Kauza Biele kone je vďaka GINN už na Európskom súdnom dvore!

Kauza uniknuté “Biele kone” z Finančnej správy má medzinárodný rozmer: NS SR ju posunul na Súdny dvor. Prezident Finančnej správy F. Imrecze potichu, v kľude a bez kompetencií prežíva obrovský škandál svojho úradu. Nevedia si rady! Sudcovia Najvyššieho súdu SR, ktorí nezvládli zákonné rozhodovanie kauzy vedenia a úniku databázy Finančnej správy Biele kone, musia konať. Najprv rýchlosťou blesku zamietli 4 žaloby ľudí zo Zoznamu Biele kone, ktorí žiadali vysvetlenie prečo sú v evidencii ako nastrčené osoby vo firmách, teda Biele kone, nech to Finančná správa vysvetlí a žiadali aj odstránenie svojho mena zo Zoznamu, ktorý zverejnil GINN. Najvyšší súd žaloby doslova zamietol pod koberec bez hlbšieho skúmania. Ústavný súd im veci vrátil, lebo podľa jeho odôvodnenia porušili základné právo na súdnu ochranu. Týka sa to všetkých cca 1200 ľudí na Zozname. Teraz musia sudcovia rozhodovať zas. Tí istí – tak je nastavená justícia. Jeden z nich: Miroslav Gavalec to už vyriešil. Posunul prípad jednej žaloby – Petra Puškára – na Súdny dvor EU. Žiada Súdny dvor o výklad zákonov. Viac ako dva roky po úniku. Pojednávanie na NS SR je tak prerušené kým Súdny dvor nezaujme stanovisko k prejudicionálnej otázke NS SR.
Mená sudcov, ktorí žaloby pôvodne zamietli: Miroslav Gavalec, Peter Paluda, Zuzana Ďurišová, Igor Belko, Jana Henčeková a Elena Berthotyová.
Celý článok: https://www.ginn.press/news/biele-kone-sudny-dvor
——
Štát môže svojvoľne nazvať kohokoľvek Bielym koňom. Štát môže bez vysvetlenia a opory v Zákone viesť evidenciu s dehonestujúcim názvom, s ktorou pracujú daňoví úradníci. Štátni úradníci – na čele s prezidentom Finančnej správy F. Imreczem – nezabezpečia ani interný charakter takýchto pofidérnych Zoznamov a ocitnú sa na verejnosti. Štát v tomto škandalóznom precedense nevidí problém. Najvyšší súd súhlasí so štátom a ich prístupom, odignoruje judikatúru Štrasburgu a jediné previnenie vidí u tých, čo na to poukázali – teda GINN. Jeden z postihnutých občanov – vzdelaním právnik Ladislav Klein – sa však nevzdáva. Vďaka nemu sa prípad neututláva – prijal ho na ďalšie riešenie Ústavný súd. Detaily v reportáži L. Dale.
Celý článok: http://www.ginn.press/news/biele-kone-sud
———–
Ako biely kôň sa slangovo označuje osoba, ktorá je nastrčená k páchaniu trestnej činnosti, aby zakryla osobu páchateľa, ktorá má z tejto činnosti prospech. V niektorých prípadoch bývajú biele kone zlikvidované, aby sa znížilo riziko ich vyzradenia. Medzi najznámejšie formy využívania bielych koní patrí ich registrácia ako podnikateľov a následné odoberanie tovarov a služieb s cieľom ich nezplatiť alebo na vystavovanie faktúr, tvorbu fiktívnych plnení, pranie špinavých peňazí alebo zneužívanie dotácií.
———–
Žeby najväčší únik dát v histórii Slovenska?! V decembri 2013 prenikli na verejnosť citlivé osobné údaje daňových subjektov, vrátane dokumentu o tzv. bielych koňoch. Existuje podozrenie, že s údajmi daňových subjektov sa „obchoduje“ a stopy vedú k najvyšším
predstaviteľom Finančnej správy. Údaje získal GINN aj s pomocou odvážnych občanov a pripravuje ich zverejnenie.
Oproti zoznamu Finančnej správy
———–
Podporte GINN v odhaľovaní nezákonných praktík v štátnej správe http://www.ginn.press/podpora
———–
Zoznam bielych koňov podľa Finančnej správy: http://www.ginn.press/kone
Čo je biely kôň: http://www.ginn.press/a/bielekone
Biele kone žaloby: http://www.ginn.press/news/biele-kone-zaloby
Byť bielym konňom nie je urážka, tvrdí prezident Finančnej správy http://www.ginn.press/news/imrecze-biely-kon
———–
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
———–
Miesto: Bratislava a Súdny Dvor Európskej únie,
Prípad / Cas / Affaire: CURIA C-73/16 Puskar
Účinkujú: Peter Puškár, Martin Daňo,
Ďalšie osoby: František Imrecze,Daniel Čech, Peter Kažímír, Miroslav Kriak, Lenka Dale
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Canon VIXIA/LEGRIA HF-G25, Mafia, Mafiánske zoznamy, Mafiánske listy, CURIA, Európsky súdny dvor, Súdny dvor Európskej únie, sudcovia, sudca, pojednávanie,
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2016
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia, 2016