Katolícky rozhlasový moderátor Patrick Madrid zrejme presviedča ženu, aby nepotratila svoje dieťa

Katolícky rozhlasový moderátor Patrick Madrid zrejme presviedča ženu, aby nepotratila svoje dieťa

Žena z Chicaga, ktorá chcela podstúpiť interrupciu, zrejme zmenila názor po dnešnom rozhovore s katolíckym apologétom Patrickom Madridom.

Alaysiah zavolala Madridovi o radu v stredu ráno po tom, čo náhodou narazila na Relevant Radio, keď chcela namiesto toho počúvať NPR.

Alaysiah bola na ceste na kliniku, aby získala lieky na chemický potrat, ktorými chcela zabiť svoje päťtýždňové dieťa. V Madride sa podelila s tým, že je vlažná katolíčka, ktorá stratila oboch rodičov, jedného na rakovinu a druhého na samovraždu. Obávala sa, že tretie dieťa by viedlo k zníženiu kvality života jej dvojročného a sedemročného dieťaťa. Madrid dobročinne a pravdivo pomohol viesť Alaysiah k tomu, aby videla problém so zabitím dieťaťa, aby ostatné deti mali o pár hračiek viac.

Takisto ju vyzval, aby sa v budúcnosti zamyslela nad tým, či bude o rok držať svoje dieťa, ak sa rozhodne pre život, alebo sa prípadne pokúsi v budúcnosti vysvetliť svojim deťom, ako zabila ich súrodenca.

“Bola som taká nervózna a chorá,”zdieľala Alaysiah.

Povedala, že sa modlila za Božie vedenie ohľadom tohto rozhodnutia. Obávala sa, že dokončí školu a nebude mať oporu.

Madrid, otec 11 detí, sa stotožnil s volajúcou v otázke chaosu spojeného s malými deťmi, ale povzbudil ju, že Boh jej dá to, čo potrebuje na výchovu rodiny.

“Láska sa množí, nerozdeľuje sa. Nerozdeľuje sa na menšie a menšie skupiny,”povedal jej Madrid.

“Nemôžem’sa ubrániť myšlienke, že na to, aby [jej deti mali viac vecí a pozornosti od svojich rodičov], musí niekto zomrieť,” povedal Madrid.

Vtedy povedala, že vie, že je to “život.”

Ten život je “niekto, koho stvoril Boh,” pripomenula Madridová volajúcemu.

“Nechcem“svojim deťom sťažovať život alebo im uberať z kvality života,” povedala volajúca.

Madridová ju potom vyzvala, aby sa zamyslela nad tým, čo hovorí — “že niekto bude musieť zomrieť, aby, čo si myslíte, že sa môže stať, čo sa môže, ale nemusí stať, kvalita života vašich detí”môže byť veľmi dobrá. Ale prečo by mal niekto zomrieť, aby sa to stalo?“

Madrid povedal, že Alaysiah’k nej prehovorilo svedomie, keď ju viedlo k tomu, aby zavolala do relácie.

“Myslím si, že’je to znamenie nádeje,” povedal. “Boží hlas k vám hovorí prostredníctvom vášho svedomia.”

“Radšej“prejdem ťažkým obdobím, ako by som mala zabiť jedno z vlastných detí,” povedal Madrid. Povzbudil ju, aby “urobila správnu vec” a dala na prvé miesto Ježiša a verila, že Boh sa postará.

“Dúfam, že sa”na potrat nepostavíš”, povedal Madrid.

“Nemyslím si, že to urobím, ďakujem,” povedala.“

Na záver ju nasmeroval na zdroje zamerané na podporu tehotenstva a pokračoval v uvažovaní o ľútosti, ktorú bude mať, ak potratí svoje dieťa. Madrid jej tiež navrhol, aby si o niekoľko týždňov dala urobiť ultrazvuk.

LifeSiteNews žiada svojich čitateľov, aby sa modlili za Alaysiah a jej rodinu, aby si vybrali život.
Loading…