Jančura / RegioJet: Hlúpi župani sa nebudú môcť vyhovárať

Radim Jančura, zakladateľ Student Agency / RegioJet sa vyjadrl pre GINN: Hlúpiť župani sa nebudú môcť vyhovárať!
Podporte GINN v hľadaní pravdy http://www.ginn.press/podpora
——————————-
Stanovisko Raima Jančuru: Je asi dobré, že sa v tom zákone jasne povie, aby aj hlúpi župani vedeli ako to funguje… Ale oni to doteraz vedeli ako to funguje. Licencie na nedotovanú dopravu sa vydávali bez obmedzenia. Takže ten zákon asi pomôže, keď bude jasne povedané, že jediné čo má právo samosprávny kraj skúmať je či v rámci spojenia medzi dvoma mestami v kraji neexistuje iná dotovaná doprava. Pokiaľ tam neexistuje súbeh s dotovanou dopravou v rámci kraja, tak sa samozrejme sa tá licencia udeliť musí. To je normálne voľné podnikanie, kde na jednej linke môže podnikať aj tisíc dopravcov. To platí nielen na Slovensku a v Česku, ale v celej Európe. Takže ak sa ten zákon zmení do budúcna, aby aj hlúpi župani sa nemohli vyhovárať že tomu zákonu nerozumejú, tak je to dobré. Ten zákon je dnes dostatočný a fungoval, ale je to samozrejme, dobré. Dnes existuje obrovský vplyv SAD na kraje. Všetky SAD dostali biznis na dotovanú dopravu bez výberových konaní doteraz dobrý.
Článok ako Regiojet tak reaguje na zamietnutie licencie na autobusovú linku Bratislava – Banská Bystrica cez Nitru http://www.ginn.press/news/regiojet-billboard
——————————-
Majiteľ firmy RegioJet Radim Jančura upozorňuje, že je to jasný klientelizmus a korupcia. “Zamietavé stanovisko Nitry má totiž časť identickú so stanoviskom súkromnej spoločnosti Arriva, ktorá prevádzkuje medzimestskú dopravu v Nitrianskom kraji. Primátor koná v záujme súkromnej spoločnosti, a to sa nazýva klientelizmus,“ myslí si R. Jančura.
Menovaní neostali chladní: primátor Nitry Jozef Dvonč dnes podal na Okresnú prokuratúru v Nitre trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu ohovárania. “Arriva vyhrala štandardne verejné obstarávanie. Aký klientelizmus? Uráža mňa aj všetkých Nitrančanov, nech to dokáže!,” vyhlásil po podaní J. Dvonč. Podľa neho nevydali pre RegioJeti licenciu preto, že v súčasnosti je už vydané stavebné povolenie na rekonštrukciu autobusovej stanice v Nitre a v nasledujúcich dvoch rokoch sa nedajú vybaviť nástupištia pre ďalšie spoje.
Radim Jančura už vie úpresne ako bude na trestné oznámenie reagovať: “Už viem, čo poviem tým, čo ma budú vyšetrovať… To, že je to už viac ako 25 rokov čo súdruhovia a eštebáci ako je pán Dvonč nemôžu rozhodovať o tom, aké nedotované autobusy budú jazdiť po Slovensku. Na tejto linke môžu jazdiť tisíce prepravcov a len cestujúci a trh rozhodnú, kto bude mať možnosť prežiť.”
Odvolanie proti nevydaniu licencie rieši Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja.
————————-
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
————————-
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, RegioJet, vlak, vlaky, preprava, Nitra, Nitry, primátor, Jozef Dvonč, Milan Belica, Panasonic HX-A500, Canon VIXIA/LEGRIA HF-G25
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2014
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia, 2013, 2014