Kauza Urbančík! Podvod na občanoch spáchal Najvyšší súd?!

Nové video o podvodnom výberovom konaní na hovorcu Najvyššieho súdu. Verejné výberové konanie, ktoré sa malo konať 1. Marca 2016 a na ktoré nás osobne pozvala aj šéfka osobného oddelenia deň predtým – sa nakoniec usktuočnilo zrejme tajne! Najvyšši súd na otázky doteraz neodpovedal. Prihlásil sa tam iba jediný kandidát – Boris Urbančík, ktorý už ale je hovorcom – no iba dočasným. Ide teda len o formálne výberové knanie, aby sa zlegalizovala jeho funkcia?! Zákon to umožňuje – všetko je v súlade so zákonom. Ako je však možné, že sa prihlásil iba sám na také lukratívne miesto?
Výberové konanie je zo zákona verejné a účasť GINN včas nahlásil. Súhlas vyjadrila aj vedúca osobného úrad deň predtým – avšak keď sme ráno dorazili na súd – čakalo nás prekvapenie. Na výberové konanie vás nepustíme – hovorí strážnik.
Účast GINN bola odsúhlasená Najvyššim súdom ako vidíte na tomto videu deň predtým: https://youtu.be/SMQ61LfZgQ0
Konanie malo začať o 10h vo vestibule Najvyššieho súdu – výberové konane je zo zákona verejné.
Podobné podvodné výberové konanie sa konalo aj pred troma rokmi.
——
Kto je Boris Urbančík? Kandidoval za strantu TIP za primátora meta Košice v roku 2014 a nedávno sa dostal na dočasný post za hovorcu Najvyššie súdu. Aby ho zlegalizovali vo funkcii – museli spraviť formálne výberové konanie – avšak sú pochybnosti, či sa 1.3.2016 vôbec nejaké konalo.
——
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
aj spoločnosť Regiojet / Student Agency
——
Výberové konanie na hovorcu Najvyššieho súdu – prihlásil sa jediný uchádzač – je to človek čo práve zastáva funkciu hovorcu. Je to vôbec možné?! Konanie je verejné, tak sme sa išli s GINN pozrieť a včas sme sa nahlásili. Možnosť našej účasti potvdila aj šéfka personálneho oddelenia. Keď sme nasledujúci deň prišli – čakalo nás prekvapenie. Vstup je zakázaný. Nakoniec sa nám podarilo prešmyknúť do budovy súdu a hľadali sme kanceláriu kde malo výberové konanie byť – nebolo tam nič. Na miesto sme zavolali políciu – ale tá zostala bezmocná – na súd ich nevpustili. Nakoniec sme čakali a čakali – až sme novopečeného hovorcu chytili pri odchode… vraj nie sme novinári a nebude na naše otázky odpovedať! Verejnosť nemá právo vedieť nič o tomto podvode
——
Miesto: Najvyšší súd Bratislava
Osoby: Boris Urbančík, Daniela Švecova, Ivan Solej, Bajankova, Martin Daňo, Štefan Harabin, Lenka Dale
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Panasonic HC-WX979, hovorca, štátny zamestnanec, Najvyšší súd, Súdna Rada, MInisterstvo spravodlivosti
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2016
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia