Juristutka Bajánková a policajné Kaliňákovo! Zákaz informovať?

V utorok 31. Mája 2016 ráno o 9h sa konalo 42. zasadanie súdnej rady – teraz už v nových a krásnych priestoroch Súdnej rady v Miestodržiteľskom paláci v Bratislave. Sitácia bola dramatická – najprv nás tam nechceli pustiť, potom zavolali policajtov, keď sme kameru dali do uhla, ktorý predsedníčka súdnej rady nevyhovoval.
Nedávno sa valorizoval plat predsedníčky Jany Bajánkovej a dnes už zarába viac ako 5500 EUR a k tomu si kúpila nové luxusné auto Audi A6 za takmer 60.000 EUR a aby nestačilo – teraz začala úradovať už vo vynovených priestoroch Miestodržiteľského paláca v centre Bratislavy, kde sme za rekonštrukciu zaplatili viac ako 40 tisíc EUR. Išli sme sa tam teda pozrieť. Súdna rada mala prerokovať iba pár bodov, ale pri tejto príležitosti si môžete na vlastné oči pozrieť ich nové priestory a vidieť aj najvyššiu justičnú elitu štátu.
Najprv nás na rokovanie nechceli vpustiť a situácia sa zmenila až keď sme sa začali dožadovať svojho práva všetkými možnými prostriedkami. Najprv vstupu bránil príslušník SBS, ktorý povedal, že prítomnosť GINN a Martina Daňa si výslovne neželá predsedníčka súdnej rady Jana Bajánková. Nakoniec, keď sme sa po náročnej argumentácii dostali do vnútra prišlo iné obmedzenie – kamera môže byť len vzadu – pričom na také obmedzenie nie je zákonný dôvod, lebo kamera nikoho nerušila a len snímala priebeh zasadania Súdnej rady tak, aby bol čo najlepší prístup k inofrmácii a jej reprodukcii bez skreslenia. Už minule totiž jeden redaktor TASR napísal, že Harabin plakal (vid disciplinárny senát v Máji 2016) – avšak sa ukázalo, že sa pomýlil, lebo zle videl. Aj v parlamentných výboroch či pri zasadaní obecných zastupiteľstiev si môžete kameru umiestniť kdekoľvek. Jana Bajánková však prístupu verejnosti k informáciam očividne intenzívne bráni a preto prerušila schôdzu a hneď po prestávke dala Martina Daňa vyviesť z miestnosti, že údajne narúša priebeh zasadania – čo bolo ale vymyslené, lebo Martin Daňo ticho sedel celý čas a až následne sa zapojil do diskusie, ktorý vyvolala samotná Jana Bajánková keď mu vydávala príkazy alebo požadovala jeho vyjadrenie.
Nezákonnému konaniu polície nezabránil ani jeden z prítomných sudcov, ktorý sú najvyššou právnou elitou štátu. Dokonca na justičnú pôdu môžu vstupovať len príslušníci väzenskej a justičnej stráže a nie radoví policajti.
Na rokovaní bol aj špeciálny bod programu – Súdna rada musí zaujať stanovisko k Nálezu Ústavného súdu, že funkciu člena súdnej už nemôžu vykonávať predsedovia súdov (teraz ich je tam niekoľko, ktorí funkciu v súdnej rade už dlhodobo zastávajú – očividne protizákonne!).
Na rokovanie sme prizvali aj verejnosť den pretým – videu je tu: https://youtu.be/Pc22IwzCETw
—-
Právo na informácie je základným právom, bez ktorého nie je možná existencia skutočného demokratického zriadenia. Informácie umožňujú občanom vytvoriť si názor o konaní politikov a verejných činiteľov, o činnosti úradov a o stave spoločnosti,
štátu či obce. Informácie sú nazývané aj „kyslíkom demokracie“.
—-
JUDr. Jana Bajánková, predsedníčka Súdnej rady Slovenskej republiky
2) JUDr. Elena Berthotyová, PhD. – ospravedlnená
3) JUDr. Igor Burger
4) JUDr. Dana Bystrianská
5) Mgr. Dušan Čimo
6) JUDr. Rudolf Čirč – ospravedlnený
7) Doc. JUDr. Milan Ďurica, PhD.
8) JUDr. Eva Fulcová
9) JUDr. Ján Havlát
10) Prof. JUDr. Ján Klučka, CSc. – ospravedlnený
11) JUDr. Jozef Maruščák
12) JUDr. Ľuboš Sádovský
13) JUDr. Ján Slovinský
14) JUDr. Peter Straka
15) JUDr. Alena Šišková
16) JUDr. Ján Vanko
17) JUDr. Imrich Volkai
18) Doc. JUDr. Jozef Vozár, CSc.
—–
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
aj spoločnosť Regiojet / Student Agency
——
Miesto: Súdna Rada, Miestodržiteľský palác, Hlavné námesti 8, Bratislava, 31. Máj 2016
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Panasonic HC-WX979, ‪#‎sudnarada‬ ‪#‎bajankova‬ ‪#‎sud‬ ‪#‎harabin‬ ‪#‎najvyssisud‬ ‪#‎policia‬ ‪#‎robertkalinak‬ ‪#‎kalinak‬ ‪#‎policajnystat‬ ‪#‎police‬ ‪#‎justice‬ ‪#‎sloboda‬ ‪#‎informacie‬ ‪#‎demokracia‬ ‪#‎juristuti‬ ‪#‎juristutky‬ ‪#‎juristucia‬ ‪#‎juristut‬ ‪#‎juristúcia‬
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2016
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia