOCRIM, recidivista Katrinec a ďalšia pochybná tlačovka?! (upútavka)

Dňa 19.5.2015 sa v Hoteli Max Plaza v Trnave uskutočnila ďalšia tlačová konferencia ICOCRIM. Témou bola nečinnosť Ministra Tomáša Boreca v kauze Jánoš a vystúpil tam aj poslanec MZ zo Serede – Pavol Kurbel o zmluve o prenájme bytového podniku mesta Sereď.
Na tlačovku prišla aj Lenka Dale a Martin Daňo z GINN, STV aj televízia JOJ a lokálny spravodaj Miloš Majko z portálu SeredOnLine, ktorý zrejme Katrinca k poslancovi alebo opačne podľa našich informácií doviedol.
Na zásadné otázky, ktoré položil GINN Katrinec odpovedať odmietol a znova bol útočný… Nevedel ani vysvetliť, prečo sa na scéne objavuje vždy len pred blížiacimi sa voľbami.
Opýtali sme sa, či je vhodné, že bývalý recidivista, ktorý v súčasnosti každého očierňuje bez dostatočných dôkazov vyzýva ministra Boreca iba po 5 týždňoch k činnosti – pritom má lehotu až 6 mesiacov.
Včera večer bol v novinách TV JOJ príspevok z tejto tlačovky. Minister Tomáš Borec vraj nekoná 5 týždňov vo veci podania dovolania prepustnia z väzby V. Jánoša. Vyšetrovanie prebieha za jeho prítomnosti na slobode a dodržuje príkazy súdu. Ukazuje sa, že vyšetrovanie môže pokojne prebiehať aj takto keď je na slobode (nestretáva dcéru, exmanželku, neovyplyvňuje svedkov, necestuje mimo slovenska, chodí na úkony)…. Moment ako som Katrincovi položil otázku – či sa cíti byť ako človek s kriminálnou minulosťou oprávnený ministra nútiť do urýchleného rozhodovania po jedno mesiaci – najmä ak minister má lehotu až 6 mesiacov na prípravu podanie – tam ale TV JOJ nedala.
Ďalšia otázka je – kto chce dostať Jánoša do väzby a čo sa má nekalé diať, ak sa tam skutočne dostane – komu prekáža jeho sloboda a prečo sa média nezaoberajú tým – prečo práve Katrinec, čo neplatil na svoje vlastné dieťa sa cíti byť oprávnený na ochranu jedinej (zrejme učelovo vybranej) – údajne týranej ženy, pritom sú ich na Slovensku tisíce….
————————-
Pravda je nezvratná. V panike ju môžeme odmietnuť, v nevedomosti sa jej vysmiať, v zlomyseľnosti ju prekrútiť – ale ona zostáva.
Winston Churchill, britský politik, premiér , spisovateľ, historik, žurnalista, vojak a zákonodarca * 1874 – † 1965
————————-
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
————————-
Účinkovali a dotknuté subjekty: Ivan Katrinec, Štefan Lenka Dale, Martin Daňo, televízia JOJ, RTVS, Štefan Tretinár, Vladimír Jánoš
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Canon VIXIA/LEGRIA HF-G25, ICOCRIM,
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2015
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia, 2015