Jozef Klányi v zajatí idiotov,hlupákov a ozembuchov

Dokumentárny film o neuveriteľnej idioti-ne, hlúposti a debilite!
http://www.rudovasky.com

ČERSTVÁ ZPRÁVA OD POSLANKYNĚ HELENY MEZENKÉ:
———- Forwarded message ———-
From: Mezenská, Helena
Date: 2015-01-28 12:29 GMT+01:00
Subject: k väzňovi J. Klányimu

Sloboda rozhodovania 19 10 2014 Jozef Klányi člen výboru Občianskeho tribunálu
Dobrý deň,
pani Iveta, bola som vo väznici. Pán Klányi od vás všetkých čaká pomoc. Považuje Vás za ľudí, v ktorých zasial semená poznajúce svoje právo na prejav slobodného názoru a protestu s existujúcim systémom a mocou. Právo na odpor voči tým, čo konajú nedemokraticky a porušujú základné ľudské práva a slobody je garantované Ústavou a jeho zatknutie je podľa mne dostupných informácii iba dôkazom toho, že právo na prejav nesúhlasu a slobodného názoru v jeho prípade rešpektované nie je.
Ak by bolo sprejovanie pádnym dôvodom na zatknutie, vo väzniciach by sedeli desiatky sprejerov. Situáciu vnímam ako vážnu a veľmi záleží, čo pre jeho jeho ochranu urobíte. Je pripravený umrieť od hladu, ak ho neprepustia. Svoje zatknutie považuje za nelegitímne. Zástupca väznice potvrdil, že takto zatknutého väzňa u nich ešte nemali. Lekárka nás informovala, že jeho fyziologické funkcie začínajú byť ohrozené. Je celý bledý a vychudnutý. Zničený človek. Vidieť, že stravu neprijíma. Nedá sa pochybovať. Advokát Čarnogurský ho podľa jeho vyjadrenia vyzval na požiadanie milosti a potvrdenie poslušnosti, on sa však svojho presvedčenia nechce vzdať, stojí na svojom, súčasné riadenie považuje za nelegitímne a za také považuje svoje zatknutie a súdnu moc. Tvrdí, že sa zneužíva sila moci.. Teraz nejde o moju vďaku a nikoho hrdinstvo. Ide o jeho záchranu.
Necháva to na nás na všetkých. Dnes som prosila ministra spravodlivosti o pomoc. Upozornil ma, že je to vecou hlavne ministra vnútra. Konajte. Aby nebolo neskoro. Ja sa obávam, že sa ide na ostrie a bola by som nerada, ak by bol prvou politickou obeťou novodobých dejín „demokratického“ Slovenska, ktorá vedome a principiálne položila svoj život za ochranu práva na slobodu prejavu. Faktom je, ľudia, ktorí odmietajú a verejne vystupujú proti existujúcemu korupčno oligarchickému zriadeniu, ktoré prakticky ovládlo všetky krajiny a domáce moci, sú alebo kriminalizovaní, alebo zosmiešňovaní a dehonestovaní.
Nech už je jeho názor akýkoľvek, ja sama som sa s uplatňovanou formou a obsahom jeho protestov celkom nezhodla, nemôže byť v demokratickej krajine za to väznený a obmedzovaný. Majte sa pekne. Som z toho veľmi smutná a rozladená. Nechcela som sa do toho miešať, lebo som viackrát bola terčom i ja sama ich útokov a vôkol neho sústredných ľudí, ktorí ma ako političku a poslankyňu neuznali, dali ma do jednej kopy s inými, ale odosobním sa a budem konať v mene záchrany jeho života a všeobecne deklarovaného práva na slobodu prejavu a postoja. Budem sa nádejať, že aj na mňa útočiaci a mňa odsudzujúci aktivisti dokážu rozlišovať charakter ľudí, bez ohľadu na to, kým a kde kde sú.

Táto doba a dianie je skúškou pre všetkých, ako dokážu vnímať ľudí, či cez prízmu predsudkov a dogmu, alebo skutočnej podstaty a za to, ako sa rozhodnú budú niesť sami zodpovednosť. Sami za seba.
Bude dobre, ak to rozšírite aj medzi českých kolegov. Aby to nabralo čo na najširšom význame.
Majte sa pekne.
S pozdravom
Mgr. Helena Mezenská poslankyňa NR SR za OĽaNO
Nám. A. Dubčeka 1
812 80 Bratislava
+421 908 327 464
+421 259 729 262
helena.mezenska@nrsr.sk
…PRE ĽUDÍ!
https://www.youtube.com/watch?v=ZXwaEsCqzfA