Jančura / RegioJet: Tu nemôžu rozhodovať eŠTBáci – ale trh!

Regiojet tak reaguje na zamietnutie licencie na autobusovú linku Bratislava – Banská Bystrica cez Nitru.
Podporte GINN v hľadaní pravdy http://www.ginn.press/podpora
———————————
Celý článok: http://www.ginn.press/news/regiojet-billboard
———————————
Majiteľ firmy RegioJet Radim Jančura upozorňuje, že je to jasný klientelizmus a korupcia. “Zamietavé stanovisko Nitry má totiž časť identickú so stanoviskom súkromnej spoločnosti Arriva, ktorá prevádzkuje medzimestskú dopravu v Nitrianskom kraji. Primátor koná v záujme súkromnej spoločnosti, a to sa nazýva klientelizmus,“ myslí si R. Jančura.
Menovaní neostali chladní: primátor Nitry Jozef Dvonč dnes podal na Okresnú prokuratúru v Nitre trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu ohovárania. “Arriva vyhrala štandardne verejné obstarávanie. Aký klientelizmus? Uráža mňa aj všetkých Nitrančanov, nech to dokáže!,” vyhlásil po podaní J. Dvonč. Podľa neho nevydali pre RegioJeti licenciu preto, že v súčasnosti je už vydané stavebné povolenie na rekonštrukciu autobusovej stanice v Nitre a v nasledujúcich dvoch rokoch sa nedajú vybaviť nástupištia pre ďalšie spoje.
Radim Jančura už vie úpresne ako bude na trestné oznámenie reagovať: “Už viem, čo poviem tým, čo ma budú vyšetrovať… To, že je to už viac ako 25 rokov čo súdruhovia a eštebáci ako je pán Dvonč nemôžu rozhodovať o tom, aké nedotované autobusy budú jazdiť po Slovensku. Na tejto linke môžu jazdiť tisíce prepravcov a len cestujúci a trh rozhodnú, kto bude mať možnosť prežiť.”
Odvolanie proti nevydaniu licencie rieši Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja.
————————-
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
————————-
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, RegioJet, vlak, vlaky, preprava, Nitra, Nitry, primátor, Jozef Dvonč, Milan Belica, Panasonic HX-A500, Canon VIXIA/LEGRIA HF-G25
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2014
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia, 2013, 2014