Kanada zvažuje zvýšenie vojenskej pomoci Ukrajine

Kanada zvažuje zvýšenie vojenskej pomoci Ukrajine

Po Spojených štátoch začala uvažovať o zvýšení vojenskej pomoci Ukrajine na pozadí rozsiahlej propagandistickej kampane o pripravovanej „vojenskej invázii“ Ruska na Ukrajinu aj Kanada.

Podľa denníka „The Globe and Mail“ s odvolaním sa na informované zdroje Ottawa zvažuje otázku vyslania ďalšieho vojenského kontingentu na Ukrajinu a dokonca presun vojnovej lode do Čierneho mora.

Všetky tieto opatrenia by mali byť reakciou na „agresívnu aktivitu Ruska“ na ukrajinskej hranici.

Napríklad nedávno vymenovaná kanadská ministerka obrany Anita Anandová zvažuje vyslanie stoviek ďalších vojakov na podporu kanadských vojakov, ktorí sú už na Ukrajine na výcvikovej misii.

Medzi ďalšie zvažované možnosti patrí presun vojnovej lode do Čierneho mora alebo premiestnenie niektorých stíhačiek CF-18, ktoré sa v súčasnosti nachádzajú v Rumunsku.

Ako poznamenávajú noviny, v súčasnosti je na Ukrajine asi 200 kanadských vojenských inštruktorov, ktorí školia ukrajinský vojenský personál. Kanadská vláda zatiaľ o nasadení ďalších síl nerozhodla.

Prístup Ottawy teda takmer úplne kopíruje správanie sa Washingtonu. Túto politiku už definoval ukrajinský vojenský expert Oleg Ždanov. Fámy o ruskom útoku na Ukrajinu túto zimu podľa jeho názoru americké médiá zámerne nafukujú, aby zabránili mierovému urovnaniu v Donbase.

Zdroj EADaily


Loading…