Je ešte šport športom? » Belobog

Je ešte šport športom? » Belobog


Ilustračný obrázok: Pixabay

Je ešte šport športom?

Čo sa z neho stalo?

Tieto a aj iné otázky som kládla v článku, ktorý som napísala pred piatimi rokmi. V debate pod ním viacero diskutérov napísalo, že šport je podľa nich bojom, náhradou vojny a odbúravaním testosterónu.

V minulosti v starých kultúrach to tak možno bolo a žiaľ deje sa to aj v súčasnosti. Vrcholový šport sa skutočne stal formou hybridnou formou vojny a je zneužívaný najmä MOV na šírenie mocenskej propagandy. Stal sa formou  boja súčasnej  progresívnej genderovej propagandy  priamo na OH v Paríži. Táto propaganda porušila všetky doteraz uznávané športové pravidlá, nehovoriac o tých olympijských.

Postaviť proti sebe do boxerského  ringu ženu a muža a nechať ju surovo zmlátiť pred očami miliónov divákov je výsledkom tejto zvrátenej genderovej propagandy. Nielenže to nemá nič spoločné so športovým zápolením a súťaživosťou, ale je to vrcholne amorálne a neetické.

Progresívna genderová propaganda  zneužitím športu v tejto podobe, ukázala svoju pravú tvár a charakter. A dovolím si povedať, že definitívne pochovala „olympiádu“ a jej hodnoty.

Každý, kto má zdravý rozum a srdce musel vidieť a pochopiť, že nielen otvárací OH ceremoniál, ktorý bol plný perverzností, ale najmä neetické súťaženie, nemajú so skutočným športom nič spoločné. A každý, kto má rozum a srdce musí odsúdiť tento hanebný nešportový čin, pretože to čo videli diváci v spomínanom boxerskom dueli, bolo legalizáciou násilia páchaného na ženách.

O otváracom ceremoniáli OH v Paríži  mnohí ľudia písali, že predikuje budúcnosť rovnako ako otvárací ceremoniál OH v Londýne, ktorý vtedy ľudia nechápali. A možno je to tak, že predikuje zánik civilizácie, ktorá dokázala zdehonestovať všetky hodnoty, ktoré robia človeka a spoločnosť lepšími. Civilizácie, ktorá aj zo športu vytvorila výnosný biznis a zo športovcov dobre platený tovar a novodobých nadpriemerne platených  gladiátorov.

Preto je nutné vrátiť športu jeho pôvodný význam. Stačí si spomenúť na pocity šťastia a radosti, ktoré prinášajú pohyb a cvičenie, na prekonávanie výziev a často seba samého, na zdravú priateľskú súťaživosť, ale najmä na čestné športové súperenie. Stačí pripomenúť to najdôležitejšie, a to, že práve šport a pohyb sú základom zdravia. A možno  vtedy sa znova začnú športu a zdravému pohybu venovať nielen deti a mladí ľudia, ale aj všetci tí, pre ktorých sa pohyb a cvičenie stali strašiakom a nutným zlom.

A ktovie? Možno táto dehonestácia športu a následne aj OH, ktoré sú jeho sviatkom, je cieleným zámerom zabrániť človeku žiť normálnym, zdravým spôsobom života, byť v dobrej kondícii a zdravým a šťastným jedincom.

Devana

Slnovratovo 2. august 2024